Sayfa 41/392 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 3136 madde; 321 - 328 arası.

Konu: AYEN - Ayen Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Sevgili Tahta Yapıcı Arkadaş,
    Sıkılmıyorsundur umarım anlayacağın üzere buralardan sana ekmek yok. Kendine bu kadar güveniyorsan 4 TL seviyelerine geri gelirsin ama ille de heyecan olsun diyorsan 7-10 TL aralığında mutlaka görüşürüz. Haa bir de uyarı bu alanda kariyer yapacağım diyorsan da Kasap Galip'i öneririm. Bak adam nasıl kasıp kavurdu ortalığı. Kenar mahalle speği seni...

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Spekülatörlüğün bile kendine has iş yapma şekli, karakteristik tarzı vardır. Spekülatör gelir 3 hafta , 3 ay neyse toplar yükseltir satar işini bitirir çıkar. Halka arzından beri (17 yıl) yatırımcıya , hisseye zulüm etmez. Bunda oda yok. Mehmetler olmuş hüseyin kazıdıkça kazıyor. Dolar bazında 17 yıl önceki halka arz fiyatının altında işlem gördürüyor. ilginçtir meydan boş kalmış , herkes seyrediyor. Keser döner ,sap döner - Gün gelir hesap döner - Çıkar birileri hesap sorar - Kimse sormazsa ALLAH sorar. Kişisel düşüncedir Asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. arnavutluk barajlı fangut HES tam kapasite ticari işletmeye (üretime) açılmış. HAYIRLI OLSUN. AYEN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TESİS ayeni farklı boyuta geçirecek , adeta level atlatacak önemde bence. Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. Pek muhterem tahta yapıcı boşuna bekleme , baskılama . 10 un altında benden sana tek lot yok. Zaman sınırı zaten yok. 2 doların altında kademeli , gücüm nispetinde her fiyattan aldım , alıyorum, alacağım. Kişisel düşünce ve yatırım stratejimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

4. Yaklaşık 10 gündür tahtayı baskı altına alma panik havası yayma çabaları Arnavutluk yatırımının devreye girmesi haberini speküle etme amaçlı olduğu gayet net anlaşıldı. Bu da gösteriyor ki Patronun veya hissede söz sahibi kişilerin çabaları devam ediyor. Büyük bir adım için geriye çekilmek gayet doğaldır. Hisse sahibi istiyor ki küçük yatırımcı elinde hiç hisse kalmasın ama yağma yok öyle...Bundan sonraki bilançolara faaliyet karları olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Artık kimse elindeki kağıdı kaptırmak istemez ve de oluşacak pastaya kimseyi dahil etmek istemez. Hiç beklenmedik bir anda sert yukarı yaparak dokunanın elini yakacak bir hale dönüşmesi beklenebilir. Tünelin ucunda ışık göründü bence. 2018 Yılında oldukça sert yukarı hareket beklenebilir. Artık seçim iklimine girileceğinden endeks kağıtlarında büyük bir hareket beklemek bence yersiz. Beklentisi hikayesi olan kağıtlar öne çıkacaktır. Ayen neden olmasın? ilk etapta 10** ve sonrasında 50-100 TL arası bir hareket?

Sevgili tahta yapıcı istediğin kadar baskıla...Katolik nikahını bilir misin? Bir araştır istersen. Gözlerinden öperim.

5. üretime başlayan ARNAVUTLUK HES ayen için NEDEN ÇOK ÖNEMLİ !!! Arnavutluk hes BARAJLI (depolamalı) yaklaşık 110 MW yıllık 347 milyon 246 bin kilovatsaat üretim kapasiteli. Ayen enerji şu an elektiriğin tamamını RES ve HES lerden üretiyor. Türkiyedeki üretilen elektiriğin tamamını abd doları /cent olarak satıyor. ARNAVUTLUKTA üretilen elektiriği de Euro/cent üzerinden satıyor. arnavutlukta Tahminen yıllık en az 50 milyon euroluk elektirik üretip satacak. Ayenin 2018 yılında Türkiyedeki santralleri için kullandığı kredi geri ödemesi 22 milyon euro ARnavutluk için 23 milyon euro toplamda 45 milyon euro civarı . Sonuç olarak sadece arnavutluk santralinin satış gelirlerinin Ayenin tüm kredi geri ödemelerini (yurt içi- yurt dışı) karşılayacağını düşünüyorum. Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by karahasan Yazıyı Oku
    üretime başlayan ARNAVUTLUK HES ayen için NEDEN ÇOK ÖNEMLİ !!! Arnavutluk hes BARAJLI (depolamalı) yaklaşık 110 MW yıllık 347 milyon 246 bin kilovatsaat üretim kapasiteli. Ayen enerji şu an elektiriğin tamamını RES ve HES lerden üretiyor. Türkiyedeki üretilen elektiriğin tamamını abd doları /cent olarak satıyor. ARNAVUTLUKTA üretilen elektiriği de Euro/cent üzerinden satıyor. arnavutlukta Tahminen yıllık en az 50 milyon euroluk elektirik üretip satacak. Ayenin 2018 yılında Türkiyedeki santralleri için kullandığı kredi geri ödemesi 22 milyon euro ARnavutluk için 23 milyon euro toplamda 45 milyon euro civarı . Sonuç olarak sadece arnavutluk santralinin satış gelirlerinin Ayenin tüm kredi geri ödemelerini (yurt içi- yurt dışı) karşılayacağını düşünüyorum. Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Sayın Karahasan,
    Değerli bir paylaşım yapmışsınız teşekkür ederim. Yeni kazanılan ihalenin imza aşamasına gelmesi ve temelinin atılması da güçlü bir indikatör olacak. İnşallah 2017 yılını 7-10 TL arasında bir yerde kapatırız. Buna çok inanıyorum. 2018 kesinlikle AYEN yılı olacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Sayın Karahasan,
    Değerli bir paylaşım yapmışsınız teşekkür ederim. Yeni kazanılan ihalenin imza aşamasına gelmesi ve temelinin atılması da güçlü bir indikatör olacak. İnşallah 2017 yılını 7-10 TL arasında bir yerde kapatırız. Buna çok inanıyorum. 2018 kesinlikle AYEN yılı olacaktır.
    Sayın Entrika Ayen enerjinin şirket olarak sağlam, enerji sektörünü iyi bildiğine , mantıklı yatırımlar yaptığına ve iyi yönetildiğine inanıyorum. Fakaaat kendisine inanıp, güvenip borsada yatırım yapan yatırımcılara bakış açısı ve adı , onuru olan ayenin bist fiyatlaması ve performansını olağan üstü kötü buluyorum. Bist fiyatlaması ve performansı konusunda sizin kadar iyimser değilim. Koskoca şirket birkaç kişi eliyle yada üzerinden rezil rüsva ediliyor(bistteki biricik şirketi) ve aydıner holdingde gururla bunu seyrediyor. bist işlemlerinde tahta bir kişi tarafından yönlendiriliyor, kontrol ediliyor. Belkide bu kişi ... Kişisel düşüncedir . asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Gelelim yeni kazanılan arnavutluk kalivaç hese; Arnavutluk devleti 20 sene önce 1997 de kalivaç hes için lisans vermiş 3 kere revize etmiş firmalar başlayamamış , başlamış yarım bırakmış.. Kısaca arnavutluk devleti için kalivaç hes in yapımı yılan hikayesine dönmüş. ARnavutluk devleti yeniden ihale etmiş ayen kazandı Kalivac hes inşatı başlanmış yarım durumda. Yani temeli çok önceleri atılmış. ARnavutluk devleti haklı olarak acele ediyor . Ayene 30 ay içinde tamamlama şartı var. 125 milyon euro ya mal olacağı belirtilmiş. Ayen için iyi tarafı fangut gibi 4-5 sene sürmeyecek vede kalivak ın su potansiyeli ve verimi daha iyi gibi. Kişisel düşüncedir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 41/392 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •