Sayfa 412/913 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Operasyon yazdım, yapılanlar operasyondur.
    Senin yazdığın manüplasyonlar, spekülasyonlar da operasyon tanımının altındadır.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 10 tl ortalamadan yıllarca Netaş taşıdım. 50’lerde temeline göre pahalı KY dikkatli olsun dedim.Bağıran hakaret eden oldu.
    30 tl lere satıldı şirket, Netaş kumarhanesi açıldı yazdım.
    Bir daha da KP hariç hiç bir yere yazmadım.
    140 ortalama ile Netaşlarımı sattım belki 7 yıl oldu, hisse 10 tl eskinin 100 Tl’si.
    Daha ne yazayım.

3. Hiç bir zaman elimdeki kağıda göre yazmadım, düşündüğümü yazdım.İlgilendiğim kağıtlara.
    Dediğim gibi yıllardır KP hariç yazmadım.
    Buna özel ilgim var, beni kağıda dokan abime, her ne kadar aramız bozuk olda da,saygımdan belki. Ata yadigarı belki.

4. Burada bilgi eksik, yanlış iyi niyetli ümit ettiğini yazan çok.
    O kadar açıkta bilgi vat, analiz yok.
    Bilançolara öylesine bakılıyor. Örneğin kimse ilişkili şirketlerle alış verişleri analiz etmiyor.

5. Örneğin aşağıdaki bilgiyi burada görmedim.
    İncelemedim ama doğruysa iki üç ay içinde ciddi varlık ilavesi olacak.

Düzenleme iş dünyasını yakından ilgilendiren “yeniden değerleme”yle ilgili dikkat çekici bir maddeyi de bünyesinde barındırdı.

Teklife göre tam mükellefiyete tabi ve bilanço esasında defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle aktiflerinde kayıtlı bulunan taşınmazlarını 30 Eylül 2018 tarihine kadar Y-Ü- FE ile yeniden değerleyebilecekler.

Sadece 2018 yılını kapsayacak bu düzenlemeden “sat-kirala-geri al işlemine veya kira sertifikası ihracına konu edilen taşınmazlar” yararlanamayacak. Yine, bilanço esasına göre defter tutan finans ve bankacılık sektöründe faaliyet gösterenler, sigorta şirketleri, münhasıran sürekli olarak işlenmiş altın, gümüş, alım-satımı ve imali ile iştigal eden mükellefler ile döviz üzerinden kayıtlarını tutanlar” da yararlanamayacak.

Biraz araştırın bakalım.

6. Bu konu Kutpo için çok öncelerden dillendirilen ve bilinen konu. Kutponun sahip olduğu varlıkların yeniden değerlemeleri ile çok daha yüksek bir varlık sahibi olacağı. Şayet dediğiniz konu gerçekleşir ise çok olumlu bir gelişme olur. Sabır bu işin ilacı. Hisse üzerindeki operasyonun çok büyük olduğu açık ve net.

7.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Örneğin aşağıdaki bilgiyi burada görmedim.
    İncelemedim ama doğruysa iki üç ay içinde ciddi varlık ilavesi olacak.

Düzenleme iş dünyasını yakından ilgilendiren “yeniden değerlemeâ€yle ilgili dikkat çekici bir maddeyi de bünyesinde barındırdı.

Teklife göre tam mükellefiyete tabi ve bilanço esasında defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle aktiflerinde kayıtlı bulunan taşınmazlarını 30 Eylül 2018 tarihine kadar Y-Ü- FE ile yeniden değerleyebilecekler.

Sadece 2018 yılını kapsayacak bu düzenlemeden “sat-kirala-geri al işlemine veya kira sertifikası ihracına konu edilen taşınmazlar†yararlanamayacak. Yine, bilanço esasına göre defter tutan finans ve bankacılık sektöründe faaliyet gösterenler, sigorta şirketleri, münhasıran sürekli olarak işlenmiş altın, gümüş, alım-satımı ve imali ile iştigal eden mükellefler ile döviz üzerinden kayıtlarını tutanlar†da yararlanamayacak.

Biraz araştırın bakalım.

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 25 Mayıs tarihli Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun 5. Maddesi taşınmazların yeniden değerlemesi ile ilgili özetle 30.EYLÜL.2018 tarihine kadar şirketler taşınmazlarını yeniden değerleme yaparsa değer artışı üzerinden %5 vergi ödemesi yapar diyor.

Bu Kanun 30.EYLÜL.2018 tarihine kadar yeniden değerleme yapacak şirketlere büyük avantaj sağlıyor.Belki Kutponun 2 yıla yakın atıl bekleyen %100 bağlısı GYO şirketi edinme değerinden atıl bekleyen 25 adet yatırım amaçlı gayrımenkullerini değerleme yaparak devralır,GYO aktifleştirilir,otel,iş merkezi vb.yatırımlarının önü açılır,defter değeri de önemli miktarda yükselir.

8.  Alıntı Originally Posted by khan07 Yazıyı Oku
    Operasyon yazdım, yapılanlar operasyondur.
    Senin yazdığın manüplasyonlar, spekülasyonlar da operasyon tanımının altındadır.

Spekülasyon da sıkıntı yok. İyisi de kötüsü de olur. Şu an sen de ben de spekülasyon yapıyoruz. Bu gayet normal. Hayat bir süpekülasyon çünkü)))
    Bak yine yanlış terim kullanıyorsun. Anlatıyorum, öğrenmemekte ısrar ediyorsun.
    Spekülasyon operasyon değildir. Operasyon tanımı altında değildir.
    Operasyon dediğin terim, manipülasyon için kullanılır. Yoksa x hissenin bilanço ya da habere bağlı bir dayanağa göre fiyatının artması ya da düşmesi operasyon ya da manipülasyon değildir.
    Manipülasyon=operasyon tahtada 3 şekilde yapılır.
    Yıkama satış, Baskı(suni) işlemler, Havuz işlemler.
    Herhangi bir dayanağı, temeli olmadan, bu tip işlemlerle fiyatlar şişirilir. İşte buna operasyon denir. Spk nın işi bu tahtalar ve oyuncuları yakalamak.

Sayfa 412/913 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •