Sayfa 407/853 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    SOn 2 gün hacim rekorları kırıldı.
    hacim rekorları kırıldıktan sonra ne olduğunu biliyoruz. Ama normal şartlarda tabiki.

Şu an şartlar normal değil. Düşüşlerimiz sebep ve zamanlamalar incelendiğinde ekonomik temelli değildi, çıkışlarımızda. Hep devlete baskı yada "aferim siyonistleri iyi besledin kendi halkının sırtından" sebepliydi.

Zaten devletin hiç bir resmi verisi gerçeği yansıtmıyor.

Piyasayı direk ilgilendiren MB yi, "ceset yıkamayı öğrenin" diyen imam ın teki kendi kafasına göre yönlendiriyor.

Diğer tarafta BISTin manipulatörünün kendi planları var. Güçlü yabancıların ise tek derdi yüksek faiz amaçlı devleti istedikleri yola sokmak.

Şartlar normal olmadığı için, hacim rekorlu bu 2 günden sonra ne olur bilemiyorum. Alman DAX da olsa %5 civarı realizasyon olurdu.

Onlarda son 9 gün %14 yükselmişti, bizde.

1300 den döndük, %5 düşsek 1235 civarı eder. Ama BISTin manipulatörü farklı, BIST yönetimi farklı. DAX da olanlar bizde olmuyor.

BIST de Orta vade aydınlık. Hem virusten çıktık ekonomilerin yükselmesi gereken dönemdeyiz. Hemde aşı aralık ocak gibi dağıtılacak ve batı ülkeleri fransa hariç kapanmadı. Hemde Libya ve Suriye de ortam duruldu, anlaşmalar yapıldı. Hemde 400milyar m3 gaz bulduk. Göstergeler orta uzun vade iyi. Üç beş aylık bir hafif yükseliş yaşamalıyız.

Ancak buna ne BIST manipulatörü izin verir, nede tayyip.

Kısa vade 19 una kadar dalgalı günler bizi bekliyor. Bugün yine yüklü satış olacaktır. Endeksi düşürmek isteyen güçlü birileri var, manipulatör olsa gerek. Devlet bankalarına yüklü satış yaptı. Yabancılar özel bankaları almış olmalılar onlar yeşildi.

Realizasyon kaç gün sürer, derinliği ne olur bilemiyorum, çünki BIST in pzvnk manipulatörü seri katil gibi. Umarım hala long dadır. Long dan çıktığına dair bir belirti görmedim. Zaten mantığı da yok.

Bu aralar viop tarafından ciddi arkaplan bilgileride pek alamıyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın hala karar aşamasında. Dün yazdığım gibi mavcut para bolluğu sebebi ile düşemiyor. Ocak Şubat civarı gelecek olan 2 trilyon USD de var.
    "aşı geliyor, ekonomiler orta vadede yükselmeye geçiyor, altına alternatif piyasa olan hisse borsaları yükselecek" sebebi ile de yükselemiyor.

Tahminim 1850 - 1910 aralığında bir müddet oyalanacak. 1900 e yaklaşırsa short alırım.

Günlük grafikte Çanak görüntüsü bozulmadı ancak, Almanyadan gelen "aşı %90 faydalı" haberinden sonra artık o çanağın tamamlanacağını sanmıyorum. 2 trilyon hemen çıksa o şans olurdu.

---

USDTRY nin orta vade geleceği MB nin faiz artışı miktarına bağlı. Piyasanın istediğini verirse 7.0 ye doğru yol alacağını açıkça belli etti.
    Ayın 19 undan önce, 8 e doğru giderse az olmak şartı ile short larım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 13-11-2020 saat: 08:41.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    halkb bilançosunu kaçırmışım.

Anlaşılan Dünki yüklü halkbank satışında açıkladığı bilançonun etkisi olmuş.

Cirosunun %90 a yakın yükselmesine rağmen kârının bu kadar düşmüş olması, yapılan korkunç talanın açık göstergesi.

O paralar halk bankasından değil hepimizden çıkıyor.

Hazine, eksilen parayı, tüm halka vergi salarak karşılıyor. Halk bankasının batık paraları bizim cebimizden çıkıyor. O paraları batıranlar ise servetlerine servet ekliyorlar. Sonuçta bizim cebimizden alınıp, bazı halkbank müşterilerinin cebine konmuş oluyor. Olay YASAL. Ama soygun. yasal soygunlardan biri.

---

Bankalar açıldı USD direk aşağı yöneldi. Son zamanlarda İlk defa bankalar açılınca dovizin aşağı yöneldiğini gördüm.
    Önceki bir kaç gün siyonist kuruluşlar TL alın diyordu, onun etkisi olsa gerek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sahibi ibrani kökenli olan habertürk medyasının köşeden yazarı güntay şimşek bugün yine bayraktar ailesini güzellemiş.

Para verip yazdırsalar bu kadar olurdu.

Bu herifin para alıp yazmış gibi yazıları ayda bir çıkıyor.

Tüm dünyada medyada satın alınan, para ile yazı yazdırılan binlerce köşeden yazarı var. güntay onlardan birimi değilmi bende şüphe uyandırıyor. Hoş olay şüpheyi çoktan aşmışda.

Baştan sona benim bilgilerimle ters şeyler yazmış bayraktar ailesinin köşeyi dönme macerası ile ilgili.

Düşünün bir kere. Padişah yetkilerinden fazlasına sahip tayyip erdoğanın damadı, akp başa geçtikten sonra sıfır para ile yüzmilyonlarca dolarlık fabrikalar kuruyorlar ve devlet önlerine çok engel çıkarmışmış.

Bunu yazabilecek kadar .... bir köşeden yazar.

tayyipin damadına, fabrikalar kurulurken tayyipin devleti engel çıkarmışmış.

Sırf bu cümleyi okumanız, elinize odun alıp sağa sola saldırmanız için yeterli.

damad ın, o fabrikaları nasıl kurduğunu, IHA ları nasıl tusaş dan arakladığını kaç sefer yazdım.
    Daha sonrada bu IHA ları bizim paramızla nasıl ukrayna ve Azerbaycan a sattıklarını yazdım.
    Daha sonrada tusaş ın bu IHA teknolojisini nasıl ukraynaya aktarmaya başladıklarını yazdım.

---

Neyseki viop da işler iyi gidiyor, fazla sinirlenemiyorum. Yoksa odunlu yaz kampı projemi anlatmaya başlamıştım şimdi.
    TOSFED de önemli yer tuttuğunu bugün açıklayan süper delikanlı fatih altaylıda başka dert.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST, geçen haftayı yükselmeye devam edeceğim mesajı ile kapadı.

Tarihinin en büyük iki hacmi üst üste geldi. Seans içi realizasyon satışları karşılanmaya çalışıldı gibi bir görüntü oluştu. Bu perşembe MB faiz toplantısı olmasaydı, BIST de elimdekileri kapatır realizasyon gelecek diye kenara çekilirdim.

BIST deki şu anki sorun, bankalar ve merkez senetlerin az yükselmiş olması, diğer senetlerin ise anormal yükselmiş olması.
    Yan senetleri alanlar, yabancıların elinde olan merkez senetleri pek almıyorlar.

Anormal bir şekilde buraya kadar geldik. Yabancılar merkez senetleri almaktan vazgeçerse, diğer senetlerin hepsi uçmuş kaçmış deniyor.

Faiz artarsada, yabancılar merkez senetleri alacak gibi bir görüntü oluştu.

Bu hafta dikkatli olmaya çalışacağım. MB toplantısına yüksek long ile girmemeyi düşünüyorum. Belki sıfır longla girer kenarda beklerim. Geçen hafta yeterince sermaye büyüdü zaten. Elimdekini koruma moduna geçmeliyim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın şaşırtıcı şekilde 1900 e dayandı. Şaşırmaya da gerek yok aslında, adamlar öyle bir para denizinde yüzüyorlarki, tuvalette bile USD sıçıyorlardır. O kadar bir para bolluğu.

abd de 7 milyon kişi sokaklarda çadırlarda yaşıyor. Bunların çoğu normal aile iken sokağa düşmüş insanlar, deli değiller, uyuşturucusu bağımlısı değiller.

Diğer yanda FED sürekli para basıp bir kesime dağıtıyor, dağları denizleri finans kesimindeki siyonistlere veriyor.

Avrupada o yola girdi. pandemi krisi avrupadada trilyonların karşılıksız basılıp bazı kesimlere dağıtılmasına sebep oldu. En alt kesime bir kaç bin dolar verirlerken, tepedekilere trilyonları verip servet sahibi yapıyorlar.

ONS da buralarda az miktarla short TRADE düşünüyorum. Kısa süreli alıp satacağım. Elimde tutmayacağım.

---

USDTRY dede short trade etmeye geçen hafta sonuna doğru başladım. Az miktarla short alıp 10 birim kazancı görünce kapatıyorum.

---

ONS altında ve USDTRY de benim banka 10 birim kazançta 12 TL nin üzerinde komisyon alıyor. trade etmek ons ve USDTRY de mantıklı değil. 10 birim kazanmışsan, kazancın %25 i aracı kuruma gidiyor. Bin TL kaznamışsan 250 TL yi aracı kurum alıyor. Bin TL kaybetmişsen üzerine 250 TL de aracı kurum alıyor. Bu yükü normal zamanda taşıyamazsın.

Büyük risk alıyorsun. Aracı kurum sıfır risk ile sırtımdan durmadan para kazanıyor. Sıfır risk alan bir kurum için 12 TL komisyon büyük saçmalık.

Kontratı alırken 12TL satarken 12 TL 25 TL yi tek kontratta veriyorsun. Günlük al satla bu işi yürütemezsin.

Doğru yaw, ONS ve USDTRY de günlük trade etmeyeyim. Az bir miktar alıp yatayım. Ancak çok büyük fırsat görürsem işlem yapayım.

BIST hisse vadeli tarafında şu ara iyi kazandığım için, ons ve USDTRY deki yüksek komisyonun acısını hissetmedim.
    Tabi önümüzdeki haftalar hep geçen hafta gibi olmayacak, kaybettiğimde çok olacak. İşte o zaman bu yüksek komisyon koymaya başlayacak.

Yada paramı bankanın aracı kurumundan çekip, banka dışı bir aracı kuruma geçmeliyim. Onlar çok daha az alıyorlar, ve daha çok hizmet sunmaya çalışıyorlar.

Her neyse artık.

Bol şans.

7. Perşembeye d*****n kuyruğu kopacak ve benim tahminin longta olanlar sinirden kızaracak....dolar ve altın sahipleri sevinerek günü kapatacak....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı USD taşıyormuş. YATIRIM AMAÇLI Fiziki USD taşıyanı bu ülkeye zarar verdiğini düşündüğümden, ona bu seferlik cevap vermeyeyim. Hoş başka yazanda kalmadı.

---

Moderna aşı haberi çıktı ons altın yine satış yedi.

Ne biliyoruz.?
    Aynı olay, aynı şekilde tekrarlarsa etkisi azalır. Tekrarlamaya devam ederse eni sonu tepki sıfırlanır.

Bu kez fazla düşmedi.

Şunu görmüş oldum.

ONS altında dip seviye yılın başından bu yana bayağı bir yukarı çıkmış. Dağıtılmış olan ve dağıtılacak olan trilyonlar, dibin yükselmesinde çok etkili olmuş.

ONS da short kovalamayı bu görüntü ile bıraktım. Artık ONS Altında longa döndüm.

Sayfa 407/853 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •