Sayfa 402/504 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon
Arama sonucu : 4028 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1. Satışın kar/zarar tablosunda gösterilmeden özkaynaklarda geçmiş yıl karlarında gösterilmesini de şu şekilde açıklamışlar dip notlarda:

Not.2.4.1 de belirtildiği üzere Grup, kontrol gücü olan paylara ilişkin olarak yapılan kontrolün el değiştirmediği satış
    veya satınalma işlemleri sırasında oluşan kar veya zararı doğrudan özkaynakta muhasebeleştirmektedir. Bu kapsamda
    Şirket'in kontrolünde olan Smatiks Yazılım A.Ş.'nin 9.770.000 adet kısmının 25.06.2020 ve 26.06.2020 tarihlerinde
    satış işlemi sırasında oluşan kar da özkaynaklarda muhasebeleştirilmiştir. Cari dönemdeki diğer değişikliklerle birlikte
    geçmiş yıllar karları 82.692.017 TL'ye yükselmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sorun: Değer artış kazançlarının vergilendirilmesi veya Vergi matrahı dışında kalması değil...Sorun: Düşük kar getireceğinin hissenin durgunluğu ile kendini daha evvel belli etmesinde...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

3. Günaydın Arkadaşlar,
    Elde edilen iştirak satış kazancının gelir tablosunda ,gösterilip sonra bilançonun ilgili kaleme atılması görsel olark daha iyi olurdu.
    Ama ufrs böyle yapılabiliyor diyorsa yapılmıştır. Dip not olarak ta açıklamışlar.
    Karın bir yere şuan için kaçırıldığı yok. Nakitler de kuzu gibi yatıyor.
    İştirak kazanç karları kurumlar vergisinden istisnadır.
    Birde şirketin karlığının düşmesi olarak ; SMART tan gelen konsalide kar artık ortaklık oranı düştüğü için daha az gelecektir.
    Bunun yerine kısa vade de 100 milyon TL gibi bir tutar %10 la bankada faiz de tutulsa 10milyon TL faiz gelir gelece yıllık yeni dönemde.
    Bu arada dip notlarda cep telefonundan baktığım kadarı ile 23-34 milyon TL kısmı USD-EURO-GBP gibi para olarak gördüm.
    Fazlaca kafa karışıklığına sebep olmamışımdır, umarım.

Acele olarak konuyu bildiğim kadarı ile aktarmak istedim.

Daha ayrıntılı bakarız sonra...

Artık beklenti 100 milyon TL ile yeni yatırımlara ve projelere....

Yavru şirket demiştim....

Raporlarda çalışan sayıları önemli....işin büyüdüğünü göstermek açısından.
    ytd.
    Saygılar

4. Vay be aylardır bekle bekle iyi gelecek diye şu hale bak
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

5. iyi bilanço çok kar değildir. bence bilanço çok güzel. sorun karlılığın düşük olması . ytd.

6. bence şirket art niyetli gibi geldi bana . bir fırıldak çevirdiler. iştirak satışını katakülle ettiler. geçmiş yıllarda gösteremezler.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

7. Personel
    Şirket’in 30.06.2020 tarihi itibarıyla yıl içinde çalışan personelin ortalama sayısı 591 ’dir. (31
    Aralık 2019: 551)

8. İştirak satış karının yüzde 75 i vergiden muafmış ancak

Eğer hiç vergi ödemek istemiyorsa sermayeye ilave etmeli değil mi? Yüzde 425 gibi bir bedelsiz açıklaması lazım değil mi? Tabi ki bu oarayı belli süre bir fonda tutabilmeleri lazım. Ancak bu fon geçmiş yıllar karı olmamalı. Bir iki gün iöerisinde vergi dairesine bildirecekleri bikançoda çok daha farklı rakamlar görebilirşz gibi geliyor. Ancak patronların niyetinin bozuk olduğu açıklanan bu bilanço ile belli.

Sayfa 402/504 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •