Sayfa 418/931 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7442 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Paran bitince ne yapacaksin? Sonsuz paran var galiba;)
    Konu paramın sınırlı ya da sınırsız olması değil ki. Aklıma esti, çektim emaneti çizdim grafiği. Konu bu. Bunu tahmin edecek teknikçi mi var?

Grafiklere ben de bakıyorum ama genellikle aylık/haftalık olarak ve en az son 10 seneyi görecek şekilde.

2. Hafta sonu düşündüm hala tam karar veremedim... Hem çeşitlendirme adına, hem de yıl sonunda toplu Ereğli alımı yapabilmek adına...

Ereğli almaya devam mı yoksa o parayı her ay buraya aktararak (https://www.akportfoy.com.tr/tr/fon/...se-senedi-fonu) yıl sonunda toplu olarak Ereğli almak mı daha mantıklı?

Şirketteki değişim biraz kafamı karıştırıyor yoksa bu fona yatırım yapacağım ve sene sonu da o parayı Ereğli alımı için kullanıp kullanmama kararı vereceğim.

Samimi olarak soruyorum, fikri olanlar yazarsa sevinirim.

Bir kaç senaryo var, bazı senaryolarda 5-6 bin lot fazladan ereğli alabiliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Adamın da tam yazısının bi saat sonrasına denk gelmesine ne diyosun?
    Daan diye masaya vurdular ya

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    😂😂

Sanırım şirket temel teknik bir halttan anlamayan cahil bilinçsiz ky tarafından yönetiliyor. Yoksa bu seviyelerden geri alım yapmazdı

4. Fonlarda yönetim gideri çok. Geçmiş performansı gösteren grafiklerde o giderler yok diye biliyorum. Giderler günlük kesiliyor ve kar etmen zarar etmen önemli değil. Trink alıyorlar hesaptan. Ufak miktarlarda fark etmeyeceksin ama miktar büyüyünce canın sıkılacak.

Görece ufak BES hesabım var orada bile canım sıkılıyor kesintileri görünce.

O fona ve benzerlerine ben de baktım. Dönüp dolaşıp karar kıldığım şey o parayı bunlara yedireceğime fon yönetmeyi kendim öğrenirim oldu. Batarsam da en azından tecrübesi yanıma kar kalır.

İlla yabancı hisse istiyorum diyorsan için Midas'tan hesap açılabilir. Orada VOO muydu neydi onun gibi S&P500 indeks fonları var ama ben saldım yabancıyı. Türkiye'de NYSE'yi aratmayacak şekilde dolar bazlı efsane grafiği olan bir sürü şirket var. Araştırdıkça bulunuyor.

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku

Sanırım şirket temel teknik bir halttan anlamayan cahil bilinçsiz ky tarafından yönetiliyor. Yoksa bu seviyelerden geri alım yapmazdı
    23 senedir borsadayım, dağılmadı üstümüzdeki ichimoku bulutu ustaaaaaaaa

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

6. kardan da %10 alacak, fon giderinin yanında...

Türkiye dışı yatırım istiyroum biraz da aslında ondan. Aryıca Ereğli 50-55 lerde kalırsa her halükarda 6 bin lot falan hisse alabiliyorum fazladan.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Hafta sonu düşündüm hala tam karar veremedim... Hem çeşitlendirme adına, hem de yıl sonunda toplu Ereğli alımı yapabilmek adına...

Ereğli almaya devam mı yoksa o parayı her ay buraya aktararak (https://www.akportfoy.com.tr/tr/fon/...se-senedi-fonu) yıl sonunda toplu olarak Ereğli almak mı daha mantıklı?

Şirketteki değişim biraz kafamı karıştırıyor yoksa bu fona yatırım yapacağım ve sene sonu da o parayı Ereğli alımı için kullanıp kullanmama kararı vereceğim.

Bir kaç senaryo var, bazı senaryolarda 5-6 bin lot fazladan ereğli alabiliyorum.
    Ojt fonuna bak..stopaj 0..

SM-A346E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Hafta sonu düşündüm hala tam karar veremedim... Hem çeşitlendirme adına, hem de yıl sonunda toplu Ereğli alımı yapabilmek adına...

Fedor eğer ciddi manada bir lot sayın olduğunu düşünüyorsan çeşitlendirmek mantıklı bence. Eregl gibi hissede az lotla durmak şu ortamda pek anlamlı değil. Bedelsiz kararı, şirketteki değişim, maden yatırımlarındaki gelişmeler ve 2024 2025 beklentileri beni durdurdu bu hususta. Yoksa ben de benzeri bir çeşitlendirme yapmayı planlıyorum. Zaten zaman zaman yapıp meyvesini aldığım da oldu açıkçası. Ama kısa vadede dönüp bakarsan ah vah etme riski de oluyor. Sene sonuna kadar vaktim var dersen denemeye değer olabilir. Belki küçük küçük alınabilir başlangıçta. Tabi bizim fikrimizden ziyade sen karar ver.

Sayfa 418/931 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •