Sayfa 413/1012 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    alıntı
    ''Helga, asgari ücretle geçen yıl 300 Kg et alıyordu;
    Bu yıl 330 Kg et alıyor.

Ayşe, asgari ücretle geçen yıl 42 kg et alıyordu;
    Bu yıl ise 28 Kg et alabiliyor.

Helga, Ayşe'yi çok kıskanıyor...''
    Yalnız ayşenin yediğinde şarbon da var...Helga duyarsa daha da kıskanır...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Elinde binlerce dolarlık çantasıyla (yerli ve milli olmayan) poz verenleri, elinde BİM ve A101 torbasıyla alkışlayanlar da var
    Poşet 25 kuruş oldu ve kullan at. Louis vuitton kac sene gider ama..günde 2 poset alacagina bir canta al ömür boyu kullan.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Keşke geçen ay bağlar bağlamaz forumun başlığına uygun olarak banka adı ve miktarı ile paylaşsaydınız bizde bu bilgiden yararlansaydık...
    Forumu 3 aydır sessiz sessiz takip ediyorum. Hatta ilk mesajımı da bağlar bağlamaz daha bankadayken yazdım foruma. Bilgilendiğim insanlara paylaşım yapmazsam kendime yakıştıramam

4.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Poşet 25 kuruş oldu ve kullan at. Louis vuitton kac sene gider ama..günde 2 poset alacagina bir canta al ömür boyu kullan.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sadece Louis vuitton değil hermeste var değişik kullanmak lazım.dünyaya bir kere geliniyor.Ye kürküm ye.

işin ilginç olanıda bim poşeti a101 poşeti taşıyanların. Louis vuitton hermes çanta kullananları alkışlamaları.

5. Nasıl tuttukları futbol takımı kazanınca kendileri kazanıyormuş kafası yaşıyorsa bazıları, parti, siyaset ve seçim işi de böyle seçmenler için ama...

Seçimde oy attıkları, tuttukları parti kazanınca kendileri de kazanıyo sanıyo bazıları

6.  Alıntı Originally Posted by gecceanduana Yazıyı Oku
    Forumu 3 aydır sessiz sessiz takip ediyorum. Hatta ilk mesajımı da bağlar bağlamaz daha bankadayken yazdım foruma. Bilgilendiğim insanlara paylaşım yapmazsam kendime yakıştıramam
    İyi orandan bağlamışsınız 27 ile ,ben 24.50 den 182 yaptım.1 sene bağlamamanız iyi olmuş.Ortalama 3 ay genelde bağlanmış.

7.  Alıntı Originally Posted by eraser_k Yazıyı Oku
    Bu durumda super faizlere az kaldı...kasmaya devam et bakalım ne kadar kasacaksin
    Süper faizleri yakalasan b,le TL deki erime ile en çok kafa kafaya gelinebilir.
    Marifet 3,65 ten dolar alıp 7 ye geldiğinde sattıktan sonra yüzde 33 faiz ile davam etmekti ki bunu başaran kaç kişi?
    Ancak bu kez geçen seçim öncesi 4,20 den almadığım dolarları portföyüme en az yüzde 50 koyut yerel seçimlere gireceğim.

Pastırma yazı ne zaman kalıcı olmuş ki.

Öyle olsa atalarımız neden taşıma suyla değirmen dönmez demişler.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Enflasyon ile mücadelenin çeşitli yolları var. En etkili yöntem talebi kısmak. Bu aynı zamanda en acımasız olan seçenek. Talebi kısmanın da çeşitli yöntemleri var:

1- Para politikası ile faizleri yükseltmek, böylelikle insanları harcama yerine tasarrufa yönlendirmek.

2- İnsanların gelirlerini azaltmak, bu direk olarak talebi kısar. %25 enflasyon olan bir ülkede eğer maaşlara %15 zam yapılıyorsa bu çalışanların geliri kabaca %10 kısılmış demektir. Bu da sistemi talebi kısarak sabit kalacağı düşünülen arz ile birlikte daha düşük bir fiyat noktasına zorlar.
    NOT: Aynı anda arz da kısılıyorsa talebi kısmak denge noktasını değiştirmeyeceğinden yine fayda sağlayabilir, en azından fiyatların eskiye göre artışı bir nebze de olsa yine sınırlandırılmış olur.

NOt: 1 ve 2 olmadan da 3. bir şık ile de enflasyonu düşürmek mümkün. Yüksek teknoloji ihracatı arttırmak, üretimden gelen dinamikler ile (dikkat edin şu anda olduğu gibi daralma yani resesyondan gelen dinamikler ile değil) cari fazla vermek. Üretmek, üretmek, üretmek ve katma değerli olarak satarak ekonomiyi hareketlendirmek.

3. şıkkı Türkiye tarihi boyunca yapamadı.
    3. sikki yapabilecek insanlari Gezi'den beri bedavaya disari ihrac eder olduk...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 413/1012 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •