Sayfa 42/94 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 747 madde; 329 - 336 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Arzum'da nasıl bir mağduriyet yaşandı. Halka arz fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 17,10 TL. Şu an 25,08 TL. Gidip halka arz sonrası yedinci tavandan alanlar mağdur oldu diyorsanız yorum yapamayacağım
    Bak işte takıp etmiyorsun.. Arzumda da buradaki gıbı 3, 5 lot verdiler millete sonra 17.10 dan açıldı zaten 25 tl den kimseye mal vermediler yanı sen onu sadece kağıt üzerinde gördün.Tahtada ilk alımlar 30 tl civarı oldu ve tabana yolculuk, yanı arzum tarafında şirket harici pek para kazanan yok şu ana kadar. Kapişko... Burada da aynı durumlar olmasın.. Sen yinede dıkkat et..!!!
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2.  Alıntı Originally Posted by Ariakas Yazıyı Oku
    Tavanda 26 milyon lot alış var, 2 milyon lot çerez olur şu an. Hadi hepsi gerçek talep değil diyelim, yine de 3-4 milyon talep mutlak var. Hadi fiyat olarak da 20 lerden sattı diyelim, yine alır piyasa.

Ben de Deva da var. Maliyetimde düşük ama bu saatden sonra ilaç sektörünün göz bebeği trilc olur. Diğerleri arkasından gelir. Neden? Çünkü badem olan hisse bu. Her aşı dedikodusu çıktığında önden gidecek olan bu. Bu zamanda badem hisselerle yürüyecen, gerisi boş...
    Dostum hangi aşıdan bahsediyorsun zaten üreten üretti aşıyı, kazanan kazandı.. Bu saatten sonra geride kalanlar varsa artıkları toplar..ülke olarak bulduğumuz anda dışardan yuz mılyon doz alırız.. Yakında parayı veren herkes yeterince aşıya ulaşacaktır..

Tavan serileri bitince bır realizasyon gelecektir tahtaya akabinde ıkı üç ayda ancak malı toplarlar şuan dağıtma aşamasındalar..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Bak işte takıp etmiyorsun.. Arzumda da buradaki gıbı 3, 5 lot verdiler millete sonra 17.10 dan açıldı zaten 25 tl den kimseye mal vermediler yanı sen onu sadece kağıt üzerinde gördün.Tahtada ilk alımlar 30 tl civarı oldu ve tabana yolculuk, yanı arzum tarafında şirket harici pek para kazanan yok şu ana kadar. Kapişko... Burada da aynı durumlar olmasın.. Sen yinede dıkkat et..!!!
    Hayır. Takip ediyorum. Arzum halka arzına da katıldım. 30,07'den tavan bozuldu. 22'lere kadar esnedi. 30 liradan alan tabiiki şu an zararda ama 6-7 tavan yapmış hisseyi alan göze almıştır zaten. Büyük resimde kısa hayatında Arzum fincan kulp yapıyor. Tahminim birkaç hafta içerisinde 30'dan alan bile kara geçecek.

Sen yenisin herhalde. Eski halka arzları bilmezsin.

Sana bu son mesajım. Sen katılma halka arzlara sakın. Kapişko...

4.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Hayır. Takip ediyorum. Arzum halka arzına da katıldım. 30,07'den tavan bozuldu. 22'lere kadar esnedi. 30 liradan alan tabiiki şu an zararda ama 6-7 tavan yapmış hisseyi alan göze almıştır zaten. Büyük resimde kısa hayatında Arzum fincan kulp yapıyor. Tahminim birkaç hafta içerisinde 30'dan alan bile kara geçecek.

Sen yenisin herhalde. Eski halka arzları bilmezsin.

Sana bu son mesajım. Sen katılma halka arzlara sakın. Kapişko...
    İyİ bilirim.. Bak yine diyorum arzum da kimse şuana kadar para kazanamadı.. Bundan sonra inşallah kazanır. Butun arzlarda aşağı yukarı böyle oldu.. Önce malı dağıttılar sonra birkaç ay yatay, eğer şirket iyi ise malı toplayıp devam ettiler burada da tavan serileri bittiği an ekstra bir tavan daha ya gelır ya gelmez.. O ara alanlar çıkarsa şanslı çıkamazsa sıkıntı olabılır.

Arzum a gelince hıc beğenmiyorum fason uretım yapan bir tane bile üretım tesisi olmayan şirket. İster fincan ister çanak çömlek yapsın hikaye olmadıkça hıcbırşey ifade etmez benim için..bol şans.. Kapişko ..

5. Arzum un neyi ile ile kıyaslıyorsunuz... afedersiniz ama bir üretim tesisi olmayan kıçı kırık fasoncu bir markadan ibaret kendileri. Bu topik ülkenin ilk ve tek ilaç serum üretim tesisinin. Senet 50 de olur 5 te önemli olan içi boş bir şirket olmamasıdır.

6. Dostum öyle bir kıyaslama yapmadık.. Tm ben çekildim.. Elinde olanlara bol kazançlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    İyİ bilirim.. Bak yine diyorum arzum da kimse şuana kadar para kazanamadı.. Bundan sonra inşallah kazanır. Butun arzlarda aşağı yukarı böyle oldu.. Önce malı dağıttılar sonra birkaç ay yatay, eğer şirket iyi ise malı toplayıp devam ettiler burada da tavan serileri bittiği an ekstra bir tavan daha ya gelır ya gelmez.. O ara alanlar çıkarsa şanslı çıkamazsa sıkıntı olabılır.

Arzum a gelince hıc beğenmiyorum fason uretım yapan bir tane bile üretım tesisi olmayan şirket. İster fincan ister çanak çömlek yapsın hikaye olmadıkça hıcbırşey ifade etmez benim için..bol şans.. Kapişko ..
    Ben arzumda nasıl "kimsenin" para kazanamadığını anlayabilmiş değilim ama. 17TL den arz oldu, bir daha hiç altına inmedi. Yaptığı en düşük kapanış 22.20 ve şu an da 25.70TL de. Yani arza katılan HERKES kazanmış, son 3 aydır da hangi gün hangi fiyatdan satsalar yine ciddi kardalar. Şu gün satsınlar, %50 karda işte arza katılanlar???
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Burada bazıları ARZUM halka ırzının farkında değiller, 6. tavanda bozuldu ve o gün -%20, 7.gün de
    -%9 yaptı, 2 günde 30 tl dan 22 tl ya düştü, İnfo Yatırım, Philip Capital ve Dinamik Menkul a operasyon çektiler, Dinamik Menkul 1.3 milyon tl , Philip Capital 700 bin tl zarar yazdı, Gedik Yatırım ve QNB Finans Yatırım önceki günlerde aldiklari düşük fiyatlı malları kusarak bu operasyondan karlı çikan kurumlardan olmuştur, halbuki sonrakı halka arz olan ISKPL 8.gün tavan 9.gün %5 primliydi! ben de bu ARZUM halka ırzından büyük bir meblağ (25 aylık maaşım) zararla ayrıldım maalesef!

Sayfa 42/94 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •