Sayfa 418/607 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon
Arama sonucu : 4853 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Temettü tüm ortaklara hayırlı olsun

2. Bu saatten sonra borsa yatırımcısı daha seçici olmak zorunda. Endeksin zirvelere geldiği bir dönemde ucuz hisse bulmak zorunda. Yoksa balon gibi şişirilmiş hisselerin peşinde koşmak çoğu zaman hüsran getirir.

Bu kadar yükselmiş bir borsada , hem karlı , hem borçsuz hem de rasyoları düşük hem de düzenli ve yüksek oranda temettü veren şirket bulmak zor. Bu kriterlere uyan ve en ucuz 5 senetten biri PETUN'dur bu borsada.

Bunun da anlaşılması yakındır hatta bugün bunun bir göstergesidir. Geçen yazmıştım bu bilanço ile bir kere kesin Pınar sütten pahalı olmamız laızm demiştim. O zaman yaklaşık 1 lira düşüktük Pınar sütten. Bugün ayrışma başladı ve biz Pınar sütten 1 lira daha pahalı kapattık günü. Bu arada yanlış anlaşılmasın Pınar süt bile şu piyasada ucuz bir hissedir.

Yani biz sadece ucuz başka bir hisseyi geçtik fiyat olarak. Yoksa daha geçmemiz gereken çok balon hisse var şu piyasada.

Bu arada sanılanın aksine normalleşme bize de yarar. Bir kere kafe restoranlar açılıyor , okullar ve kantinler açılıyor , turizm sezonu geliyor oteller açılıyor , tüm bunlar et tüketimini arttırıcı etkenler. Sadece Mc Donaldsların açılması bile başlı başına bizim satışları arttırır.

Ayrıca Ramazan yaklaşıyor. Piknik sezonu yaklaşıyor. Bazı illerde hafta sonu yasağı kalktı. Kalkmayan illerde de Cumartesi günü yasak kalktı. Zaten bunalmış olan insanlar havalar güzelleşince piknik yapmaya da başlar. Bu da başta sucuk olmak üzere et ürünlerinin satışını arttırır.

Yani bu saatten sonra Petunun daha iyi operasyonel kar elde etmesini bekliyorum. İnşaallah artık tonaj olarak da daha fazla satarlar da TL bazında senelik %30-40 ciro artışını yakalarız.

Herşey bir tarafa mevcut halimizle bile çok ucuz bir hisseyiz. Yatırımcılar daha seçici davrandıkça bunu daha kolay anlayacaklar. 26 lira üstünde daha sert yukarı hareket bekliyorum.

3. Boşluğu almadan rahatlamayacak demiştim.aynende öyle duruyor. gözü orda.endeks dahil çoğu hissede aynı boşluk var o yüzden hepberaber alacaz gibi.sutte boşluk oluşmadı bilanço dan dolayı.

4.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Boşluğu almadan rahatlamayacak demiştim.aynende öyle duruyor. gözü orda.endeks dahil çoğu hissede aynı boşluk var o yüzden hepberaber alacaz gibi.sutte boşluk oluşmadı bilanço dan dolayı.
    Açılışta az bi lotla hızlı bir şekilde kapatsa olmaz mı?

5.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Açılışta az bi lotla hızlı bir şekilde kapatsa olmaz mı?
    İnşallah diyelim.

6. Bazı yerlerde petun un işi yapmıyor diye okuyorum.biz un işinde yokmuyuz bilen varmıdır.

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Hocam seneler önce Pınar Un ayrı bir firma idi. Pınar et ile birleşti belki 20 sene önce.

Sonrasında Pınar un işinden çıktı ama bazı unlu mamülleri fason olarak sağa sola yaptırıyor.

Piyasada direk un yok ama unlu mamüller ( Börek , mantı vesaire ) var. Dondurulmuş olarak da satılıyor. Bunlar hep PETUN ürünü. İnternet sayfasında tüm ürünleri var.
    Sn. Force aynı soruyu bende düşünmüştüm.
    Sanırım Emirhan Bey'in yazısında cevabı var.

Sayfa 418/607 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •