Sayfa 403/1001 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: Viop - XXIX

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Aaah ah Sn. Jellat, ben daha bir şey demiyorum artık 2021 pek yazmayacağım, size bol kazançlar dilerim.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Abi seninde çok güzel yorumların var piyasalar üzerinde heleki bilgilendirdiklerin içinde ayrıca teşekkür ederim sizin gibi degerli kişilerin yorumlarını belki şu anda borsa oynayanlar için degerlidir bence 2021 yılında enazından yorumlarınızı görmek isteriz enazından borsada olanlar için ben bir süre borsada fozisyon almıyacagım şimdilik aracı kurumun günlük kısa vadeli faizindeyim 2021 ocak ayında banka mevduatına gececem çünki borsa benim gözümde çok yüksek belli bir süre bu topigide arkadaşlar ne yapıyor piyasalar hakkında bilgilenmek için okurum herkesin bu arada yeni yılını kutlar aileleriyle saglıklı ve mutlu bir yıl gecirmeleri dileklerimle herkese bol kazanclar olsun bu arada bizleri zamanında bilgi veren arkadaşlarada teşekkür ederim kalın saglıcakla

2. Bi deniyek bakalın makina nasıl bir tepkime içine giriyor,

1633 den bi dene lönk

ütersem paranızı geri vermem bak peşin süüüleyim

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

3. Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Asal31 Yazıyı Oku
    Arkadaş ben bu palanın alacağı olsun inanılmaz birşey ben sort açınca 3000 puan yukarı aliyor ihaftada bir islem açıyorum sanki beni bekliyor. Moralimi alt ust etti.
    Canınızı sıkmaya değecek bi meblağ değildir umuyorum.Bence zarar sonrası mutlaka ara vermek gerekiyor. Kafayı toplamak biraz uzaklasmanız iyi gelir. Dönüşte doğru bi hamleyle fazlasını geri alırsınız. Geçmiş olsun çokça.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Güney Batı Ege Kıyıları...
    Gönderi
    1,663
    Blog Entries
    6
    Bir ülke düşünün (makyajlı) enflasyonu %15 lerde..
    Bir ülke düşünün faizleri % 18 lerde...
    Bir ülke düşünün turizm + ulaştırma ve gastronomi sektörleri başta olmak üzere bir çok sektor felç durumsa ve şirketler anca kisa çalışma odenekleri ile personelleri idare ediyor...
    Bir ülke düşünün cok da iyi gitmeyen ekonomisi pandemi eskisiyle daha da zora girsin..
    Bir ülke düşünün yatırım notları çöp seviyesinin bir kademe üstünde olsun..
    Bir ülke düşünün son 3 yılda usd nin % 100 den fazla devalue olmasıyla halkın alım gücünün en az % 60 azalmasi.. yani halkın bu kadar fakirlesmesi..

Düşündüğünüz bu ülkenin borsası nasil bir yerde olmalı?

Diyorlar tv lerde oralarda buralarda; bizim borsamız dünya borsalarının cok gerisinde kaldı.
    Ulen o ülkelerin ekonomik yapılarıyla bizimki bir mi?
    Ekonomisi güçlü ve güvenli ülkenin borsası güçlü olur.
    Yani mantıken öyle...

Şuan Biz de ki mesele ise : borsayı çok güçlü gösterip ekonomimiz gayet tıkırında mesajı vermek...

Ve endex i buralara getirende asla yabancılar değil.
    Adamlar zaten % 65 den % 50 ye kadar erimişler takaslarda.

Endexi taşıyanlar keisnlikle badem grubudur artık bu çok net..
    Ve ben bu badem gruptan fena korkmaya başladım..
    Canım Kendim...
    twitter : @borsadan_hisse

6. Herkes şubata atladığı için orayı düşürmüyor...
    Akşam seansında 300 puan fark attı..

7.  Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    Bir ülke düşünün (makyajlı) enflasyonu %15 lerde..
    Bir ülke düşünün faizleri % 18 lerde...
    Bir ülke düşünün turizm + ulaştırma ve gastronomi sektörleri başta olmak üzere bir çok sektor felç durumsa ve şirketler anca kisa çalışma odenekleri ile personelleri idare ediyor...
    Bir ülke düşünün cok da iyi gitmeyen ekonomisi pandemi eskisiyle daha da zora girsin..
    Bir ülke düşünün yatırım notları çöp seviyesinin bir kademe üstünde olsun..
    Bir ülke düşünün son 3 yılda usd nin % 100 den fazla devalue olmasıyla halkın alım gücünün en az % 60 azalmasi.. yani halkın bu kadar fakirlesmesi..

Düşündüğünüz bu ülkenin borsası nasil bir yerde olmalı?
    .
    zirvede olmalı...

misal arjantin gibi...
    https://www.bloomberg.com/quote/MERVAL:IND
    veya venezuela..
    https://www.bloomberg.com/quote/IBVC:IND

bunları da bademler taşıyor heralde yeni zirvelere...

hiperenflasyonda nominal endex düşmez, 1 düşerse de 3 çıkar.. para kaybede kaybede öğrenecek short24 bunu eninde sonunda...

haa, dolar bazında da sürünüyor olmalı tabi... ama dolar bazlı bakmayı sevmiyor short24... yıne de onu da koydum 2 post yukarda, bakmak ısteyen ona da bakabılır tabi...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

limon bile satmanın bir usulü var. aha geliyordu, aha gidiyordu, diye mesajları okuyunca yoksa hipodramdayım diyorum. doğrusu soğuyor insan. hele bide yarışa soyunanlar yokmu. sanki buraya yarış yapmak için giriyoruz. yarın son iki gün yılbaşına. sabah amerika piyasalarına bakarak kötü bir şey olacağını düşünen kendini üzer. bu kadar alımın üstüne birde bankalar tekrar devreye girmişken...
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

Sayfa 403/1001 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •