Sayfa 424/1024 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,385 - 3,392 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. B tipi likit fon getirisi için halihazırda işbankasına baktım aylık 0,92 ye denk geliyor. Mevduat faiziyle karşılaştırmak istersek yıllık stopaj avantajı ile 12,1 gibi bir değere denk geliyor.

Getirisi yüzde 14 lere dayanan likit fon varsa cazip olur.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    B tipi likit fon getirisi için halihazırda işbankasına baktım aylık 0,92 ye denk geliyor. Mevduat faiziyle karşılaştırmak istersek yıllık stopaj avantajı ile 12,1 gibi bir değere denk geliyor.

Evet.

Gercekten cok cazip olur ve milette banka banka dolasmaz.

3. Şu anda bankalar ev kredisini aylık 0.8 faizle vermekte. Burada yıllık %14 faizler konuşuluyor.

Bu durumda evini ipotek edip ev kredisi çeken kişi bankadan çektiği krediyi öderken üstüne faiz kazanmıyor mu?

Bir de üstüne üstük ilerde faizlerinde tüm dünyada daha da artma potansiyeli varken ve konut kredisi için sabit faiz ödenecekken karın artma

potansiyeli de var.

Bunu bir de 1milyon seviyesinde yaptığını düşünelim. Çok ciddi bir fark var, acaba kamu bankaları şu anda verdikleri konut kredilerinden ciddi bir zarar

mı yazıyorlar yoksa benim hesabım mı yanlış?

4. Hesap doğru. Balon o kadar büyük ki sen anla işte.

5.  Alıntı Originally Posted by astalavista Yazıyı Oku
    Şu anda bankalar ev kredisini aylık 0.8 faizle vermekte. Burada yıllık %14 faizler konuşuluyor.

Bu durumda evini ipotek edip ev kredisi çeken kişi bankadan çektiği krediyi öderken üstüne faiz kazanmıyor mu?

Bir de üstüne üstük ilerde faizlerinde tüm dünyada daha da artma potansiyeli varken ve konut kredisi için sabit faiz ödenecekken karın artma

potansiyeli de var.

Bunu bir de 1milyon seviyesinde yaptığını düşünelim. Çok ciddi bir fark var, acaba kamu bankaları şu anda verdikleri konut kredilerinden ciddi bir zarar

mı yazıyorlar yoksa benim hesabım mı yanlış?
    Evini ipotek edip ev kredisi cekemez.

Ev almadan her durumda kredi icin en az yillik %22 oder.

Buna yapacaklari hayat sigortasi dahil degil.

Orada stopaji cikarilmis olarak bakmaniz lazim. Benim bankanin para fonu var.
    Likid dir. Mevduat ta %11.1 e bono da ise %10.5 a gelmektedir....

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    B tipi likit fon getirisi için halihazırda işbankasına baktım aylık 0,92 ye denk geliyor. Mevduat faiziyle karşılaştırmak istersek yıllık stopaj avantajı ile 12,1 gibi bir değere denk geliyor.

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Evini ipotek edip ev kredisi cekemez.

Ev almadan her durumda kredi icin en az yillik %22 oder.

Buna yapacaklari hayat sigortasi dahil degil.
    0.8 faiz için yıllık maliyet oranı %10,44 gösteriyor, %22'yi nasıl hesapladınız öğrenebilirmiyim.

Bir de biz de malum üçkağıt dalevere çok oluyor bu ev aldım sattım işlerini birinci dereceden yakınlarına satış yapmış olarak göstererek yapanlar

olabilir . Tabiki de kredi masrafları, ev alımdaki ek vergi masrafları ayrıca hesap edilmeli.

Konuyı araştırınca bu konuda bloomberg'de bir haber olduğu farkettim . Türk bankalarının 2017 mart itibariyle bu kredilerden zarar yazmaya

başladığını belirtmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by astalavista Yazıyı Oku
    0.8 faiz için yıllık maliyet oranı %10,44 gösteriyor, %22'yi nasıl hesapladınız öğrenebilirmiyim.

Bir de biz de malum üçkağıt dalevere çok oluyor bu ev aldım sattım işlerini birinci dereceden yakınlarına satış yapmış olarak göstererek yapanlar

olabilir . Tabiki de kredi masrafları, ev alımdaki ek vergi masrafları ayrıca hesap edilmeli.

Konuyı araştırınca bu konuda bloomberg'de bir haber olduğu farkettim . Türk bankalarının 2017 mart itibariyle bu kredilerden zarar yazmaya

başladığını belirtmiş.
    Ev almak disinda kullancaginiz kredinin giydirilmis maaliyeti % 22'ye geliyor.

Tuketici kredisi alacaksiniz.

Baska bir yol olsaydi, ben evimi ipotek eder, sizin dediginiz gibi %10.44'e maaleder tumuyle ISYAT alirdim.

ISYAT kazanci ile hem borcu oder hemde azalan maaliyetlerle elimde kalan malla zengun olurdum.

Tasit kredi oraniyla, konut kredi oraniyla, tuketici kredisi orani ayni olsaydi, cok sey yapilabilirdi.

Siz cakal'in kim oldugunu anlayamamissiniz.

Sayfa 424/1024 İlkİlk ... 324374414422423424425426434474524924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •