Sayfa 415/584 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon
Arama sonucu : 4669 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Tcmb dünkü alış kuru ile evvelki gün alış kuru arasındaki yüzdelik değişimi, bugünkü tefastaki tl yuzde değişimden çıkararak dolar bazlı getiriyi hesaplayabilirsiniz. Hazır olarak ben de bulamadım
    bu şekilde de deneyeyim bakalım diğeri ile uyuşacak mı teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    bu tip fonları dolarla alsanız bile satısta stopaj oderken tl ye cevrilerek odeniyor diye biliyorum

bu durumda mevcut dolarınız azalabilir
    ( cıkıstaki tl karsılıgı - giristeki tl karsılıgı) *%10 stopaj
    dolarla alınan fonlarda satınca stopaj da dolar olarak kesiliyor diye hatırlıyorum ama perşembe dönüş olunca kontrol ederim, hem dolar hem tl. olarak kesilmiyordur umarım.

2. dolar olarak kesiliyor bilginize

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-dest...atlari-detayli

Sitesinden fon performans içeriğinden fon kodunun usd olanından getiri oranını görebilirsiniz site biraz ağır çalışmakta ama iş görüyor yine de.

Çok iyi, teşekkürler sn.Lemon

4. Dünyada kakao fiyatları uçmuş durumda. Umarım buna yatırım yapmayı akıl eden bir iki tarım temalı fon olmuştur.

Benim ki kuponu oduyor usd olarak stopaji da kesiyor ayni zamanda

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Aslında ikiniz de doğru söylüyorsunuz, kısmen. Durum şu tefasta işlem gören döviz fonu stopajınız otomatik olarak, döviz cinsinden satış verdiğiniz bankada alınıyor. Tefasta işlem görmeyen atıyorum kapalı uçlu ya da kar payı ödeyen döviz fonlarının ki ise tl cinsinden ödeniyor, onda da şöyle ilgili banka yatırım kısmı size ulaşıp, stopajı dövizden mi keselim yoksa tl mi göndereceksiniz diye soruyor. İçinden kestirecekseniz o kadar döviz bozuyor. Yok tl ödeyecekseniz, ödüyorsunuz. Karı aldığınız gün stopajı ödememeniz durumunda günlük olarak tl temerrüt faizi işliyor borcunuza, o da bayağı yüksek
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Serbest yatirim fonlari icin bir konu basligimiz bulunmaktadir

oraya gelebilirsiniz Sayin nitelikli yatirimcilarimiz...
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=50332

Bunlar Z kusagi olabilir dostum.
    Herseyi bunlar biliyor google ile

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Eskilerin bir sözü vardır; BÜYÜK LOKMA YE BÜYÜK SÖZ SÖYLEME ...derler.. Bilmem anlatabildim mi..

8. Kar payı ödeyen dolar fonunun kar payı ödememe durumu var mı? Ya da bu fonlar atıyorum bir ay kar etmedim, kar payı vermiyorum, deyip öbür ay 2 kat kar payı verebilir mi? Veya hiç kar payı vermeyebilir mi

Sayfa 415/584 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •