Sayfa 402/608 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon
Arama sonucu : 4860 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. Sermayesini, yani piyasa değerini oransal artırıyor, özsermayesine miktarsal katkı yapıyor. Basbayağı sulandırma işte, yarın cari fiyattan yapsa 0.62 olan pddd rasyosunu 0.73'e çekmeyecek mi, daha ne olsun.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Benim ortaklığım yüzde olarak azalır ama değer olarak azalmaz. Banka seneye yüzde üçyüz büyürse (mesela yani), benim param da okadar büyür. Benim amacım banka yönetimini ele geçirmek değilki kendi paramı katlamak.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ÖZET:
    Çok yakında yapılacak 3. tahsisli sermaye artırımı ertesinde 3 yıl önce 1.25 milyar olan sermaye yaklaşık 7 milyar TL ye çıkmış olacak yani 7 : 1.25 = 5.6 katına çıkıyor lot sayısı, ki bunun anlamı %460 sulanma demektir. Böyle bir devasa sulanma olmasına rağmen hisse fiyatı hiç bir düzeltmeye tabi tutulmuyor tahsislinin doğası gereği. Bu ince noktayı dikkate almak şarttır aksi taktirde yanlış bir tablo çizmiş olursunuz.
    ben hala siradaki tahsisliye konu 20 milyarin, tahtaya 4 tl civarindan girecegini degerlendiriyorum.. Bankanin 70 yillik sermaye arttirma gelenegi bu sekilde.

Sermaye tavani 30 milyar
    eski sermaye 4.9 milyar
    yeni sermaye 10 milyar

Eski DD 18 TL
    Yeni DD 11 TL

bu durumda hisse degeri 11 TL iken

f/k 13.70
    pd/dd 1

olarak hesapliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    ben hala siradaki tahsisliye konu 20 milyarin, tahtaya 4 tl civarindan girecegini degerlendiriyorum.. Bankanin 70 yillik sermaye arttirma gelenegi bu sekilde.

Sermaye tavani 30 milyar
    eski sermaye 4.9 milyar
    yeni sermaye 10 milyar

Eski DD 18 TL
    Yeni DD 11 TL

bu durumda hisse degeri 11 TL iken

f/k 13.70
    pd/dd 1

olarak hesapliyorum.
    Tahsisli baz fiyatı tahmini olarak ben 11.5 TL diyorum, sen ise 4 TL.

Bakalım hangimizin beklentisi doğru çıkacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Tahsisli baz fiyatı tahmini olarak ben 11.5 TL diyorum, sen ise 4 TL.

Bakalım hangimizin beklentisi doğru çıkacak.
    Kara para aklama ve banka dolandiriciligindan muttefik bir ulkede GMY si ceza almis, kendisi hala yargilanan bir bankadan bahsediyoruz Sn. TH...

Enseleri kalindir, borsada manipulasyon dokunmaz bunlara

4 TL ile 11.5 TL arasinda banka acisindan bir fark var mi onu sormustum size, ancak cevap alamadim.

6.  Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    Kara para aklama ve banka dolandiriciligindan muttefik bir ulkede GMY si ceza almis, kendisi hala yargilanan bir bankadan bahsediyoruz Sn. TH...

Enseleri kalindir, borsada manipulasyon dokunmaz bunlara

4 TL ile 11.5 TL arasinda banka acisindan bir fark var mi onu sormustum size, ancak cevap alamadim.
    Kahırlı sana cevap vermek güzeldi ançak sanırım ömrün doluyor. Bu yazını Malasef bir yerlere iletmek gerekiyor. Ülkeyi ve bankayı bu şekilde suçlayacaksın. Keza bunu ançak teröre yakın olanlar ve bir de şeref-sizler söyler.

7. Eğer benim beklentim doğru çıkarsa 1 milyar 740 milyon lot yeni hisse tedavüle çıkar, lot sayısı 6.71 milyar lot olur, sadece son tahsisli yüzünden sulanma etkisi %35 olur, mevcut hissedarların elindeki lot sayısı ayni kalır, sadece parayı ödeyen devletin elindeki lotlar artar, halka açıklık oranı
    %12.29 dan %9.3 e iner, %35 lik sulanmaya rağmen hisse fiyatı düzeltmeye tabi tutulmaz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8.  Alıntı Originally Posted by kahırlı Yazıyı Oku
    Sn. TH. 4 TL ile 11.5 TL arasinda banka acisindan bir fark var mi onu sormustum size, ancak cevap alamadim.
    Mümkün olmayan bir senaryo üzerine kafa yormamın bir alemi yok kahırlı 🙂

Sayfa 402/608 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •