Sayfa 407/1002 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by uptrend Yazıyı Oku
    IPJ elektrikli araçlar +%172 ve TGE yabancı emtia +%50.3 kar ile satış verdim.Bu sene pek birşey çıkmayacak gibi bunlardan.Gelecek parayı borsada kullanacağım.Şu an tek alternatif borsa.
    Dolar bazlı karınız önemli olan.
    TGE'de hala dolar bazlı %30 beklenti var bence.
    https://www.bloomberght.com/jp-morga...entisi-2303708
    Doğrusu bunların dediği de genelde ters çıkar ama neyse :D

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar mart ayı içinde 115 bin lira kadar temettü yatırılmıştı hesabıma... MKK kayıtlarımı kontrol ettiğimde, temettü ödemesi için toplam 28 lira komisyon kesilmiş görünüyor... bu konuda bilginiz var mı? temettü için komisyon almak nedir ya? stopaj yetmedi bir de komisyon ödüyoruz... bu doğru mu? MKK sizden de kesiyor mu?
    Onbinde 2,5 mkk ücret kesintisi var.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    [QUOTE=Germiyan;5875698]
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    o fonun yönetim ücretinde ne yazıyor ? bir de şubattaki portföyleri ile marttakinin aynı olması , yatırım yaptıkları hisselerde v.s. beklentilerinin fiyatlanması / vadesi ile ilgilidir. her ay portföydeki hisseleri değiştirmek al sat yapmak gibi bir misyonları yok ki o tarz fonların.[/QUO

Ben öyle düşünmüyorum ,yani örnek veriyorum kervangıda diye kafaya takacağına niye onu çıkartıp Hektaş almadın
    bunun gibi örnekler çoğaltılabilir

ne vadesi olacak ki hisse de pazarlık yaparak mı alıyor ,netice de eurobond değil bunlar vadesi olsun
    ne demek ne vadesi olacak ? yatırımın vadesi demek o. her fon yöneticisi spekülatör gibi davranmaz. ahan bu gitmiyor bunu değiştirip şu hisseyi alayım demez. fonların izahnamelerini , yatırımcı bilgi formlarını okuyun. sizin finansal okuryazarlık ile ilgili temelde bilgi eksiklikleriniz var
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ver hocam ismini niye vermiyorsun, halka açık bilgiler sonuçta bunlar
    Ustad yuji fon oranlari tablolariniz icin tesekkurler, elinize , emegine saglik. Sahsen benim icin cok faydali oluyor. Bazi zamanlar degisken ve yabanci fonlar kismindaki degerler yanlis cekiliyor veya hatali hesaplaniyor bu durum tefas dan mi kaynaklaniyor.

Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    Bu IJC fonu yani dolayısıyla S&P Semi Conductor endeksi neden sürekli düşüyor bilen var mı?
    Buralar alım fırsatı mı yoksa bilmediğimiz bir şey mi var kestiremiyorum.
    IJC almayı düşünüyorum.
    Sangaydaki covid19 kapanmalari ve abd resesyon soylentileri dususe sebep olabilir. Iyi takip etmek gerekli , gecmiste zaman zaman ralli yaptigi donemler oldu. Kuraklik vardi yagislar az yagmisti bir donem cip uretimi olmamisti.

Arastirdigima gore alternatif enerji ile , yari iletken teknolojiler arasinda baglanti mevcut. Ayrica bazi emtialarda oldukca onemli.

https://www.azocleantech.com/article.aspx?ArticleID=965

https://www.carbonbrief.org/explaine...-carbon-future

https://blogs.imf.org/2021/12/08/met...global-supply/

https://www.iea.org/reports/the-role...gy-transitions

https://www.iea.org/reports/the-role...cutive-summary

5. [QUOTE=Germiyan;5875461]ismini vermeyim , tarım ve gıdayla ilgili diyeyim üstat ,fazla da yok zaten bu fondan 3 tane galiba

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ustad yuji fon oranlari tablolariniz icin tesekkurler, elinize , emegine saglik. Sahsen benim icin cok faydali oluyor. Bazi zamanlar degisken ve yabanci fonlar kismindaki degerler yanlis cekiliyor veya hatali hesaplaniyor bu durum tefas dan mi kaynaklaniyor.
    Verileri iki yerden alıyorum: spk + tefaş

önce spkya bakıyorum orda fiyat açıklandı ise onu alıyorum açıklanmadıysa tefaştan alıyorum
    spkdaki fiyat hatalı ise ya da günün fiyatı doğru ama geçmiş bazı günlerin fiyatı yoksa/hatalı ise sonuçlar da hatalı oluyor haliyle

Peki neden hepsini tefaştan almıyorsun dediğinizi duyar gibiyim:
    1-Tüm fonlar için verileri tefaştan almak uzun sürüyor
    2-Tefaş belli zaman aralığında belli sayıdan fazla sorgulama yapıldığında ip'yi blokluyor. Blok yememek için az sayıda fon bilgisini ordan çekebiliyorum

7. [QUOTE=Lucky Player;5876973]
     Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku

ne demek ne vadesi olacak ? yatırımın vadesi demek o. her fon yöneticisi spekülatör gibi davranmaz. ahan bu gitmiyor bunu değiştirip şu hisseyi alayım demez. fonların izahnamelerini , yatırımcı bilgi formlarını okuyun. sizin finansal okuryazarlık ile ilgili temelde bilgi eksiklikleriniz var
    ardyz bedelli açıklayınca pek çok fon yüklü çıkış yapmaya başladı , bu izahnamede yazıyormu çok bilmiş arkadaş
    Ben demiyorum ki serbest fonlar gibi günlük haftalık hisse değiştirsin , 6 aydır elindeki hisse gitmiyor ,bu ortamda gitmeyince daha neyi bekliyor diyorum
    izahnameyi okuyacağım , hisseye aşık olma maddesi yoksa yine yazarım

[QUOTE=Germiyan;5877436]
     Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku

ardyz bedelli açıklayınca pek çok fon yüklü çıkış yapmaya başladı , bu izahnamede yazıyormu çok bilmiş arkadaş
    Ben demiyorum ki serbest fonlar gibi günlük haftalık hisse değiştirsin , 6 aydır elindeki hisse gitmiyor ,bu ortamda gitmeyince daha neyi bekliyor diyorum
    izahnameyi okuyacağım , hisseye aşık olma maddesi yoksa yine yazarım
    Germişyan bu serbest fonun diğer fonlarla alakası yokmu? bildiğim hisseleri alıp değerlenmesini bekliyorlar.

Sayfa 407/1002 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •