Sayfa 42/136 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 1084 madde; 329 - 336 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Srkn37 Yazıyı Oku
    1-2 tanesi barım bağırıyor. Piyasa değeri öyle oldu koça yaklaştı şu şunun değerine geldi dedikçe yukarı gidiyor. Kimse geleceği nasıl fiyatlıyacağına bakmıyor görmek istemiyor MalsıZ kalınca çamur
    bunu söyleyenler yenilenebilir enerji sektöründeki hisselerin her yıl katlamalı büyüdüklerini ve önlerinde ta 2030 yılına kadar kocaman bir pasta olduğunu göremiyorlar....yanlış hatırlamıyorsam türkiyenin cari açığının en büyük nedeni fosil kaynaklı enerji ithalatıdır...sadece 2022 yılında 97 milyar dolarlık bir ithalatımız olmuş...işte bu miktarın 2030 yılına kadar yenilenebilir enerji kaynakları ile ikame edilmesi gerekiyor...bunu yapabilmek için de her yıl milyarlarca dolarlık yatırım yapmak lazım...buda çok büyük bir pastayı ortaya koyuyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://www.enerjigunlugu.net/turkiy...20dolar%20oldu.

Türkiye’nin enerji faturası 2022’de yüzde 91 arttı****Türkiye’nin enerji ithalatı faturası 2022 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık %91 oranında artarak yaklaşık 97 milyar dolar oldu.

31 Ocak 2023 Salı 14:14A+A-

Enerji Günlüğü - Türkiye’nin enerji ithalatı faturası 2022 yılı Aralık ayında bir önceki yıla göre 14 artışla 8 milyar 181 milyon dolar oldu.*Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan geçici dış ticaret istatistiklerine göre, 2022 yılında Türkiye'nin toplam ithalatı bir önceki yıla göre %34,0 artarak 363 milyar 711 milyon dolar oldu. Bu tutarın 96 milyar 548 milyon 926 bin dolarlık kısmını, enerji ithalatı olarak özetlenen*"mineral yakıtlar, mineral yağlar ve bunların damıtılmasından elde edilen ürünler, bitümenli maddeler, mineral mumlar" oluşturdu.*2021 yılında Türkiye enerjiye 50 milyar 691 milyon 986 bin dolar ödemişti. Böylece enerji ithalatı faturası 2022’de bir önceki yıla göre yüzde 90,5 oranında arttı.2022 yılı Aralık ayında ise enerji ithalatının faturası bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 8 milyar 181 milyon 107 bin dolara ulaştı.* Kaynak: Türkiye 2022’de enerjiye 97 milyar dolar ödedi
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bu gerçekleri daha 1,5 yıl önce görerek yenilenebilir enerji şirketlerinin her yıl katlamalı büyüyeceğini bunlardan bazılarının kısa sürede önce bist 50 daha sonra da bist 30 listesine gireceğini , gesanın 3 yılda büyüme miktarının ,sasanın erdemoğluna geçtikten sonraki 3 yıldan daha fazla olacağını iddia etmiştim...piyasa yavaş yavaş bu realiteyi görmeye başladı..göremeyenler ise enerji şirketlerinin bu çıkışlarını her an patlamaya hazır birer balon olarak görüyor...

bu hisselerde zaman zaman düzeltmeler olacaktır...belki de bu düzeltmeler derinlik de kazanabilir ama düzeltmeleri bittiği anda yapacakları zirveler bir öncekileri geçecektir..

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.enerjigunlugu.net/turkiy...20dolar%20oldu.

Türkiyeâ��nin enerji faturası 2022â��de yüzde 91 arttı****Türkiyeâ��nin enerji ithalatı faturası 2022 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık %91 oranında artarak yaklaşık 97 milyar dolar oldu.

31 Ocak 2023 Salı 14:14A+A-

Enerji Günlüğü - Türkiyeâ��nin enerji ithalatı faturası 2022 yılı Aralık ayında bir önceki yıla göre 14 artışla 8 milyar 181 milyon dolar oldu.*Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan geçici dış ticaret istatistiklerine göre, 2022 yılında Türkiye'nin toplam ithalatı bir önceki yıla göre %34,0 artarak 363 milyar 711 milyon dolar oldu. Bu tutarın 96 milyar 548 milyon 926 bin dolarlık kısmını, enerji ithalatı olarak özetlenen*"mineral yakıtlar, mineral yağlar ve bunların damıtılmasından elde edilen ürünler, bitümenli maddeler, mineral mumlar" oluşturdu.*2021 yılında Türkiye enerjiye 50 milyar 691 milyon 986 bin dolar ödemişti. Böylece enerji ithalatı faturası 2022â��de bir önceki yıla göre yüzde 90,5 oranında arttı.2022 yılı Aralık ayında ise enerji ithalatının faturası bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 8 milyar 181 milyon 107 bin dolara ulaştı.* Kaynak: Türkiye 2022â��de enerjiye 97 milyar dolar ödedi
    Hollanda'da yaşayan arkadaşım Avrupa'da yeni evlerin artık doğalgazlı değil elektrik ile ısıtmalı yapıldığını anlattı.
    Biz hem ısınma hem de elektrik üretiminde doğalgaz kullanıyoruz.
    Bu bağımlılıktan kurtulursak ülkece rahatlariz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. 1,5 yıl önce sasa ve hektaş borsanın kralı idiler...kimsecikler onlara toz kondurmuyordu...ben o vakitler gesan ve sasayı karşılaştırmakla bile büyük risk almıştım...çünkü o vakitler sasaniler çok hırçındılar... söylediklerime bir yerleri ile gülüyorlardı..hatta bazıları bana özelden yazıyorlardı...

ama bu gün söylediklerimiz tek tek gerçekleşiyor...sasanilerin yerini artık gesaniler aldılar...

6.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Hollanda'da yaşayan arkadaşım Avrupa'da yeni evlerin artık doğalgazlı değil elektrik ile ısıtmalı yapıldığını anlattı.
    Biz hem ısınma hem de elektrik üretiminde doğalgaz kullanıyoruz.
    Bu bağımlılıktan kurtulursak ülkece rahatlariz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    iş oraya gidiyor dostum...hatta artık her ev kendi enerjisini üretmeye doğru gidiyor..türkiyenin geçen yılki petrol ve doğal gaz ithalatının faturası tam 97 milyar dolar...oysa her yıl 10-15 milyar dolarlık yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlar yapılabilinirse 5-7 yılda enerji yönünden tamamen bağımsız oluruz...dışarıya verdiğimiz bu dolarlar da içeride kalır...kendi halkımız zenginleşir..gıda yönünden de zaten potansiyelimiz var...o vakit ferah ve bolluk dolu bir ülkeye kavuşuruz...

7. yine 1,5 yıl önce gesan forumunda artık suudi arabistan ve BEA gibi körfez ülkeleri petrol zengini olmalarına rağmen GES e yatırım yaptıklarını gelecekte fosil yakıtların tarih olacağını söylüyordum..bu yüzden de devir artık yenilenebilir enerji devridir diyordum...gesanın potansiyelini anlatıyordum tabi sadece gesan değil diğer yenilenebilir enerji sektörü hisselerinin tümü için de olumlu konuşuyordum...tabi konuşmalarımız çoğu kişiye gerçekleşmeyecek birer hikaye olarak görünüyordu...o zamanlar karlı adam...baddog...rex gibi yatırımcı arkadaşlar foruma gelip bu hisseleri alanları bir çeşit aptallıkla suçluyordu...çok pahalı aldınız ,elinize verdiler ,keko vebal alıyorsun diyorlardı...

sonradan onlar da gerçekleri gördüler...artık bu sektörden ne kadar faydalanabildiler bilemiyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    1,5 yıl önce sasa ve hektaş borsanın kralı idiler...kimsecikler onlara toz kondurmuyordu...ben o vakitler gesan ve sasayı karşılaştırmakla bile büyük risk almıştım...çünkü o vakitler sasaniler çok hırçındılar... söylediklerime bir yerleri ile gülüyorlardı..hatta bazıları bana özelden yazıyorlardı...

ama bu gün söylediklerimiz tek tek gerçekleşiyor...sasanilerin yerini artık gesaniler aldılar...
    Bana göre sasa ve hektaşın ekmeği bu son 5 yılda yeterince yenmiştir. O geldikleri fiyatları hak ettiklerini de düşünmüyorum, oyak grubu ve erdemoğlu sayesinde bu fiyatlara geldiler zaten. Bu hisseleri kıskandığımı zannedenler çıkabilir ama ben 3 yıldır borsadayım ve bu 3 yılda bu hisselerin artışlarından daha fazla artış yaşadım portföyümde. Önce jantsa, sonra kısa bir süre Erbos egeen, sonrasında alark aksen, sonrasında da gesan smrtg ve en sonunda da alfas ve Europower portföyleri zamanın en iyi giden hisselerine sahip olmamı sağladı.
    Bu hafta başında tekrar at değiştirdim, şu anda brslm ve yeotk ve bir miktar da europowerdayım.
    Sasa ve hekts son 7-8 aydır ciddi bir atak da yapmadı, oradaki arkadaşların da kazanmaya devam etmesini isterim tabi ancak yenilenebilir enerji borsanın yeni kralıdır bize düşen bu sektördeki en potansiyel hisseleri seçebilmektir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 42/136 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •