Sayfa 418/993 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

yeni bono mudur nedir çıkmış almak mantıklımı

2. Birader eliyle yakalar yayın balığını..söğüt dibinde inleri olur. Dalar kulakçığına parmağını takar çıkartır. Batı bölgelerinde kalmadı, fabrika atık suları halletti hepsini.

Eskiden insan boyu yakalarlardı, tabi oltayla veya ağla, karış hesabı ölçülürdü, üçlük dörtlük gibi...

Doğuda terör tehlikesi nedeniyle girilemeyen bölgelerdeki derelerde var şu an. 2010 da görmüştüm en son, insan boyu kadardı mübarek basket potasına asmışlar sergiliyorlardı, iki dilim kapmıştım.

Turna balığı göllerde oluyor, yakalayıp satıyorlar semt pazarlarında, o da fena değil. Yanlız o bir kaç çeşit herhalde, bir çeşidi güzel, rengi çok açık olmayan, soluk renkli sarımsı olanı pek güzel değil, ağzı ördek ağzı gibi dişleri var.

Eskiden dedem dereden testiyi doldurup içerdi, biz içmezdik de, o eski alışkanlık içmeye devam ederdi. Şimdi balık yetişmiyor, siyah siyah midyeler sardı her yerini. Çıkan da yenmez zaten.

3.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    yeni bono mudur nedir çıkmış almak mantıklımı
    Neymiş getirisi belli oldu mu, en son 3 ay %5 kupon, %25, totalde 35-40 diyorlardı.

4. Ben en ideali olan sarıkanatı tercih ediyorum diğerinde torik

5. Arkadaslar neden bu balik 1000 TL ye satilmis ben onu anlamadim Reha bir seyler yazdi ama baska yorumu olan varmi?

Lokantalar bizim bilmedigimiz bir sey mi biliyor?

Her neyse nehir yada gol baligi yemem icinde omega 3 olmaz onlarin zaten tadida olmaz o yuzden cok ucuzlar

Gecen sene deniz cuprasi 100 TL idi kusadasinda bu adam 1 kilosuna neden 1000 lira vermis merak konusu hakkaten

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Arkadaslar neden bu balik 1000 TL ye satilmis ben onu anlamadim Reha bir seyler yazdi ama baska yorumu olan varmi?

Lokantalar bizim bilmedigimiz bir sey mi biliyor?

Her neyse nehir yada gol baligi yemem icinde omega 3 olmaz onlarin zaten tadida olmaz o yuzden cok ucuzlar

Gecen sene deniz cuprasi 100 TL idi kusadasinda bu adam 1 kilosuna neden 1000 lira vermis merak konusu hakkaten
    Adamın canı istemiş vermiş parasını almış...Herşeye bir anlam vermeye çalışmaktan vazgeç...

Bu arada eski Türkiye ve eski İstanbul manzaralı DAYI diye bir film amazon prime da var ...Gecenin bu saatinde iyi gider...

7. https://twitter.com/GlobalProTrader/...34028686151680

"US debt is at $90 tln, which together with $169 tln in US unfunded liabilities totals $259 tln, which is $778k per US citizen or $2.1 mln per US Taxpayer... Total Assets $193 tln... $66 tln of debt and liabilities after every asset in the US has been sold off."

"ABD'nin borcu 90 trilyon dolar,

ABD'de fonlanmayan borçlardaki 169 trilyon dolar ile birlikte toplam 259 trilyon dolar,

ABD vatandaşı başına 778 bin dolar veya ABD Vergi Mükellefi başına 2,1 milyon dolar...

Toplam Varlıklar 193 trilyon dolar... ABD'deki her varlık satıldıktan sonra 66 trilyon dolar borç ve yükümlülük."

Bu rakamlar doğru mu yaw? Nasıl bir para teorisi bu ben anlamadım. 90 olsa ne 190 olsa ne. O kadar para nerede, borç kimden....alacaklı kim??? Ortada öyle bir varlık toplamı var mı?

Esteğin kösteğe oranı, kendinden kendine işlemler...herkesin birbirine olan borçlar toplamı..

ABD de bastırıyorlar 75 bp diye, du bakali nolacak..

8. Bizimkilerden umudu kestik, gözümüz FED de

Sayfa 418/993 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •