Sayfa 416/1003 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Bu akşam Borsa Yatırım Fonları konulu iyigelir youtube kanalında konuk Ziraat Portföy Genel Müdürü Tankut Çelik, yayın saat 21.00'de.

Stopaj vs. konularında soru gündeme gelirse, konu netleşebilir belki.
    Yayında altın fonlarında, stopaj 0 olduğunu söyledi. Elinde olanlar al sat yaparsa avantajlı olur dedi, bu süreçte alınanlarda süre kısıtlaması olmaksızın stopaj 0 dedi. Tabi başka mevzuat değişikliği olmazsa diye de ekledi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu hafta sonu Ziraatin yönettiği PPF'ler de hafta içi getirilerine göre bir sıçrama olmuş.
    0,041 getiren fonlar 0,046'ya sıçramışlar.
    Fark günlükte küçük gibi ama yıllıkta %15'ten %17'ye fırlamış etkisi yaratıyor.

Bende PPZ'yi merak ediyorum bakalım anlamlı bir değişiklik varmı onda
    Sanırım repo ve tpp portfoylerine faiz artırımı daha cabuk yansir. Muhtemelen onlardan iyi getirebilir.

TLREF cuma günü 17,92 olmus. Acaba VİOP teminatta durumlar nasıl. Orada da stopaj dezavantajı oluştu sanırım.

3.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    NNF gibi fonların kuruluş amacı yatırımcıyı soymaktır başka birşey değil aylık 660 bin lira ne demek yahu gözünüzü toprak doyursun sizin bunu da 3 4 kişi paylaşıyor kelle başı 150-220 k arası cukkalıyorlar ayda bu nasıl bir para böyle.Kendi paraları asla fonda değil bu adamların bana göre.HSYF fonları son derece gereksiz endeks şişti işte mutlaka düzeltme olacak adamların %80 hissede olma zorunluluğu var bunu unutuyorsunuz,az grafik yorumlayın temel analiz eğitimi alın kendiniz alıp satın hisse alacaksanız ytd.
    Siz başka bir fonun elemanı olabilir misiniz? Acaba...

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Onunla aynı yönetim ücreti alıp endeksin her yıl bir de utanmadan 30 puan altını getiren büyük özel banka hisse fonları var.
    Ben NNF yatırımcısıyım, TKF ve MAC yatırımcısıyım. Benim zerre umurumda değil. Bak zerre değerinde umurumda değil. Bütün ücretler kesildikten sonra getiriyi yazar her yerde. Bana endeks üstünde kazandıran fonlara helal-i hakkı hoş olsun. Bana kazandırsın, endeksi geçsin yeter. Üstü onun olsun.

Çok biliyorsan kendin yap trade'ini . Burası yatırım fonu forumu. Çok şiştiyse yap endeks şortunu, koy paranı cebine.

Ne dadandınız bu hisse forumlardan buraya da. Sanki biz bilmiyoruz yönetim ücretini, sanki hayatın formülünü çözdün. Hepimizin matematiği var.

Yönetim ücretini kestikten sonra endeksi geçsin de isterse 10 mislini alsın.

Bu fonlar endeksi kopyalayan fonlar değil. mutual fonlar. Bütün dünyada mutual fonların endeks fonlara göre bir bedeli vardır.
    Yurtdışındaki mutual fon yönetim oranlarını görsen kendini bıçaklarsın demek.

Hiç anlamıyorum, ben kazanmayım de kimse kazanmasın mantığını. Bırak sana kazandıran da kazansın.

Adam 10 yıldır 80 hisse fonun 76 tanesi neden endeksi geçememiş diye kafaya takmıyor da, kendi yönetim ücretini kestikten sonra üstüne endeksi geçip para kazandıran fonları dert ediyor.

Tam yandaki çalışan 500 lira zam almasın da yeter ki bana da zam gelmesin kafası.

Gerçekten inanamıyorum. Çöp gibi 75 tane fon var orada. İnek gibi sağıyor milleti. Portföy yöneticileri bütün gün solitaire oynuyor. 5 yıl içinde portföy değişim oranı 0,4 % olan fon var. Bak yazıyla yazıyorum sıfır virgül dört. portföye beş yıldır dokunmamış. Ama 1 bucuk milyar yönetiyor güya.

3-4 tane iyi fon var. yok mac böyle, tkf şöyle tcd şunu etti. Dön baba dön bunlarla ugrasıyor millet. Bu kitle ile uğrasmamak için 10 tane iyi fon çıkmıyor piyasaya. Alma yahu. Al-ma. Bu kadar zor mu ? Buralara da musallat olmayın yav. Al-ma. Yüzlerce fon var, git başkasını al.

Zaten adam o yönetim ucretini aldığı için kendi evladı gibi sahip çıkıyor fona, bir hisse koyarken bin kere düşünüyor. Bunu anlamak çok mu zor ? Ne kadar ekmek o kadar köfte.

5 yılda bunlar sayesinde mevduatın 7 katını kazanmışım. Bana ne , ne kesmiş üstünden. Ne keserse kessin. Onu kestiği için bana bunu getirdi zaten. Yıllık yüzde ikivirgülyetmişbeş mi almış, yüzde ikivirgülaltmışmı. Umurumda değil.

Bana 5 yılda aylık ortalama 5.25% getiren fon üzerinden trilyon kessin, zengin olsun, dönüp bakmam bile. Tüm fonların getirileri orada yönetim ucreti kesildikten sonra net olarak yazıyor tefaşta. Çok kesip , para kazandırmayı beceremezse düşüyor zaten altlara. Getirisini etkiliyor.

Bu kafa yüzünden yönetim ücretlerine üst sınır koydu devlet. Sınırsız yönetim ücreti olan serbest fonlarda adam yılda %900 yapıyor. Her sene paranı 9'a katlıyor. kimse de demiyor ki sen beni 9'a katladın da sen ne aldın ?
    İşte cevap böyle yazılır. Tebrik ediyorum ve şapka çıkarıyorum.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Onunla aynı yönetim ücreti alıp endeksin her yıl bir de utanmadan 30 puan altını getiren büyük özel banka hisse fonları var.
    Ben NNF yatırımcısıyım, TKF ve MAC yatırımcısıyım. Benim zerre umurumda değil. Bak zerre değerinde umurumda değil. Bütün ücretler kesildikten sonra getiriyi yazar her yerde. Bana endeks üstünde kazandıran fonlara helal-i hakkı hoş olsun. Bana kazandırsın, endeksi geçsin yeter. Üstü onun olsun.

Çok biliyorsan kendin yap trade'ini . Burası yatırım fonu forumu. Çok şiştiyse yap endeks şortunu, koy paranı cebine.

Ne dadandınız bu hisse forumlardan buraya da. Sanki biz bilmiyoruz yönetim ücretini, sanki hayatın formülünü çözdün. Hepimizin matematiği var.

Yönetim ücretini kestikten sonra endeksi geçsin de isterse 10 mislini alsın.

Bu fonlar endeksi kopyalayan fonlar değil. mutual fonlar. Bütün dünyada mutual fonların endeks fonlara göre bir bedeli vardır.
    Yurtdışındaki mutual fon yönetim oranlarını görsen kendini bıçaklarsın demek.

Hiç anlamıyorum, ben kazanmayım de kimse kazanmasın mantığını. Bırak sana kazandıran da kazansın.

Adam 10 yıldır 80 hisse fonun 76 tanesi neden endeksi geçememiş diye kafaya takmıyor da, kendi yönetim ücretini kestikten sonra üstüne endeksi geçip para kazandıran fonları dert ediyor.

Tam yandaki çalışan 500 lira zam almasın da yeter ki bana da zam gelmesin kafası.

Gerçekten inanamıyorum. Çöp gibi 75 tane fon var orada. İnek gibi sağıyor milleti. Portföy yöneticileri bütün gün solitaire oynuyor. 5 yıl içinde portföy değişim oranı 0,4 % olan fon var. Bak yazıyla yazıyorum sıfır virgül dört. portföye beş yıldır dokunmamış. Ama 1 bucuk milyar yönetiyor güya.

3-4 tane iyi fon var. yok mac böyle, tkf şöyle tcd şunu etti. Dön baba dön bunlarla ugrasıyor millet. Bu kitle ile uğrasmamak için 10 tane iyi fon çıkmıyor piyasaya. Alma yahu. Al-ma. Bu kadar zor mu ? Buralara da musallat olmayın yav. Al-ma. Yüzlerce fon var, git başkasını al.

Zaten adam o yönetim ucretini aldığı için kendi evladı gibi sahip çıkıyor fona, bir hisse koyarken bin kere düşünüyor. Bunu anlamak çok mu zor ? Ne kadar ekmek o kadar köfte.

5 yılda bunlar sayesinde mevduatın 7 katını kazanmışım. Bana ne , ne kesmiş üstünden. Ne keserse kessin. Onu kestiği için bana bunu getirdi zaten. Yıllık yüzde ikivirgülyetmişbeş mi almış, yüzde ikivirgülaltmışmı. Umurumda değil.

Bana 5 yılda aylık ortalama 5.25% getiren fon üzerinden trilyon kessin, zengin olsun, dönüp bakmam bile. Tüm fonların getirileri orada yönetim ucreti kesildikten sonra net olarak yazıyor tefaşta. Çok kesip , para kazandırmayı beceremezse düşüyor zaten altlara. Getirisini etkiliyor.

Bu kafa yüzünden yönetim ücretlerine üst sınır koydu devlet. Sınırsız yönetim ücreti olan serbest fonlarda adam yılda %900 yapıyor. Her sene paranı 9'a katlıyor. kimse de demiyor ki sen beni 9'a katladın da sen ne aldın ?
    Hocam mükemmel yazmışsınız

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yok.........
    myfinansi seviyoruz
    Canlar gider heyyyy

7. bozuk.jpg

Merhaba, Kendi excelimi oluşturmak için bu sayfadan veri çekmek istiyorum ama isimler bozuk çıkıyor. Varmıdır bir çaresi

8.  Alıntı Originally Posted by Dali45 Yazıyı Oku
    bozuk.jpg

Merhaba, Kendi excelimi oluşturmak için bu sayfadan veri çekmek istiyorum ama isimler bozuk çıkıyor. Varmıdır bir çaresi
    https://twitter.com/FonveFon/status/1338859163976273920

Portfoy takip exceli. Kullanmak isteyenler için.

Sayfa 416/1003 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516916 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •