Sayfa 424/694 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524 ... SonSon
Arama sonucu : 5551 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Tahtaci soyguncu bunu gördük karanlık odada bile fantezi deniyor, allem etti kallem etti günü en dipten kapattı. Şu kapanışa göre normalde yarın eksi gaplı açması gerekiyor ama yapar mı belli olmaz, zalım tahtaci nolcuuk
    Neyise biz önümüzdeki ve elimizdeki verilere bakalım.
    Şuan 61 centteyiz, ilk desteğimiz neydi 57 centti, burda defans yabcaz, ordan gol yersek Karax abinin 31 centine kadar elleşmem beklerim suyuniçinde baane
    Karax hc da aman yanlış anlamasın. Endeks şurayı görürse yüzde 100 gibi ifadeler kullanmış. İyiyde endeksle hareket eden bir hisse olsaydı mantık çerçevesinde olurdu. Petkim'de mantıkla da mantiksizliklada olmuyor dusunduklerimiz.

Bak olmaz, olamaz, olmayacak anlamı çıkmasın endeksle alakası var mı bunun diye yazdım, endeksin performansina kıyasla..
    Ha diğer taraftan o kadar emin olsam neden 62 centten 31 cente inmesini bekliyim.
    Aslında hiç bir dusunulen olmadı Petkim'de, kimi geldi zamanında 5 dolar yazdı gitti kimi 100-130 yazdı gitti, bırak kuşlu sitede üç haneli yazanı gördüm.
    Ama bu hissede olmayacak dediklerimiz oldu dediğim gerçeğini değiştirmiyor, maalesef yatrimcinin zararına olan taraf oldu hep..
    ytd

2. Aracı kurumlar bile gapa teknik çizmiş bugün. Destek direnç stop zarar kes gap kısmı kar al..
    Hiç mi gap görmedik, gap tekniği mı acaba adı ilginç..

Gaplar psikolojiye oynar çoğunlukla! Altta gap bırakırlar görecek tekrar diye satanların malini elinden alırlar bir daha o gapi görmez.
    Üstte gap bırakırlar o gapin dibinde alanlari yokladilar belki bugün aradaki 20 kademe için satan var mı diye, halbuki sonrasında yeni girenler ve maliyetlenenlerde olmustur o gaplar bir şekilde kapanacak diye alanlar. Tahtacı hangisi işine gelirse onu kullanıyor. Ayrıca gap üstünde bir gap daha var.. ytd

3. Tam gapcik ağızlı 😊 ytd

4. Etilen – nafta makası haftalık olarak %12,5 azalarak 179 ABD Doları düzeyinde oluştu. Bunun temel nedeni etilen fiyatlarındaki %2,9 azalıştır.
    Ytd.
    Bu geçen haftanın verisidir Bugün gelmiş! Ytd

ama 5 Nisan'da gelmesi gereken veri ise gelmemişti. Onu da ata yat. grafiginden bakıp paylaşayım 204 imiş, ya da ben görmedim.
    Zaten ondan önceki gelen veriyi de 164 olarak yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam..

5. Nisandan itibaren gelen veriler 2 ncı çeyrek kapsamında diye not düşeyim. 2024 1 çeyrek ortalaması gördüğüm kadarıyla 186 yazıyor.
    2023 ilk çeyrek 275 son çeyrek ise 113 kapanmıştı. Notlarima göre yine aynı yılı ortalama 190 kapamisti.. yatırım tavsiyesi değildir..

6. Makas elbette en önemli veri ve platts endeks..
    Ama bunları daha önemli kılan geçmiş sozlemenin iptal olup yeni sözleşme nafta kontratlarin değişimi ile Petkim lehine olmasının beklenilmesiydi. Yanlışım yoksa sözleşme tarihinden sonra bununda etkisini görmemiz veya göstermeleri lazım. Yani 2023 Ekim ayında yenilenmisti!
    Burada iyi olacak diye yazmıyorum iyi olması beklenilen bir durum olarak umut ediyorum..
    Ayrıca geçen seneki gelen karlarda star dahil degildi..
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Lütfen yanlış anlamayın aklıma gelenleri aktarmaya çalışıyorum.. Ytd

7. Tabi diğer önemli durum kapasite kullanım oranının artışını görmeliyiz. Yüzde 65 civarıydı geçen yıl için.
    Kızıldenizdeki durumlar sebepli şirkete nasıl bir olumlu etkisi olup olmayacağını şimdiye kadar ne bir kap ne de başka birşey açıklanmadigi için bununla ilgili düşüncelerimde sadece varsayım olarak kalır.
    Asıl bunlarla ilgili yatırımcıyı bilgilendirmek gerekirken, güven açısından yani kap vs atilmasi gerekirken ( kapasite, Kızıldenizdeki durumlarin faalliyetlere yansimasi vs ) kap i geçtik gap larla uğraşıyoruz.. tekrar tebrikler.. ytd

8.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Tam gapcik ağızlı �� ytd
    Yok ben normalde mantiken bu kapanışa göre eksi gaplı açması gerekiyor diye yazdım, kesinlik içermiyor yani olasılıkları tartışıyoruz.
    Sonuçta tahtaci bilir gapcik ağızlı nolcuunu
    Bana kalsa yağni tahtaci ben olsam önce 13bucuğa ordanda 31 e sürerdim sonra bi daa 3bucuğa dokandırıp ordanda 69 a sürdük mü tamam
    Şaka bi yannı spenc hc
    Herifi bi kaşık suda boğabilsek başka bişii istemem.
    Kardan mardan geçtim ben intikam ateşiyle herifi batırmak istiyorum bu tahta mezarı olsun

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Sayfa 424/694 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •