Sayfa 40/596 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 4763 madde; 313 - 320 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

1. Şirketimizin 260.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 400.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilen 140.000.000 TL nominal değerli paylar Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09.08.2018 tarih ve 35/916 sayılı toplantısında onaylanan izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 14.08.2018 ile 05.09.2018 tarihleri arasında kullandırılmıştır. Kullanılmayan payların nominal değeri 925.750,865 TL'dir. Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur.

Şirketin itibarı mı bitmiş?
    Yoksa bedelliden haberi olmayan mı var?

Dışarıdan gelen sermaye artırımı konsalide borcu ne kadar azaltacak?

2. 4,2 milyon ton kilinker kapasitesi,6 milyon ton kapasiteli liman,3 adet Hes,Söke eski fabrika,Söke yeni fabrika,kül tesisi,Batı beton...hepsi birden 70 milyon dolar,şimdi bu patronlar çokmu keriz???yoksa fazlamı uyanık???Bence bizim patronlar yılın kerizi,normal bir patron şirketini bu kadar rezil rüsva etmez,bakın Sabancı üç fabrikadan en kötüsünü en az bu değerden nasıl satıyor!!!

3.  Alıntı Originally Posted by Kyno Yazıyı Oku
    Sayin EKSİPNOS35 burada sayfalarca sirketin degeri anlatildi...hesaplandi lakin sonuc ortada fiyata yansimadi....yansimasi engellendi. Isin teori kismi temel kismi coktan bitti....is sahada ne durumda ? onemli olan butun yatirimcilar icin bu degilmiydi? Sizler hala sahte dusman yaratma pesindesiniz. Tahtanin icine edenler bizzat kendileri yaw.
    Bu kadarda insanlari aptal yerine koymayin yaw. Oyle ise bu iyi egitimlilerin elini tutanmi var...yada boylebirsey mumkunmu!!!
    Bugune kadar bu rezil fiyatlamayi bizzat yaptilar.
    Konjekture bakilirsa daha ne kadar daha yapacaklar bakalim. Enaz Uc post cikardilar ama doyamadilar.
    Siz hala bir post daha cikaracak ky gelsin diye bardagin dolu tarafi muabbetini yapiyorsunuz.
    Rakamlarida dogru paylasin derim...... 115 satis 35 kar getirmis.......250 de 80 getirsin....ee kur farkini bile karsilamayacak...zarar zarar.
    Beton bunlarin cimentosunu
    satiyorsa ...ovdugunuz cimento uretimi verimlilik kazanimlarida hikaye o zaman. Zaten konsilide ye katkisinin olmamasi bundandir. Ben yonetimin basiretsizligini gostermek icin ornekledim. Rakamlar boyle soyluyor.
    .................
    Karsimizda devasal bir cimento sirketi holding gibi.
    Yatirimci olarak carpiyoz boluyoz....ne ucuz sirket diye adeta baliklama atliyoruz.
    Patron faktorunu biz atladik sen atlama sevgili ky.
    Bu ..... yoksunlari zihniyetlerini degistirmeden
    fiyatinda degismesi zor.Kafalarina vuracak cok adam cikarda....ah o imtiyazlari yokmu....muthis bir koruma bu miras yediler icin. Sen akilli ol ky bir kez daha sorgula....bu hisse neden bu kadar ucuz fiyatlaniyor.....hemde on senedir . Patrona dikkat diyorum....dikkat.
    ...............
    Bugunlerde ulkemizin yasadigi kriz birgunde gelmedi. Anlatmaya sayfalar yetmez ama bir hikaye anlatirsiniz herkes anlar.
    Benim onerdigim hikayede degil....ne yazikki...GERCEK.
    Lutfen ....Estonya feribotu sendromu....okuyun.
    Ytd.
    Saygilar.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Kyno kimseye ne al demek ne de sat demek haddime değil,nede alandan satandan menfaatim var,aylardır tek adet işlemimde yok...Tamam bizde Stockholm ve Estonya sendromu var diyelim ancak sizdede ciddi anlamda Paris sendromuna sebeb olmuş bu hisse,merak etmeyin bu gemi batmaz,bakın bu en kötü senaryoda bile yılı karlı kapatıcaz,bu saaten sonra bu şirket en kötü yılda para kazanır,iyi yıllardada para basar,buda böyle biline.

4. Elektriğe yine zam geldi?
    Hangi çimetto fabrikasının 3 tane HES i var?
    Batıçim bundan nasıl etkilenecek?
    3 hesin toplam kapasitesi ?
    Hesler artıya geçer mi?

Liman da batısöke ihracatı LİMANIN ELLEÇLEME miktarını artırır mı? klinker yükte ağır pahada hafif üründür Liman için olumlu mu?
    Zaten ecrimisilini ödüyor karlığı daha da artacaktır.
    Bu fiyatalar bizim için satım değil alım için uygundur.

ytd.
    saygılar,,,,,

Kur farkı zararıymış, ihracatıymış, Hes miş, Limanmış, ucuzmuş falan hepsi yıllardır konuşulan şeyler ve artık sağır sultan duymuştur. Bu konuda daha fazla yazmaya gerek var mı bilemiyorum.

Önemli olan soru şu : Daha ne kadar süre ucuz kalacak. Eskiden ucuz diye tercih ederken bugün alternatif bir sürü ucuz hisse var.

2 ay önce değiştirmeyi düşündüğüm ve maalesef sadece düşüncede kalan başka ucuz hisseden bugün %30 daha az lot alabiliyorum : (

Yeni girecek KY ler bunları gözönünde bulundursun.

YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by asyurt Yazıyı Oku
    Kur farkı zararıymış, ihracatıymış, Hes miş, Limanmış, ucuzmuş falan hepsi yıllardır konuşulan şeyler ve artık sağır sultan duymuştur. Bu konuda daha fazla yazmaya gerek var mı bilemiyorum.

Önemli olan soru şu : Daha ne kadar süre ucuz kalacak. Eskiden ucuz diye tercih ederken bugün alternatif bir sürü ucuz hisse var.

2 ay önce değiştirmeyi düşündüğüm ve maalesef sadece düşüncede kalan başka ucuz hisseden bugün %30 daha az lot alabiliyorum : (

Yeni girecek KY ler bunları gözönünde bulundursun.

YTD.
    Aynen katılıyorum. Bizi bu sarmalın içinde öyle olmuş, şu olmuş bu olmuş hikayesi içinde yuvarlanıyoruz.
    Yönetim bu işin içinde değilse hisse fiyat performansına yansımasını dört gözle bekliyoruz.
    Hisse fiyatına yansımasına göz yumuluyorsa buna sessiz kalan yönetimin suçu daha büyüktür.
    Hisse geri alım diye bir karar hisse fiyat istikrarı sağlamak için alınmadı mı?
    Eğer işler kötü olduğu için hisse fiyatı yükselmiyorsa 10 yıldır hangi yönetici yada Müdür Görevden alınmıştır?
    Demek herkes durumdan memnun mu ?
    Bu işin resmen cırkı çıkmıştır.
    ytd.
    Saygılar,

Duhul
    May 2017
    İkamet
    uşak-İzmir
    Gönderi
    998
    İmtiyazli ...... yoksunlari hepinize iyi hafta sonlari.. yaz sonu yaklasiyor..bir daha
    tatil yapamamak var...tadini
    cikarin son gunlerin.
    Kriz derin hatta kalici izlerini
    birakmaya basladigi bu gunlerde borsamizda nasibini aldi...belkide almaya
    devam edecek. Tum ekonomistler borsa hisselerinin degerlerinin cok altinda islem gordugu konusunda ayni fikirdeler. Hatta yatirim nedeniyle doviz borcu olanlarin assagi eyilimli fiyatlamalarinin surecegini soyluyorlar. Bu tur hisselerin bedelli sermaye arttirimi yapmalari en dogal refleksleri...bu da hisse fiyatlarini baskiliyor hatta dusuruyor ... gorusu cogunlukta.
    Bunun disinda hisse fiyatlarinin cok dusmesinin ve dusmeye devam etmesinin belli basli sebepleri konusunda imtiyaz
    konusunun alti ciziliyor. Azinlik hissedarlarin ellerinin
    bagli olmasi....yonetimde soz sahibi olamamasi bu tur
    hisselerdeki fiyatlamanin olmasi gerektiginden cok daha ucuz olmasina sebep oluyor deniliyor. Aynen bizim
    hissemizde oldugu gibi....
    Yorumcularin onerilerinde ilk sirada imtiyaz hakkinin kaldirilmasi geliyor. Imtiyazin
    kriz donemlerinde hisse fiyatlamasi uzerinde cok olumsuz etkisi oldugu asikar. Patronun cani nasil isterse hisse oyle fiyatlaniyor. Bizim hissemiz icinde durum boyledir. Kriz sonrasinda yapisal reformlar
    hayata gecirilirken borsadaki
    imtiyaz konusu ilk siralarda yer alacaktir. Fiyatlamayi patrona teslim eden sistem sektorde nerdeyse ky birakmamistir. Hatta borsa sempatiside birakmamistir.
    Bizde ayni seyi soyledik durduk ...bizim patronlarda imtiyaz zirhlarinin arkasindan on kusur senedir bu hisseye ellerinden gelen kotulugu yaptilar. Belki diger imtiyazli hisselerin patronlari nin cogunluguda ayni sekilde davrandi. Kaybeden
    ky...by...kurucu gibi gozuksede ..asil..SEKTÖR..
    kan kaybetti...kaybediyor.
    Yatirimci sayisi ...sektor buyuklugu ortada.
    Sozun ozu imtiyazin sonu yaklasiyor. Bizim mirasyedi lere duyrulur.
    Bunlar paylasimci olsalar yada durust isadami olsalar
    bu fiyatlamaya izin verirlermi!!!??? Çapsiz yamyamlar.
    Devlet bunlara sopa gostermeden bunlar duzelmezler. Sopa gelinceye
    kadar bu ..... yoksunlari bildiklerini okurlar. Daha ne kadar surecek diye soranlara
    cevap olmustur sanirim.
    Ytd.
    Saygilar.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. https://m.youtube.com/watch?v=TGwLgTkLgy4
    https://m.sabah.com.tr/egeli/2018/09...ma-keyfi-yapti
    Film gerçekten çok güzel izemeye değer,hele bizim gibi yıllardır aynı filmi izleyenler için

Sayfa 40/596 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •