Onemli Gunler Banner
Sayfa 420/981 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. tryusd günlük 200 ema ve 2,618 fiboya hala %2 lik pay var, hergün yavaş yavaş yaklaşıyor.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2. Usdtry alçalan kama var ama işte gider bunu aşağı kırarsa alıcıları resmen bitirir ayrı konu. Yukarı kırarsada hedef 5,68
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Abi bademlik bir olay yok bizde mal kucaklama hastalığı var milletçe. Borsa kucakladık konut kucakladık dolar kucakladık emme basma tulumba gibi adamlar sistemi çözmüş Türk halkı yükseleni zirvede almayı seviyor yapacak bişey yok.
    Mb satilacak rezerv yok aciklanan veriler yalan degilsi
    Kamular korkunc dolar satti 6 ustunden
    O satilan dolarlar neydi
    Faiz indirimine yakin yerine koyacaklar kuzulari ;)

4.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Mb satilacak rezerv yok aciklanan veriler yalan degilsi
    Kamular korkunc dolar satti 6 ustunden
    O satilan dolarlar neydi
    Faiz indirimine yakin yerine koyacaklar kuzulari ;)
    Ben zaten 6 altına düşmesine izin verilmesin diyorum faiz kanser gibi şirketleri yiyor yüksek kuru her türlü tercih ederim.

Harcama yapamayam, yaparken iki kere düşünelim, bolluk içinde olmayalım, şirket kurarken ihracatı düşünelim vb vb...

5.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku

Usdtry alçalan kama var ama işte gider bunu aşağı kırarsa alıcıları resmen bitirir ayrı konu. Yukarı kırarsada hedef 5,68
    5,68 Ne abi ya geçen gün zaten 5,70 i gördük valla izlemiyorum desem yeridir 2020 sonu satarım faizide koyarım üstüne geçemediyse o rakamı o zaman zaten neyse sustum :D

6. Döviz mevduatında 3.6 milyar dolarlık bir gerileme olmuş 1 haftada.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Kur bu şekilde devam ederse temmuz ayı ihracatı %20 ye yakın düşebilir . Malum haziranda %14.86 düşüş sergilemişti

Bizim gibi nüfusu artan ve çok büyük döviz borcu olan bir ülkenin bırakın küçülmeyi her yıl ihracatının en az %20 büyümesi lazım.

Diger bir konuda ayar verilmiş enflasyon sayesinde işci ve emekli kesime verilen düşük zamlar. Hükümete sormak lazım ücretleri düşük tutarak ne yapmaya çalışıyorsunuz ? bu ücretlerle tüketim imkansız.
    ABD ülkesindeki şirketlere ve kamu çalışanlarına saatlik ücret artışı yapmak istiyor ve yaratılan enflasyon sayesinde üleksinin büyümesini ve istihdamın artmasını istersek biz eşi emsali görülmemiş bize zarar verecek ayar politikalarına devam ediyoruz

8.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Kur bu şekilde devam ederse temmuz ayı ihracatı %20 ye yakın düşebilir . Malum haziranda %14.86 düşüş sergilemişti

Bizim gibi nüfusu artan ve çok büyük döviz borcu olan bir ülkenin bırakın küçülmeyi her yıl ihracatının en az %20 büyümesi lazım.

Diger bir konuda ayar verilmiş enflasyon sayesinde işci ve emekli kesime verilen düşük zamlar. Hükümete sormak lazım ücretleri düşük tutarak ne yapmaya çalışıyorsunuz ? bu ücretlerle tüketim imkansız.
    ABD ülkesindeki şirketlere ve kamu çalışanlarına saatlik ücret artışı yapmak istiyor ve yaratılan enflasyon sayesinde üleksinin büyümesini ve istihdamın artmasını istersek biz eşi emsali görülmemiş bize zarar verecek ayar politikalarına devam ediyoruz
    Neyi tüketiyoruz? Yaptığımız tüketim olduğu gibi ithalat. Karşılığında da gelirimiz yok, borçlanıp tüketiyoruz. Tüketmeyelim kardeşim hak etmiyoruz, ne zaman verirsin cari fazlanı verdiğin fazla kadar tüket refahın artsın...

Ha gelir dağılımı vs.. de çok bozuk malesef onu derseniz haklısınız kesinlikle ama tüketecek bir durum yok yani karnımızı doyurmaya şükretmemiz gerekiyor.

Sayfa 420/981 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •