Sayfa 412/1023 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rapsody Yazıyı Oku
    Vatandaşın kullandıgı bankalar genelde düşük mevduat faizi veriyor güvenmediği ve bulunduğu ilçe de olmayan bankalar şune sayısı az olan bankalar pazarlık usulu ile yüksek oran veriyor haklısıniz

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aktif'e gecelik %16 dan yatırdığımız için demekki biz vatandaş değiliz. aktifin zaten şubesi yok gibi, işlemler online.bugün nkolay bono aldım toplam 10 sn. sürdü

şu anda tek çare faizin arttırılması gibi gözüküyor bu yaraya melhem olur mu bilemem zira piyasanın yapılacak arttırımı beğenmeme gibi bir durumuda olabilir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şu anda tek çare faizin arttırılması gibi gözüküyor bu yaraya melhem olur mu bilemem zira piyasanın yapılacak arttırımı beğenmeme gibi bir durumuda olabilir.
    1 altı arttırımlar doları dahada ateşler. piyasa en az 3 istiyor yannız bu imkansız.... RTE büyümeye takmışken faiz arttırmaz.

1> Sadelesmeye gidilir
    2> Haftalık repo fonlama faizi kaldırilir
    3> GLP %15.5 - 16 ya yukseltilir
    4> Gecelik faiz 50 baz puan artirilir. (Keske en az 100 artirsa. Mayista toplanti yok cunku)

TCMB bunlari yapar yapmasina ama sonrasinda birileri cikip benim irademe saygi gostermiyor bunlar der

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Aktif'e gecelik %16 dan yatırdığımız için demekki biz vatandaş değiliz. aktifin zaten şubesi yok gibi, işlemler online.bugün nkolay bono aldım toplam 10 sn. sürdü
    Yanlış anlıyorsun
    azdavay da oturan ramazan amca
    bigadiç te oturan emine teyze
    birikimini senin benim gibi yapamaz ilçede 1 yada 2 banka var onu kasdediyorum
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

Benim beklentim 25 Nisan TCMB PPK toplantisi oncesinde Rusya - ABD tarafinda olumsuz bir sey olmaz ise dolarin bir sekilde 4 un altina gelmesi. Cunku dolar 4 TL altina dustu algisi yaratmak isteyeceklerdir. Bu cok onemli.

Ancak bu dusus max 3.93 - 95 e kadar olabilir. Bu fiyatlara gelirse TCMB pasif davranir. Ya faiz artirmaz, ya da yeterli oranda artirmaz. Cunku aynisini 2017 nin son toplantisinda yaptilar. Kur faiz beklentisi ile gerilemis ve hic bir aksiyon almamislardi.

Mayis ayindada toplanti olmadigini varsayarsak 25 Nisan oncesinde dolar 4 TL altina duserse rahatlikla pozisyon alinabilir.

Çok fazla beklentiye girilmemeli bence. 0,25-0,50 arası o da Glp yi arttırırsa gene iyi.

8.  Alıntı Originally Posted by rapsody Yazıyı Oku
    Yanlış anlıyorsun
    azdavay da oturan ramazan amca
    bigadiç te oturan emine teyze
    birikimini senin benim gibi yapamaz ilçede 1 yada 2 banka var onu kasdediyorum
    yapamazlarsa düşük faiz alacaklar çünkü hakediyorlar.

Sayfa 412/1023 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •