Sayfa 42/241 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 329 - 336 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

1.  Alıntı Originally Posted by High Voltage Yazıyı Oku
    Şimdi 121.325 den bir düzeltme yaşandı, bu düzeltmenin normal seviyesi 121.000 seviyesidir, buradan yukarıya dönülmesi umulur.

121.325 Yukarıya aşılamazsa o zaman bir sorun var demektir. Ancak bu tabloda aşılacağı umulur.

Burada önemli olan sinyal geldikten sonra ilk takılma noktası olan 121.750 nin yukarıya aşılması idi, bu umulur idi ve aşıldı.

Şimdi 121.350 direncinin aşılmasını da umabiliriz, fakat ilk aşıma göre bir parça zayıf beklentidir.

Ana destek 120 850 seviyesi gözüküyor. Bunu 120.900 olarak da düşünmek mümkün.

Dirençler 121.200 ve 121.350
    abi süpersin ve iyiki varsın.TEŞEKKÜRLER

2. ....................

3. 121.000 Üzerine çıkılması umulur, fakat çıkılamazsa sıkıntı baş gösterebilir. Boğanın bugün fazla bir gücü yok demektir.

Trend yukarıya dönmüş durumda, fakat tekrar aşağıya dönebilir.

120.800 Destek ve dönüm noktası.

4. Göstergelerden ilk aldığım izlenim ve değerlendirme bugün genellikle yukarıya oynamak gerektiği şeklinde, bu izlenim çoğu kez haklı çıkıyor, nadiren yanıltabiliyor.

Son iki gün piyasada satış baskısı olduğunu gösterdi. Bu nedenle bugün dikkatli olmak lazım.

5. Öğlen dışarı çıkmıştım şimdi döndüm.

120.400 Desteği var, buradan yukarıya dönüş olabilir.

Önceki iki gün yaşadığımız satış baskısı 120.000 seviyesinde durdu.

6. Kontratın 120.750 seviyesine ulaşması beklerim, eğer saat 17:00 ye kadar bu sağlanamazsa yukarıya hareket sıkıntıya girer.

Kontrat 119.900 seviyesine dönme riski taşır.

120.750 Seviyesine ulaşırsak 121.100 seviyesi de görülecektir.

7. Mayıs ayı enflasyonu yüksek çıkacağa benziyor. Gıda fiyatlarında gerileme henüz yok.

Gerilemenin Haziran ayı enflasyonu ile çok az olabileceğini düşünüyorum.

Tezgahlarda gördüğümüz özellikle meyve ürünleri erken koparılmış ve henüz yenilebilecek durumda değil. Fiyatları da oldukça yüksek.

Mayıs ayında yenilebilecek sadece çilek var.

Kiraz, şeftali, erik Vb.gibi meyveler Haziran ayında ağaçlardan toplanmaya başlanacak ve hemen ucuzlamayacak.

Ramazan ayı dolayısıyla gıda ürünlerine talep artıyor, bu da negatif bir etki yaratacaktır.

05 Haziran Pazartesi günü açıklanacak olan Mayıs ayı enflasyon rakamı yine yüksek çıkar, Temmuz da yatay gider diye düşünüyorum.

Enflasyon %13 seviyesinde faizler halen reel anlamda negatif durumdadır. Faizlerde düşüş değil, tam tersine yükseliş bekliyorum. Olması gereken seviye %22 faiz oranıdır.

Aksi halde döviz atağı riski hep olacaktır.

Elbette faiz yükselişi daraltıcı bir sıkı para politikasıdır.

Ancak biz bir tercih yapmak zorundayız, aksi halde bizim tercihimiz dışında zoraki gelişmeler yaşarız.

Eğer faizi düşürmek istiyorsak o zaman düşürmeliyiz, böyle beklemekle olmaz. Karşılığında döviz ilk fırsatta 5.5 TL olur. Enflasyon daha da yükselerek bir sarmalın içerisine gireriz.

Ülkemizde maalesef üretim ekonomisi uygulanmıyor. Üretime yönelik bütün teşvikler hayali sonuçlar doğuruyor, çünkü gerçek bir teşvik yoktur.

Alınan krediler ya borç ödemek için, ya da dekorasyon için kullanılıyor. Zaten kötü bir performans gösteren bir işte dekorasyon bir şey değiştirmez. Borçlar artar.

Üretim artışı sağlanamadığından et fiyatlarında dünyada açık ara öndeyiz. Rusya'da 7 TL/Kg. olan et, bizde 45 TL/Kg. Bu fiyatın mevcut politikalar ile düşürülme ihtimali yoktur.

Tarladaki ürünün fiyatının da aracıların kaldırılarak fiyatının düşürülmesi mümkün değildir.

8. Bu tabloda alış yapmak doğru değil.

Aşağıda hedef ise 120.400 seviyesi görünüyor.

120.900 Altında kalınıyor olması lazım.
    Son düzenleme : High Voltage; 29-05-2017 saat: 17:16. Sebep: Pivot noktası belirlemek.

Sayfa 42/241 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •