Sayfa 420/746 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Arkadaşlar gübre fabrikası kullanımında olan söğüt maden sahası benim tahminime göre kar payı alacak şekilde kozala verilecek ben böyle düşünüyorum. Bu haber hisseleri hareketlendirir. İkincisi kimseden bu üç kardeş firma ile ilgili net bir dava ve sahiplik bilgisi alamadım. Mesela ben şu şekilde biliyorum ipek kozanın %52.45 ine sahip geriside halka açık kozalında %25 ine sahip. Peki Kozaa kozalın % kaçına sahip? Atp inşaattan gelen bir durum var ama tam çözemedim. Benim mantıığım su şekilde bu üç firmayı almak çok pahalı fakat ipeğe sahip olunursa diğer şirketlerinde büyük hissedarı olursun. Acaba ipeğin hareketi bu sebeplemi daha sert. İkinci mesele dava süreci şirketlerin bir kısmı yani burada olan hissedarların hisselerinin tescili karalaştırıldı ve yargıtaya gitti onanırsa yakında tescil işlemi olacak ama davada su yazıyor akın ipek ve abisi olmadığı için onların davası ayrıldı deniyor tamam ayrılmıştır ama bu şirketin tescili için herhangibir engel olmaması gerekiyor bu tam net anlaşılmadı ve hiçbiyerdede net bulamadım tam bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by mrt85 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gübre fabrikası kullanımında olan söğüt maden sahası benim tahminime göre kar payı alacak şekilde kozala verilecek ben böyle düşünüyorum. Bu haber hisseleri hareketlendirir. İkincisi kimseden bu üç kardeş firma ile ilgili net bir dava ve sahiplik bilgisi alamadım. Mesela ben şu şekilde biliyorum ipek kozanın %52.45 ine sahip geriside halka açık kozalında %25 ine sahip. Peki Kozaa kozalın % kaçına sahip? Atp inşaattan gelen bir durum var ama tam çözemedim. Benim mantıığım su şekilde bu üç firmayı almak çok pahalı fakat ipeğe sahip olunursa diğer şirketlerinde büyük hissedarı olursun. Acaba ipeğin hareketi bu sebeplemi daha sert. İkinci mesele dava süreci şirketlerin bir kısmı yani burada olan hissedarların hisselerinin tescili karalaştırıldı ve yargıtaya gitti onanırsa yakında tescil işlemi olacak ama davada su yazıyor akın ipek ve abisi olmadığı için onların davası ayrıldı deniyor tamam ayrılmıştır ama bu şirketin tescili için herhangibir engel olmaması gerekiyor bu tam net anlaşılmadı ve hiçbiyerdede net bulamadım tam bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.
    Bence de söylediğiniz nedenden ötürü ipeke daha fazla yükseliyor. Zaten bu kaç aydır sosyal medyada da söyleniyor. Yoksa bir arkadaşın da dediği gibi bu kadar parası olan adamlar kozaanın fk sının daha iyi olduğunu bilmiyor mu...
    Yatırım tavsiyesi değildir yanılıyor olabilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by coming_soon Yazıyı Oku
    Bence de söylediğiniz nedenden ötürü ipeke daha fazla yükseliyor. Zaten bu kaç aydır sosyal medyada da söyleniyor. Yoksa bir arkadaşın da dediği gibi bu kadar parası olan adamlar kozaanın fk sının daha iyi olduğunu bilmiyor mu...
    Yatırım tavsiyesi değildir yanılıyor olabilirim.
    TMSF kafası o kadar çalışıyordur 😀😀 dava mevzu bitsin ilk iş 3 şirketi birleştirme kararı alırlar birleşmede kozaa İpek’e göre çok daha avantajlı olacak

4. Yillardir hisseyle ilgilenirim. Nacizane fikrim, kisa vadeciler icin kumardan farki yok. Ama sabirla elinde hisseyi tutabilenleri cogu zaman orta ve uzun vadede uzmez, bazende cok iyi kazandirir

Sabir hissesi. Spek zaten isi cok iyi biliyor. Ustune TSMF yonetiminden kaynaklanan belirsizlikler ve yeterince seffaf olamama konulari.... Simdi birde israrla azalan yabanci payi, onumuzde volatil gunler olacaginin isareti

Yeterki dunya borsalarinda yeni bir satis dalgasi baslamasin. Bu olursa, mlsf ne beklentileri olursa olsun hicbir hisse ayakta kalamaz. Toparlanma surecide bir onceki sefer bukdr hizli olacagini dusunmuyorum

YTD

5. ABD artık negatif faiz konuşulmaya başladı bu durum piyasa tarafından yavaş yavaş satın alınıyor bu gerçekleşirse Ons 1800-2000 çıkması çok yüksek ihtimal olur

7. İş yatırımın verilerine göre İpeke %36 kozaa %49 lara kadar düşmüş yabancı takas oranı . Planlar yapılıyor farkeder mi farketmez. yabancı takas oranı azalıyor gibi gösteriyorlar bıyıklı dediklerimiz satıyor . 1 gram inanmıyorum sarsalardı tahtaları tekrar yükseltmek için alacaklar .
    Borsa %56 yabancı oranına düşüyor. 100 bine belki 110 bine gidecek .. yabancı satıyor yerli mi kaldırıyor ? Yabancı tatilde iken yaprak kıpırdamaz iken yerliler yerinden oynatamıyordu ..
    Kozaalar eski kozalar değil isterse 60 bine gelsin endeks bu saatten sonra çift hanelerin altı gelde de kalıcı olmaz

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    İş yatırımın verilerine göre İpeke %36 kozaa %49 lara kadar düşmüş yabancı takas oranı . Planlar yapılıyor farkeder mi farketmez. yabancı takas oranı azalıyor gibi gösteriyorlar bıyıklı dediklerimiz satıyor . 1 gram inanmıyorum sarsalardı tahtaları tekrar yükseltmek için alacaklar .
    Borsa %56 yabancı oranına düşüyor. 100 bine belki 110 bine gidecek .. yabancı satıyor yerli mi kaldırıyor ? Yabancı tatilde iken yaprak kıpırdamaz iken yerliler yerinden oynatamıyordu ..
    Kozaalar eski kozalar değil isterse 60 bine gelsin endeks bu saatten sonra çift hanelerin altı gelde de kalıcı olmaz
    Yorum güzel gibi ama şifreli mi yazdın ne kavramak çok zor

Sayfa 420/746 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •