Sayfa 40/351 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 2803 madde; 313 - 320 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1.  Alıntı Originally Posted by BOZman Yazıyı Oku
    bilmiyorum ve soruyorum;
    yıllardır zarar açıklayan şirket , özsermayesi ekside olmasına rağmen son sene kar açıklarsa bedelsiz sermaye artırımı yapabilir mi?
    bunun için kayıtlı sermaye tavan sınırına dayanmışsa, önceden başvurup tavanı artırmaya gerek var mı?
    1) Özsermayesi eksi olan bir şirket bedelsiz yapamaz çünkü bedelsiz artırım için gereken sermaye namevcut. Özkaynaklar kaleminin alt kalemlerinden birinde örneğin geçmiş yılara ait birikmiş kâr kaleminde artı bir meblağ olacak ki bu meblağ bu alt kalemden alınıp ödenmiş sermaye kalemine dahil edilebilsin ve böylece de bedelsiz artırım yapılabilsin. Bilançoda böyle bir durum söz konusu değil.
    2) Eğer yapma imkanı olsaydı bile bedelsize gitmek hangi akla hizmet edecek ki? Bedelsize gitmenin ne bir getirisi var ne de bir anlamı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bu adamın yaptıklarına bunca yıllık borsacı olmama rağmen denk gelmemişdim...
    Çok acımasızdı...
    Gs yatırımcısını resmen soydu...
    Bu botokslu yüzünden ailesi dağılanlar oldu....
    Beter olsun...

TH ile ayrıldığımız noktalardan biridir...
    Ne bulur/nesini sever şu botokslunun anlayamadım gitti?

saygılar/başarılar
    Sevmekten ziyade TH ile akraba (kuzen) olduklarını söylüyorlar Tengricim, belki de doğrudur.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. 2 saat kadar önce açıklanmış olan 2019-2020 1Ç (1.6.2019 - 31.8.2019 arasındaki 3 aylık periyot) bilançosuna şöyle göz ucu ile bir baktım. Gözüme çarpanlar şunlar:

1) 79.6 milyon tl lik bir 3 aylık net kârı açıklandı.
    2) Bu 3 aylık periyotta hasılatın 211 milyon tl gibi düşük gerçekleşmesine rağmen 79 milyon tl lik bir net kârın açıklanmış olmasının ana nedeni finansman gelirleri ile giderleri kalemlerindeki olumlu değişimlerdir. Kurun düşmüş olması sonucunda finansman gelirleri artış gösterdi, yapılandırma vs gibi nedenler yüzünden de finansman giderlerinde ciddi azalma oldu. Sonuçta da gelir tablosu pozitif etkilnenerek 211 milyon tl lik bir ciroya (hasılata) oranla 79 milyon tl gibi müthiş büyüklükte bir net kâr rakamı elde edilmiş oldu. Ancak bu gelişme ve iyileşme kalıcı olmayacaktır.
    3) İlişkili taraftan yani dernekten Şirketin alacağı büyük artış gösterdi. Net bazda Şirketin 51+626-5-28= 644 milyon tl alacağı var dernekten. Bir önceki bilançoda şirketin dernekten alacağı 23+543-26= 540 milyon tl idi. Ama son 3 ayda şirketin dernekten net alacağı 104 milyon gibi müthiş bir artış göstererek 540 milyon tl den 644 milyon tl ye çıktı. Demek ki Şirket derneği fonlamaya tam gaz devam ediyor hatta artan bir hızla.
    4) Son 3 aylık bilançodaki bu iyileşmeyi piyasa zaten tahmin ediyordu yani bilinmeyen bir şey değildir bu, sürpriz bir gelişme de değildir. Sadece finansman kalemlerindeki geçici iyileşmelerin bir sonucudur. 3 aylık bir periyotta 211 milyon tl lik bir toplam hasılattan 79 milyon tl gibi bir net kârın elde edilmesi bir futbol kulübü için genellikle sürdürülebilir değildir.

Not: Yukarıdaki analiz şirketin KAP'ta açıkladığı son bilançoya dayanıyor olup yapılan yorumlar tamamen TH'nın şahsi görüşüdür.

4.  Alıntı Originally Posted by bt1975 Yazıyı Oku
    açılışımız gapli olacak
    Öncelikle cevaben verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Peki hocam açılış fiyat tahminin nedir? Güniçi nasıl bir hareket izlenir ve al sat önerin var mı?

Bu arada söylediklerinin hiçbirisini yatırım tavsiyesi olarak kabul etmeyeceğim. Sadece yol haritası; sonuçlarının sorumluluğu tarafıma ait olmak üzere...
    Yazdıklarım sohbet muhabbettir. Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kahve muhabbeti, çay muhabbeti biraz da mahallede eve giderken rastlaştığın köşe başı dost muhabbetidir...
    Selamlarımla...

5.  Alıntı Originally Posted by pasaman Yazıyı Oku
    Öncelikle cevaben verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Peki hocam açılış fiyat tahminin nedir? Güniçi nasıl bir hareket izlenir ve al sat önerin var mı?

Bu arada söylediklerinin hiçbirisini yatırım tavsiyesi olarak kabul etmeyeceğim. Sadece yol haritası; sonuçlarının sorumluluğu tarafıma ait olmak üzere...
    Ben açılış satıyorum gün içi bakarız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. bende açılıştan verdim aşşağıda bekliyorum 1,54 te bakalım verecekmi piyasa dalgalı bu durumda her şey olabilir bilanço güzel kar var ama ne yapacağı belli olmuyor bu speğin.

7. 1.56 aldım bekledim 1.61 geçti. Bekledim kalıcı olacak mı diye... Kırarsa satarım 1.70'ler cıvarından dedim. Baktım 1.59'a verdiler. Çıktım 1,58'den...

1.61-1,62'yi melanet direnç oldu... Yine 4-5 kez değdirmeden geçmez orayı...
    Yazdıklarım sohbet muhabbettir. Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kahve muhabbeti, çay muhabbeti biraz da mahallede eve giderken rastlaştığın köşe başı dost muhabbetidir...
    Selamlarımla...

8. 56 buy

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 40/351 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •