Sayfa 418/486 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

488 milyon dönen varlıkları, 301 milyın duran varlıkları, 243 milyon özkaynakları, 363 milyon cirosu ve 62 milyon FAVÖK ü olan bir şirket 145 milyon piyasa değerinden işlem görmemeli.Elinde hisse olanlar.Bunun patronuna uyarı maili atmalı.
    Bu şirkete piyasa değeri kadar para gireceğine göre bu fiyatlar çok komik kalıyor.
    Hisseye niçün baskı uygulattığının hesabını bunun patronuna mail yoluyla sormak lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by İSMİRA Yazıyı Oku
    Şu an piyasa değeri 145 milyon.%145 bedelli ile piyasa değeri kadar sermaye arttırımından para girecek şirkete.Bu hissenin bu fiyatlardan çok.çok yukarlarda olması lazım.
    Yakındır sürmelerı elleri mahkum, ama iğrenç bir tahtacısı var kademe kademe çekıyor yukarı nasıl 2.15 lere kadar sürmüşler anlamadım..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. Sn İsmira bedelliye katılacak olursak 10000 lota ne kadar
    ödememiz gerekir aydınlatabilir misiniz ?
    Tşk.
    Azami tasarruf milli şiarımız olmalıdır.
    M.Kamâl ATATÜRK

4. Bedelli oranı yüksek, Ekonomideki mevcut koşullarda bedelliye katılmayan yatırımcı çok olabilir ve kullanılmayan haklar 1.00 nominalden toptan satış pazara düşebilir diye fiyat aşağılarda kalıyor. Bunun sonucu 1.00 nominalden hisse alış olanağının oluşur diye hisse aşağılarda geziniyor olabilir.

Ayrıca turizm den sonra en olumsuz sektör inşaat ve cimento seramik gibi inşaata dayalı sektörler olacak gibi. Bu bakımdanda biraz sıkıntılar olabilir.
    Ama birileri toplar alır taşırsa o başka!

5. Ben ise pek böyle düşünmüyorum turızm sektörü en kötü etkılenecek sektor olmasına rağmen zararlarını en kısa zamanda telafı eden şirketlerden biride turizm şirketleri oldu malum(bist için).. Çin den ihtiyaçlarını tedarik eden bir çok ülke çin dışı alternatiflere yöneldi yöneliyor ayrıca faizlerın diplerde gezdiği bu dönemlerde ilk iyileşme durumunda inşaat ve dolayısıyle seramik gıbı sektörlerde olur.. pıyasada bunu önceden fiyatlar.. Yapacağı bu bedellı ile finansman giderlerini şirket oldukça minimuma çekip karlılığını arttıracaktır yanı on milyon kar yazan usak 40,50 milyon karları ve daha fazlasını rahatlıkla yazacaktır.. Ülkemiz açısından salgın kontrol altına alındı Ramazan Bayramı ile insanlar maskelerini takıp birçok sektörde iş başı yapacaktır.. Ülkemiz açısından risk daha kısa sürede bitecektir kanaatime gore inşallah yanılmayız..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by spesiyaliste Yazıyı Oku
    Sn İsmira bedelliye katılacak olursak 10000 lota ne kadar
    ödememiz gerekir aydınlatabilir misiniz ?
    Tşk.
    14.500 tl ödeyeceksiniz. Şayet bedelliye katılırsanız Uşak %145 bedelli arttırdığı için sermaye artışından sonra 10000 lotunuz 24500 lot olacak.Yani cebinizden 14.500 tl çıkacak ama 1.00 fiyatla 14500 lot almış olacaksınız.

alım satım tavsiyesi degildir..
    Son düzenleme : İSMİRA; 26-04-2020 saat: 02:13.

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Bedelli oranı yüksek, Ekonomideki mevcut koşullarda bedelliye katılmayan yatırımcı çok olabilir ve kullanılmayan haklar 1.00 nominalden toptan satış pazara düşebilir diye fiyat aşağılarda kalıyor. Bunun sonucu 1.00 nominalden hisse alış olanağının oluşur diye hisse aşağılarda geziniyor olabilir.

Ayrıca turizm den sonra en olumsuz sektör inşaat ve cimento seramik gibi inşaata dayalı sektörler olacak gibi. Bu bakımdanda biraz sıkıntılar olabilir.
    Ama birileri toplar alır taşırsa o başka!
    Arkadaşım siz bu kafa ile borsada kazanamazsınız.
    Aynı şekilde 25 martta buna benzer olumsuz bir yazıyı bedelli açıklayan Vkgyo topiğinde yazmışsınız.Vkgyo sizin o yazınızdan sonra %40 prim yapmış.
    Her hissenin bir traderi var.Bu şirketin patronu enayi mi ki hissenin senin dediğin duruma düşmesine izin versin.Minareyi çalan kılıfını hazırlar.Hisse ne kadar yukarda olursa bedelliye katılım o derece yüksek olur.Hissede bedelliye katılımı yüksek tutmak için hisse çekilebildiği kadar yukarı çekilir.Hisse fiyatı bölününce diyelim ki 1.40 oldu.Yatırımcı burada gidip bedelliyi kullanmazsa zarar eder.1.40 olan hisse için 1.00 tl den bedelliye katılır.
    Merak etme bu durumu hissenin patronu da ,hissenin traderide daha bedelli açıklanmadan hesabını kitabını yapmışlardır.
    Dedim ya bu kafa ile borsada kazanamazsın diye .Mayıs ortasından itibaren corona vakalarının düşüşe geçeceği ve hayatın ramazan bayramından sonra ufak ufak normale dönmeye başlayacağı beklentisi var.Corona düşüşe geçtiği zaman kötü etkilenen şirket hisseleri canlanır.
    Unutma borsa olayları her zaman en az altı ay önceden fiyatlar.
    Seyret Corona vakaları düşüşe geçsin, şu anda tavan tavan giden hisseler çoktan satış yemeye başlamış olur.
    Ama kötü etkileneceği beklentisi ile düşük kalan hisselerde yükselmeye başlar.
    Ki ben seramik sektörünün çok kötü etkileneceğini düşünmüyorum.Biz çoğunlukla avrupaya ihracat yapıyoruz.Avrupa da seramik üreten İtalya coronadan dolayı felç oldu.Fabrikalar kapandı.kendilerini uzun süre toplayamazlar.
    Bizim seramik fabrikaları çok hızlı üretim arttırırlar .Euro da dolarda çok arttı.İhracattan çok iyi para kazanır seramikçiler.
    Bak Vkgyo da yanılmışsın.Olayları geniş analiz edecek bilgin yoksa gereksiz yazılarla başkalarının kafasını bulandırma.Özgün ,dişe dokunur analizler yap yapacaksan.Örnek araştırma yap uşak yönetimi bedelliden gelecek parayı yerli yerinde kullanıyor mu.Bunun üstünde dur.Çünkü şirket mevcut sermayesin %145 üstünde para koyacak kasasına.
    Bu parayı düzgün kullanmaları içün uşak yönetimini uyar.
    Eğer uşak yönetimi bu parayı yerli yerinde kullanır, iyi çalışırsalar hisse fiyatına da olumlu katkı sağlar bu bedelli.

alım satım tavsiyesi degildir..
    Son düzenleme : İSMİRA; 26-04-2020 saat: 02:13.

8. Boş gürültü yapmayın. Şimdilik sadece takip. Ben bu hisseyi ne zaman alacağımı bilirim

Sayfa 418/486 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •