Sayfa 427/607 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Hocam belki 1 aydır PETUN hissesindeyim ama yıllar önce almış satmışlığım var. En az 15 senedir de yakın takip ederim.

Evet bir dönem 6-7 F/K seviyesine düştü , 0,5 PD/DD oranına kadar da düştü ama o dönem Yaşar Holdingin EUROBOND borcuna 50 milyon USD kefil olduğu için ve USD kurunun da bir anda 3-4 liralardan 7 liralara çıkması nedeniyle bu borcu ödeyemeyeceği ve borcun da kefillerden biri olan PETUN'a kalacağı varsayımı nedeniyle o kadar düştü 2018 senesinde.

O dönem zaten borsa papaz krizi nedeniyle komple düşmüştü ama Yaşar şirketleri borsa genel düşüşünden çok bu borç olayı ile ilgili extra düştü ve bedava kıvamına geldi neredeyse. 5-6 lira seviyesinden PETUN aldım ben o dönem.7 liralardan sattım.

Sonra geçen sene tahvilin ödeme vakti geldi ve Yaşar holding bu borcu ödedi. Bu da borsaya bildirildi. Kefalet düşünce geçen seneki o ralli yaşandı. Dolayısıyla yanlış fiyatlama düzeltildi bir nevi.

Yani 7 liradan 30 liraya gelince çok primlendi gibi görüldü ama aslında olması gereken yere geldi.

Şimdi ise olması gereken yer bu endeksde en az 45-50 lira. Bekleyelim görelim. Satışlar yavaş artıyor tek sorun bu. Ama 15-20 senedir arttırılmayan bir sermaye var. Herkes sermaye arttırıyor belki bir bedelsiz gelir sürpriz şekilde.

İştiraklerimizin işleri çok iyi gidiyor ve 2020 senesinde çok iyi iştirak geliri oluştu. Bu devam ederse güzel bilanço gelir ilk 3 ayda.

Bence beklenti çok. Buralarda kalmayacak bu hise İnşaallah. Bekleyelim görelim.
    Yaşar Holding bu borçu nasıl ödedi? Kasada nakit para ile mi duran mal varlığı satışı ile mi yoksa borçu borç ile mi kapattı? Geçen şirkete mail attım bu konuda detay vermediler ama borsaya kote olan şirketlerimizin borçun ödenmesi ile yükümlülükleri kalkmıştır denildi.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, hiçbir şey bilmiyorum.

2. O borç la.ilgili formdsin birisi çok önemli doneler paylaşmıştı,istemeyin,burda formda
    Var okuyun bulun,

3. Çek güzel kardeşim bayrağını 24 üstünede dost düşman belli olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Çek güzel kardeşim bayrağını 24 üstünede dost düşman belli olsun.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ya iyiki bi gaza geldik

5. Devre kesti.. Çok korktuk gerizekalı herif

Sayfa 427/607 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •