Onemli Gunler Banner
Sayfa 403/1001 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon
Arama sonucu : 8004 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: Viop - XXIV

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    verdi 800 dolar daha

hiç tadı olmadı ben alaskaya bizon sürüsü avlanmaya gidiyom.

iştahımı kaçırdı işin heyecanı kalmadı löp diye düşünce ödüm okuma karıştı ağaçtan.
    pala ördekleri gaçırma pala.
    he 112500 e gideceksen ördek biz oluruz.
    ama gitmeyeceksen, böyle senin paranla sana caka satmaları ağırıma gidiyo.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Aylardır dolar,
    Ekonominin 1. Kuralına göre çıkıyor.
    Bankalar ve şirketler dolar borçlarını ödüyor, nette borçları azalıyor, döviz girişi de az olunca ve de turizm de olmayınca, çok talep az mal , iktisada göre artış normal.

Borsamızda da Coniylerin iyisi gitti. Kalanları tam çakal, çürük çer çöpün önde gideni tilkiler. Peşlerine taktıkları yerli işbirlikçileri ile milleti ütme peşindeler.
    Spor hisseleri harriç düzenli çıkan hisse yok. Her yeri Trade piyasaya çevirdiler.
    Bu da doğal olarak insanları borsadan uzaklaştırıp, dolara teşvik ediyor.

Lakin, bu döviz fiyatları balon.
    Fiyatın balon olması, gerçek olmadığı manası taşımaz.Fiyat farklıdır, eder/Değer farklıdır. Fiyatlar genel de hatta çoğu zaman, gerçek ederleri örtüşmez.
    Balon olması, daha da şişmeyeceği manasına da gelmez.

Yurtiçi işbirlikçilerinin, ve yurtdışı ayağı, dolar çıkışı yaparak, yurtiçinde dövizi şişiriyor, zaten döviz girdisi de az..

Dünyada da global güçler, altını şişiriyor.

Fiyat yükselmez manası çıkmasın. Daha da daha da şişebilir, belki de şişmez
    Lakin, göreceksiniz, Globalde Altın, bizde de dolar bi gün fena balon gümmm diye patlayacak.. bi zirvede bi bahane ile 2 si de gümleyecek. Bişeyi bahane edecekler, aşı olur şu olur bu olur..

Ordan çözülen paralar tekrar borsalara dönecek.
    Bu yıllardır böyle. Borsa teorisi, para teorisi bunu emreder çünkü. Yoksa para baronları gücünü devam ettiremez. Ne zaman ki dolar ve altın hiç düşmeyecek algısı tamamen oluştuğunda gümler.
    ===”///

Bu parada mecbur bizim ülkemize borsamıza gelecek.
    Eskiden olsa, bi sabah uyandığımızda mevzusu olurdu.. 94 te 98 de 2001 de olmuştu..
    Lakin o zamanlar hem bankalarımız hem şirketlerimiz çok güçsüz ve zayıftı. Şieketler Arge denilince öcü zannediyordu, ne olduğunu bile kimse bilmiyordu.
    Ayrıca, borsamız, çok çok ucuzladı. Hem de şirketlerimiz çok güçlü.

Avrupa-Rusya-Ortadoğu üçgeninde
    Üretim odaklı en iyi ülke bir numara Almanya. Sonra bizim ülkemiz ve şirketlerimiz.

Rusya-Belarus-Ukrayna hep sorun, hep te sorun ekonomiler ve de komşuları.. ayrıca ekonomileri fastfood ekonomi, üretim odaklı değil
    Avrupada Almanyadan gerisi boş
    Ortadoğu bi tek İran var, enerji vs onlarda ekonomi bitik...
    Avrupa ekonomisi Almanya olmasa, dağılması bitmesi dakka sürmez.

Yani eskiden şirketlerimizin, ekonomimizin, ülkemizin bi cazibesi yoktu, şimdi var.
    Tarımsal politikaları beğenmesem de, Sanayi ve teknoloji hamlelerimimizi beğeniyorum. Sanayi şirketlerimiz cidden çok iyi seviyelerde... Sanayide ve Tekınolide üretim odaklıyız.
    İnşaat ekonomisi modelinden bi kurtulabilsek, Tarım politikalarımızda öze dönsek, daha da iyi olur.

Bu yüzden kaçarı yok. Döviz altın gümlediğinde, en güçlü şirketler ya biz de ya da Almanya da...

Ayrıca, Döviz de, Altın da yatırım aracı değildir.
    2 si de ticaret te kullanılan takas aracıdır.
    Altın en eski ticaret takas aracıdır. Para da sonraki nesil ticaret takas aracıdır.
    Maalesef sadece bizde değil, globalde de bu 2 si yatırım aracı algısı oluşturuldu. Virüsle bu algıyı körüklediker, yıllardır da güvenli liman diye körüklüyorlar...

Yatırım aracı Borsa dır. Şirket yatırımıdır.
    Lakin şu an ki Coniyler, Kalanları tam çakal, çürük çer çöpün önde gideni. Normal insan evladı değilller.

Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir.

NasdakQ’dan günlerdir çıkan taze paralarla Dow & Bist öncelikli tüm borsalar alına..
    Al.

4.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Yaw sabahınan düşüş trendi kırıldı yorumları okuyordum aracı kurumlardan!

Ne oldukine?

biz eli boş insanlarda sık sık farklı fikirler ürettiğimiz söylenebilir
    şayet ekran başındaysanız kısa vadeli DAYTRADE işlemi tercih edip koşturabildiğiniz kadar koşuşturmalısınız

shortları kapadım 29.xxx

yavaştan long biriktiriyorum

ağaçtan bizon düşmez umarım bu kez. pusuya yattım.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

6. beklentim, 117 bin
    121 civarında çay ve ihtiyaç molası verebilir.

7. Katır gibi inatçı. Yarın dünya yok olacak deseler vermeyecek domuz. Shortlara can dusmanı adeta

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Timothy Ash
    @tashecon
    ·
    14sn
    Yüksek faiz oranlarının enflasyona neden olduğu görüşü tamamen yanlıştır. Türkiye, çok düşük tutulan faiz oranlarının enflasyona neden olduğu bir vaka çalışmasıdır - aksi halde enflasyon neden yapışkan ve çift haneli?

Sayfa 403/1001 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •