Sayfa 421/601 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Şu andan seneye ne olur kestirilmez ama katalizör olabilecek konular da var;

1- Irak ihracatı 1 senelik. Seneye yine biz mi alacağız ? (Bu arada 400MW altyapısı tamamlanmak üzere )
    2- Bu sene kurak bir sezondu. Seneye ne olacak (Kuraklık olmasın da )
    3- Bu sene doğalgaz kömürden daha avantajlı idi(hala öyle), seneye devam eder mi ?

Peki beklentiler tarafı

1-Finansman gideri daha da azalır gibi
    2-Kongo(2 adet santral), Kamerun(1 adet santral) ön anlaşmaları da var. Olur olmaz bilinmez ama beklenti işte.

Şahsım adına 3.5 mlyr FAVÖK biraz iddialı gibi ama 3 mlyr bayağı bayağı mümkün gibi.(Arada 1-2 olumsuzluk olabilir ihtimalinden dolayı )

Hisse fiyatı konusunda ise yorumsuzum. Zira hiç fiyat yazmadım şimdiye kadar YTD.
    Hayırlı olsun. Sağlıklı, güzel ve kaliteli bir bilanço daha... Kısa vade ne olur bilemeyiz ama uzun vade hedefler için bir tuğla daha koyduk arkadaşlar. Ben de 2022'de sadece yurtdışından 3 milyar FAVÖK mümkün deyip, Playmaker'ın 3,5 milyar beklentisini Totalde 4 milyara yükseltiyorum

2. Ozbekistan icin kredi kullanilmis sanirim banka bakiyesi olarak finansal yatirimlar kaleminde duran 957m var.
    Bilanco cok iyi bu arada. 3 ceyrek daha da guzel gelebilir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

3. Şirket Hilton'da analist toplantısı yapacak mış Cuma günü. Hilton'da yapmasının sebebi heralde; "Adam gibi ve daha ciddi anlatacağız umarız bu sefer daha düzgün ve anlayarak rapor hazırlarsınız" demek istiyor heralde. Ama bana kalırsa bu iş bilmeyen analistçiler için beleş ikramlar ve güzel ağırlanma demek oluyor heralde . YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Bayağı bir iddialı . Keşke olsa...
     Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun. Sağlıklı, güzel ve kaliteli bir bilanço daha... Kısa vade ne olur bilemeyiz ama uzun vade hedefler için bir tuğla daha koyduk arkadaşlar. Ben de 2022'de sadece yurtdışından 3 milyar FAVÖK mümkün deyip, Playmaker'ın 3,5 milyar beklentisini Totalde 4 milyara yükseltiyorum
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Görüyorum ve 4.5 milyara yükseltiyorum. 😂

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Şirket Hilton'da analist toplantısı yapacak mış Cuma günü. Hilton'da yapmasının sebebi heralde; "Adam gibi ve daha ciddi anlatacağız umarız bu sefer daha düzgün ve anlayarak rapor hazırlarsınız" demek istiyor heralde. Ama bana kalırsa bu iş bilmeyen analistçiler için beleş ikramlar ve güzel ağırlanma demek oluyor heralde . YTD.

Sn Neva, ben bunu çok önemsiyorum.

Şirket diyorki, biz gece gündüz durmadan arı maya gibi çalışıyoruz, siz yatıyorsunuz. Hadi bakalım sizde silkelenin işinizi yapın, değerlemeler yapın, raporlar yazın.

Sanırım artık herkes AKSEN konuşmaya başlayacak.

Aksa enerji 2Q21 bilanço analizi (Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık)

Aksa Enerji (AKSEN) 2Ç21'de 280.3 milyon TL net kar açıkladı.
    Net kar yıllık %90 çeyreklik %35 büyüme gösterdi. Şirket için
    genel piyasa beklentisi yok. Ancak Şirket'in kendi konservatif %7-
    8 büyüme beklentilerinin üzerinde sonuçlar var. Kardaki artışta
    yurtiçi talebin güçlü oluşması ile artan yurtiçi satış gelirleri,
    kontrollü faaliyet giderleri ve düşen OPEX oranı etkili oldu. Buna
    ilave olarak geçen yıl aynı dönem yazılan 13 milyon TL yatırım
    faaliyet gideri yıllık artışta etkili oldu. 6 aylık net kar %119
    büyüdü ve 487.9 milyon TL oldu.
    Satış gelirleri %62 artışla 2.620 milyon TL olurken, büyüme
    yurtiçinden geldi. Yurtiçi satışlar %72 ve yurtdışı %24 büyüdü.
    G.Afrika santralleri hariç elektrik satış fiyatı 390 TL/MWh oldu. 6
    aylık satışlar %37 büyüdü. Yine 6 aylık dönemde yurtiçi satışlar
    %45, yurtdışı %8 büyüdü. Brüt Kar marjı %19.4 oldu.
    FAVÖK 2Ç21'de 621 milyon TL ile yıllık %74, çeyreklik %26
    büyüdü. FAVÖK artışında cirodaki artış, Brüt karlılıktaki yükseliş
    ve Faaliyet Giderlerindeki kontrollü seyir etkili oldu. FAVÖK Marjı
    %24 ile yıllık 1.6 artış gösterdi. 6 aylık dönemde FAVÖK %51
    büyüdü ve %23.3 FAVÖK Marjı ile çalıştı.
    Net Borç / FAVÖK oranı 1.5x seviyesinde bulunuyor. Bu oran 3
    aylık dönemde 1.6x ve 2020 yılı sonunda 1.7x seviyesindeydi. 2016 yılındaki 6.4x seviyesinden aralıksız
    düşüş sürüyor. Cari oran 1.2x ve likidite 1.1x ile oldukça ideal seviyede.
    AKSEN'in Haziran itibari ile 11 milyon $ ve 24 milyn € olmak üzere 341 milyon TL karlılığı döviz pozisyon
    fazlası bulunuyor. Ayrıca şirket'in FAVÖK gelirlerinin büyük çoğunluğu döviz bazında oluşması nedeni kur
    riski kontrol altında.

Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.
    [email protected]
    www.tuncaytursucu.com

8. Yıllarca elektrik ticareti işini 0.5% kar marjı ile yapan(bu yüzden iş bilmeyenler kar marjı düşük diye analizler yapmaya çalışıyorlardı ) ve bu sene, sonunda başka ülkelere 30-40% kar marjı(kişisel tahmin) elektrik ticareti faaliyeti gerçekleştiren şirket ile ilgili heralde bugünkü açıklamada en önemli nokta CEO'muzun şu sözü olacaktır:

"Öte yandan, Irak ve Gürcistan'da gerçekleştirdiğimiz enerji ticareti faaliyetlerine ise farklı ülkelerde devam etmeyi planlıyoruz.".

Hadi hayırlısı . YTD.

Sayfa 421/601 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •