Sayfa 41/170 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 1358 madde; 321 - 328 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    tuğraşın yuzde onu ama sermayeler farklı...aygaz sermaye 300 milyon oldugundan aygaz 11 hesabı yanlış...yaklaşık 9 tl eder...hadi tam hesap olsun...tupraş hisse fiyatı*tupr sermaye/10/300 milyon
    Yani tüpraşı çıkarsak hisse fiyatı 1.5 tl hee

2. fiyatlamada o mantık doğru ise...daha doğrusu borsada mantık fazla işlemez...

3. kalan 1.5 tl fiyattan YKB değerini de düşmek gerekir.

4.  Alıntı Originally Posted by aktauboy Yazıyı Oku
    kalan 1.5 tl fiyattan YKB değerini de düşmek gerekir.
    ykb da ortaklığı var mı? Varsa ne kadar?
    sanırım internetten buldum
    http://www.yapikrediportfoy.com.tr/t...redi-bank.aspx

Yapı Kredi'nin ana hissedarı %81,8 oranındaki hissesiyle Koç Finansal Hizmetler'dir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/687486

AYGAZ : Sermayesinde %1,97 oranında pay sahibi olduğumuz Koç
    Finansal Hizmetler A.Ş.'nin 6 Haziran 2018 tarihli olağanüstü genel kurul
    toplantısında, sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 3.389.325.131,56 TL
    artırım ile 3.011.274.868,44 TL'den, 6.400.600.000,00 TL'ye yükseltilmesine
    karar verilmiştir.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. vesbe 9-10 tl iken aygaz 15-16 tl idi. Şimdi aynı oldular ben de elimdeki vesbe lerin yarısı ile aygaz aldım. Bakalım tekrar eski yerlerine gelecekler mi? Zamanında doas ve aygaz 10 tl idi. 6 ay sonra Aygaz 15 tl oldu doas ise 8 tl. Ben doası seçmiştim o zaman. Kader işte...

6. Aygaz’ın hakim ortak olmadığı veya azınlık hisselerine sahip olduğu, Enerji Yatırumları Aş, Koç flnasal hizmetler Aş, Entek elektrik AŞ, Opet Gayrşmenkul AŞ gibi borsaya kote olmayan şirketlerin değerini piyasa fazla umursamaz. Zaten şirketin nu kadar yüksek miktarda kapitalizmi şirketin doğrudan faliyet sağlayamayacağı varlıklara yatırılmasının doğruluğu ve iyi niyeti tartışılır.

Çünkü bu varlıkların ortaklığa direk katkısı pek yok. Ancak bir gün kar dağıtırlarsa Aygaz ın kasaya giriş oluyor. Veya bir gün bu varlıklara ait hisseleri satılırsa Aygaza direk katkısı olur. O bir gün de hangi bşr gün olduğu belirsiz ve patronların keyfine kalmış veya hisse pozisyonlarına kakmış artık.

7. Aygaz yönetimi şşrketin paralarını grubun borsa dışındaki şirketlerin azınlık hisselerine bağlayacağına, EYAŞ ile KOÇ FİNANSAL HİZMETLER hisselerini diğer hakim ortağa devredip. Buna karşılık ENTEK elektrik hisselerinin tamamını ve grubun aynı faliyet alanlarındaki diğer bazı varlıklarını Aygaz’ın hakim ortak olacağı bağlı ortaklık olarak Aygaz kapsamına alırlarsa daha iyi bir iş yapmış olurlar.

Ayrıca bu şekilde grup şirketleri arasında ortaklık yapılarında sadeleşmekte gidilmiş olması ve operasyonel kolaylıklar ile tasarruflar sağlannası açısındanda daha faydalı olur

8. Yükselişlere neden ayak uyduramadı acaba... satış baskısı hala hakim..

Sayfa 41/170 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •