Sayfa 426/641 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon
Arama sonucu : 5121 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Teşekkürler. Hoş bulduk. Bilgi için ayrıca teşekkürler

Ayrıca spk ya sunulacak bilanço tarihi enflasyon muhasebesinden kaynaklanan şirketlere tanınan ek süre son tarih 20.05.2024 .
    Deva için ise oldukça profesyonel bir şirket olduğu için son tarihinden önceki cuma açıklar , 17 mayıs ta açıklar diye düşünüyorum

Sevgilerimle .

ne zaman dişe dokunur bir yükseliş
    olduğunda o gün tekneye binenleri
    mutlaka boşaltıyor (vur kaç !)
    trade yapmak için bankalar var holdingler var
    ne işiniz var burada
    matematik bilenler (maldan anlayanlar) binsin tekneye

hedef uzun
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

Örn.

burgan

87.229 maliyet ile primli günde

28.000 lot aldı

84.34 verdi

iki gün dayandı

bunun parasını tabiki alacak

5. Enflasyon muhasebesine uygun mali tablo açıklamış şirket sayısı henüz çok sınırlı. Şirketlerin niteliği de genel sanayi sektörünü yansıtabilir mi diye düşününce ciddi kuşkularım var. Yine de göz gezdirdiğimde en temel sorunun endekslenmiş 2022 cirolarının yakalanamaması ya da zar zor yakalandığı yönünde. Açıklanan sonuçlarda ortalama %6 ciro düşüşü mevcut.

https://imgyukle.com/i/yKod9c
    https://imgyukle.com/i/yKoAvt

Deva için 2022 ve 2023 çeyreklik ciroları aylığa çevirip enflasyona endeksledim. 2023 son çeyreği de tahmin ettim. Yaptığım çalışmaya göre endekslenmiş 2023 cirosu 11,3 milyar TL çıkıyor. 2022 sonuna endeksli 2022 cirosu 5,2 milyar TL iken, 2023 sonuna getirildiğinde 8,5 milyar TL oluyor. Yani arındırma sonrası %32 ciro artışı mevcut. Birçok sanayi şirketinden iyi bir tablo olacağını ön görüyorum bu açıdan. Maalesef piyasa bu düşüncemi paylaşmıyor.

ben bile takip edebiliyorum
    ahlatçı,ICBC,burgan,şeker
    bu hissede pek işlem yapmazlar
    kurumlardaki işlemler hemen deşifre oluyor
    yaklaşık yarım milyon tl zararla
    aldılar ve de sahibine teslim ettiler
    cuma ve ptesi bu vur-kaç alımları
    olmasaydı hissenin 90.XX seviyelerinde olması
    mümkündü

7.  Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesine uygun mali tablo açıklamış şirket sayısı henüz çok sınırlı. Şirketlerin niteliği de genel sanayi sektörünü yansıtabilir mi diye düşününce ciddi kuşkularım var. Yine de göz gezdirdiğimde en temel sorunun endekslenmiş 2022 cirolarının yakalanamaması ya da zar zor yakalandığı yönünde. Açıklanan sonuçlarda ortalama %6 ciro düşüşü mevcut.

https://imgyukle.com/i/yKod9c
    https://imgyukle.com/i/yKoAvt

Deva için 2022 ve 2023 çeyreklik ciroları aylığa çevirip enflasyona endeksledim. 2023 son çeyreği de tahmin ettim. Yaptığım çalışmaya göre endekslenmiş 2023 cirosu 11,3 milyar TL çıkıyor. 2022 sonuna endeksli 2022 cirosu 5,2 milyar TL iken, 2023 sonuna getirildiğinde 8,5 milyar TL oluyor. Yani arındırma sonrası %32 ciro artışı mevcut. Birçok sanayi şirketinden iyi bir tablo olacağını ön görüyorum bu açıdan. Maalesef piyasa bu düşüncemi paylaşmıyor.
    Linkler çalışmıyordu

8. Kağıdın yabancısı bile tuhaf. Ağırlıklı Bofa üzerinden 400 bin kadar kadar alım yaptı yabacı, iki gün sonra hepsini sattılar. Böyle yabancı işlemi olmaz, başla biri aldı, bir diğeri sattı denebilir, o da tuhaf, yabancı yabancının tersine bu denli işlem yapmaz.

Bence yabancı takasında gözüken malın çoğu bıyıklı yabancı olabilir, işlemleri daha çok bıyıklı işlemi gibi. Geçen yıl da yabancı takasında tuhaf hareketler olmuştu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 426/641 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •