Sayfa 425/1027 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    Adam ol adam, karşındaki insanla saygılı konuşmayı öğren sonra gel ücreti karşılığı iktisatı da öğretiriz.
    ben saygısızlık yapmadan şaka yollu kendimi sizin gibi 100 paragraf yazmadan ifade ettim siz ise bana hakaret etmeye başladınız sizden öğrenecek hiç bir şeyim olamaz

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Ali cengiz oyunları ile nereye kadar ne kaşdar baskılasalarda dolar yükseliş kaçınılmaz. . Bu enflasyon bu faiz varken şirketlerin dünya kadar döviz borcu varken olacak iş değil.
    Böyyük betoncular dan başlamak üzere en kısa sürede batışlar kaçınılmaz.

3. Beton ekonomisi ile büyüyen devletimize ve beton ile büyüyen betoncu şirketlere her faiz artışı tabutlarına çakılan bir çividir. Beton sektörü batarsa ülke batar bu saatten sonra durum o kadar vahimdir.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Şunu bilir şunu söylerim, beton ekonomisi ile büyüyen devletimize ve beton ile büyüyen yandaş betoncu şirketlere her faiz artışı tabutlarına çakılan bir çividir. Beton sektörü batarsa ülke batar bu saatten sonra durum o kadar vahimdir.
    Bende derim ki ; beton batarsa MUSİBETLER de geldikleri gibi giderler ülkede bazı ama en az 2 yıl sürecek sıkıntılardan sonra bir düzene girer.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ben saygısızlık yapmadan şaka yollu kendimi sizin gibi 100 paragraf yazmadan ifade ettim siz ise bana hakaret etmeye başladınız sizden öğrenecek hiç bir şeyim olamaz
    hadi ordan şaka yolluymuş kalkıp sürekli kendi kafanda kurduğun fantezilerle imalarda bulunuyorsun. Sana hakaret falanda etmedim bir tarafından uydurup kendini kandırma. Son saniyeye kadar hiçbirşey demedim. Son postta saygısız dedim.
    Yazdığım alıntıların hepsi yerli yabancı değerli ekonomistlerden.
    Hiçbiride yandaş değil. Mahfi hoca mı yandaş? Veya görüşleri değersiz...
    senide şakanıda üstüste kor enflasyonunu arttırırım senin, benden öğrenecek birşeyi olmazmışmış. Aman vah vah çok üzüldüm.
    O kafayla sen istesende birşey öğrenemezsin zaten. Birde kısa kısa şaka yolluymuş. Cevap yazacak bilgin yoksa kısa yazarsın ancak ad hominem yaparsın. Sen teoriyle alakalı birşey yazacağına karşındakinin karakterine imalarda bulunuyorsun. Buna ad hominem denir. Az kültürün artsın öğrenmiş ol zira muhtemelen ne yaptığını bilmeden yapıyorsundur.
    Bu da sana son mesajım daha anama da sövsen cevap yazmam. Karşımdakini dinleyecek bir insan yerine koyup bu kadar laf anlatmak bile fazlaydı zaten...
    Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bende derim ki ; beton batarsa MUSİBETLER de geldikleri gibi giderler ülkede bazı ama en az 2 yıl sürecek sıkıntılardan sonra bir düzene girer.
    Betonun kurtuluşu yok, o kredileri ne zaman kadar tutacakları sanıyorsunuz. Seçim sonrası devam ederlerse ilk iş tütün ve alkole kol gibi geçirecekler, sonra kredi faizleri olması gereken rakama gelecek ve durağan olacak piyasa, sonra da birer birer dusecekler. Sonuç halkın ödeyeceği bedeli açıklayacaktır .

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

7. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bugün açıklanan Mayıs ayı enflasyon verisini
    twitter üzerinden değerlendirdi.

Şimşek şunları söyledi:

"Enflasyondaki yükseliş büyük ölçüde baz etkileri ile petrol ve kur gibi dönemsel hareketleri yansıtıyor.

Mayıs itibarıyla kur ve petrol fiyatlarının yıllık enflasyona etkisi 4 puandan yüksek oldu.

Sürdürülebilir yüksek büyüme için fiyat istikrarı en büyük önceliğimiz.

Para politikası ve maliye politikası koordinasyonu artarak devam edecek. Seçim sonrası yapısal reformlar ve makro ihtiyati tedbirler ile politika setimiz daha da güçlenecek.

Ekonomide dengelenme eğilimi başlamış durumda, önümüzdeki dönemde daha belirgin şekilde gözlenecek.

Kısa vadede baz etkileriyle enflasyondaki artış devam edebilir, ancak para ve maliye politikalarının koordineli önlemleri ile yılın ikinci yarısında düşüş eğilimi başlayacak.

Enflasyon ve cari açıktaki iyileşme sürdürülebilir yüksek büyümeyi destekleyecektir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Ali cengiz oyunları ile nereye kadar ne kaşdar baskılasalarda dolar yükseliş kaçınılmaz. . Bu enflasyon bu faiz varken şirketlerin dünya kadar döviz borcu varken olacak iş değil.
    Enflasyon üzerinde kurun etkisi ne kadar acaba?

Ayrıca faiz oranları, kuru baskılamak için yükseltilmemiş miydi?

Kafalar karışık galiba.

Sayfa 425/1027 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •