Sayfa 40/459 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon
Arama sonucu : 3670 madde; 313 - 320 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Bugun 19 üzerine bir atabilse kırar üzerindeki baskıyı..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    çok geri kaldık çok...kocaer çok kaliteli ve değerli bir şirket...bünyesinde değerli hazineler saklı...ama demirçelik sektörü olarak görülmesi (ki gerçekte belki de bir mühendislik firması...en azından şirket kendini öyle tanımlıyor) ayağına paranga vuruyor...onu ereğli ile ısdmr ile kardemir ile paralel hareket etmesine neden oluyor...oysa yatırımcılar gerçeği bilirse !! bu hisse çok farklı yerlerde olurdu..

sabretmeye devam ediyoruz..önce ikinci çeyrek bilanço ardından da en iddialı olacağı üçüncü çeyrek bilançoyu merakla bekliyoruz...sabır sabır sabır diyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. kapasite ve modernizasyon öncesi zirvesi 1,44 dolarmış...bu gün tl bazında 39 tl...fabrikanın yenilenmesinden sonra katma değeri yüksek ürünlere ağırlık verecek olması ve buda onun ciro ve karlarını çok artıracak olması ,mantık olarak onun dolar bazında yeni zirveler yapması gerektiğini bize düşündürüyor...bence ikinci çeyrekte iyi sinyaller verdiği taktirde ??? (benim beklentim o yönde ) üçüncü çeyrek beklentilerinin hızlıca alınmasını sağlayacak diye düşünüyorum...üçüncü çeyreğin görülmesinden sonra ise tam anlamı ile fiyatlama yapılacak ve hakkı neyse verilecektir diye düşünüyorum...benim bilgi ve tecrübelerim bunları bana söyletiyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. temel beklentilerinin yanında yenilenebilir enerji ile ilgili gelişmeleri ise bize bonus olarak kalıyor...kimse bunu henüz fiyatlamadı...yenilenebilir enerji yatırımlarını ise bu yılın sonuna kadar tamamlama amaçları vardı..umarım yetiştirirler...bu konu ile ilgili de kabaca 4-5 aylık bir süre kalmıştır...bence bu süre de çok fazla değildir...

4. yeni yapılacak jeotermik santralin suyu aynı zamanda sodadır arkadaşlar yani mineralli sudur...bunun da ticari değeri var...yine jeotermik santrallerine yakın arazilerde seracılık da yapılabiliyor...eğer aldıkları yere yakın güzel bir toprakları da varsa orada tarım da yapılabilir...

yenilenebilir enerji derken aslında bir kaç gelir kapısının açılma ihtimali vardır...

bu tür soruları sormak için şirketin yatırımcı ilişkilerinin telefonunu bulamadım....email attım bir haftadır cevap vermediler...biraz daha bekleyeceğim eğer hala cevap gelmez ise cimerden spk ya şirketi şikayet edecem...yasal olarak yatırımcıların sorularını cevaplamak zorundadırlar...

5. 02326251860 numara var abi yardımcı olacaksa

6.  Alıntı Originally Posted by Yyatırım Yazıyı Oku
    02326251860 numara var abi yardımcı olacaksa
    ok dostum iyi oldu...bir de telefonla bir şeyler sorayım...bu gün geç oldu...pazartesi arayacam inşALLAH....umarım yatırımcı ilişkileri iyidir...

7.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Bugun 19 üzerine bir atabilse kırar üzerindeki baskıyı..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    19.14 güzel kapanis oldu bence..
    Biraz daha takılsa buralarda daha da çok mallanacaz da sanki gidici gibi

8. Sn Keko sirketle ilgili gelecek bilancoda kafamda oluşan tek soru işareti acaba bu 21 günlük fabrikanın çalışmaması durumu cirolarini tahmini ne kadar etkilemiş olabilir?Bunu da yatirim birimine sormak lazım..

Sayfa 40/459 İlkİlk ... 3038394041425090140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •