Sayfa 41/325 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 2599 madde; 321 - 328 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Bizim de acelemiz yok illa ki fkyı 7-8 yapacak el mahkum

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    faizler 15'lere düşerse o dediğin de olur.bizim borsanın fk'ları faizle çok bağlantılı.

yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    faizler 15'lere düşerse o dediğin de olur.bizim borsanın fk'ları faizle çok bağlantılı.

fk oralara zor çıkar bana göre neden diyecek olursanız paranın hepsi devlet tahvillerinde değilki elde eurobond hisse senetleri veya diğer enstrümanlar türev gibi araçları kullanıyorlar ayrıca eldeki yönetilen miktar oldu sana 2 milyar lira üstü eldeki para büyümesi asıl önemli olan para elbet gidecek bir yer bulur diyelim faizler indi borsa giderse yine bize yarıyor .Yt değildir...Baştakiler merak etmeyin onlarda sizin gördüklerinizi ve bildiklerini görüyorlar ona göre de önlem alıyorlardır...
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

3.  Alıntı Originally Posted by RaLz Yazıyı Oku
    fk oralara zor çıkar bana göre neden diyecek olursanız paranın hepsi devlet tahvillerinde değilki elde eurobond hisse senetleri veya diğer enstrümanlar türev gibi araçları kullanıyorlar ayrıca eldeki yönetilen miktar oldu sana 2 milyar lira üstü eldeki para büyümesi asıl önemli olan para elbet gidecek bir yer bulur diyelim faizler indi borsa giderse yine bize yarıyor .Yt değildir...Baştakiler merak etmeyin onlarda sizin gördüklerinizi ve bildiklerini görüyorlar ona göre de önlem alıyorlardır...
    hocam ben genel faiz seviyesinden bahsettim. krizle beraber faiz seviyesi 20-25 arasına gelince borsanın en sağlam şirketlerinin, hatta full ihracat yapanların bile fk'ları 4-5 lere düştü. bu korelasyonu her zaman gözönünde tutmak gerekir diye söyledim. dediğiniz tarz hesapları profesyoneller yapıyordur ama biz zaten o kadar ayrıntıya vakıf olamayız. genel baksakta faydası olur.

4.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    hocam ben genel faiz seviyesinden bahsettim. krizle beraber faiz seviyesi 20-25 arasına gelince borsanın en sağlam şirketlerinin, hatta full ihracat yapanların bile fk'ları 4-5 lere düştü. bu korelasyonu her zaman gözönünde tutmak gerekir diye söyledim. dediğiniz tarz hesapları profesyoneller yapıyordur ama biz zaten o kadar ayrıntıya vakıf olamayız. genel baksakta faydası olur.

Geçen sene bu zamanlar 3 civarlardaymış..şimdi 4.40 diyelim...üstüne 0.65 krş ekle 5 TL...çaktırmadan yükseliş yapmış...çaktırmadan 7-8 TL ye gidebilir yine

5.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Geçen sene bu zamanlar 3 civarlardaymış..şimdi 4.40 diyelim...üstüne 0.65 krş ekle 5 TL...çaktırmadan yükseliş yapmış...çaktırmadan 7-8 TL ye gidebilir yine

düşük temettü açıklarsa pek yükselmeyebilir fk'sı düşük olsada. bunları da düşünmek gerek. hep olumlu düşünüyoruz doğal olarak ama 4 fk'lı tonla şirket var bistte. biraz moral bozayım

6.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    düşük temettü açıklarsa pek yükselmeyebilir fk'sı düşük olsada. bunları da düşünmek gerek. hep olumlu düşünüyoruz doğal olarak ama 4 fk'lı tonla şirket var bistte. biraz moral bozayım

Düşük temettü açıklasa Özkaynak artmış olacak...zaten temettülerin çoğunu bunlar alıyor ky yok denecek kadar az...yüksek temettüye devam

7.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku

Yüksek temettü olur yine çünkü yabancı ortak ve sabancı büyük hissedar bunlarda parayı almak istiyor ve ondan yüksek temettü bana göre devam..Yt degildir
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

Sayfa 41/325 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •