Onemli Gunler Banner
Sayfa 428/611 ÝlkÝlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon
Arama sonucu : 5373 madde; 3,417 - 3,424 arasý.

Konu: Yurtdýþý Borsalarýnda Hisse Senedi Ýþlemleri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Merhaba arkadaþlar,

Komisyonu düþük eski verileri (3-4 yýllýk günlük veriler) alabileceðim düzgün bir aracý kurum önerir misiniz. ?

2. Portföy güncelleme: Arclk'i de dehledim. Bist'i 4 hisseye indim. Yerine O (realty income) ekledim. Emeklilikte yazlýðýmýn kirasýný bunlar ödesinler temettüler ile.

ytd

3. Herkese iyi seneler. vergi için yýl sonu portföyde taþýdýklarýmýzda yýl bitmeden satýp / sonra alýp kar'ý resmileþtirip yeni yýla yeni seviyeden baþlamanýn bir avantajlýk durumu olur mu ? Bu þekilde düþünen hesap yapan oldu mu ?

4.  Alýntý Originally Posted by oguzvortex19 Yazýyý Oku
    Herkese iyi seneler. vergi için yýl sonu portföyde taþýdýklarýmýzda yýl bitmeden satýp / sonra alýp kar'ý resmileþtirip yeni yýla yeni seviyeden baþlamanýn bir avantajlýk durumu olur mu ? Bu þekilde düþünen hesap yapan oldu mu ?
    Satmayýnca zaten vergi çýkmýyor ki. Mantýksýz bir hareket. Karý resmileþtirince vergi çýkacak. Ýhtiyaç yoksa satmanýn bir anlamý yok.

5.  Alýntý Originally Posted by Patrick Bateman Yazýyý Oku
    Satmayýnca zaten vergi çýkmýyor ki. Mantýksýz bir hareket. Karý resmileþtirince vergi çýkacak. Ýhtiyaç yoksa satmanýn bir anlamý yok.
    þu mantýkla düþündüm. atýyorum bu sene karýmýz 20bintl oldu TL olarak. satmayýp seneyede tutarsam 40k oldu diyelim.
    bu sene sattýðým durumda 20k'nýn %15'i 3K ödeyeceðim. seneyede 20k ettik 3K öderim 6K eder.
    2 yýl sonra satarisem. Vergi diliminin artmadýðýný varsaydým ( 40K için 6.8K ederim) 800tl fark oldu.

tabi burada üfe'de önemli bir parametre.. vergi dilimi oranlarý vs. lineer bir beklenti olmuyor ama bir alternatif olabilir gibi düþündüm.

2021 gelir vergi dilimi:
    24.000 TL’ye kadar %15
    53.000 TL’nin 24.000 TL’si için 3.600 TL, fazlasý %20

6. Ýleride hisseler satýlýrken hepsi birden satýlmayacak ki... Satma zamaný geldiði vakit, ihtiyaç oranýnda satýlmaya baþlanacak. (benim planým öyle yani) O yüzden vergi dilimi olarak yukarý çýkmanýz mümkün deðil. (ben hepsini birden satacaðým diyorsanýz o ayrý)

Sattýktan sonra yeni vergi dönemine girince yine hisse almayacak mýsýnýz? O zaman vergiyi peþin vermiþ oluyorsunuz.

Neden? :D

7.  Alýntý Originally Posted by Patrick Bateman Yazýyý Oku
    Ýleride hisseler satýlýrken hepsi birden satýlmayacak ki... Satma zamaný geldiði vakit, ihtiyaç oranýnda satýlmaya baþlanacak. (benim planým öyle yani) O yüzden vergi dilimi olarak yukarý çýkmanýz mümkün deðil. (ben hepsini birden satacaðým diyorsanýz o ayrý)

Sattýktan sonra yeni vergi dönemine girince yine hisse almayacak mýsýnýz? O zaman vergiyi peþin vermiþ oluyorsunuz.

Neden? :D
    Satýp aynýsýný alacaðým ayný anda bu sene pas geçeceðim bu olayý :D
    Vergi olayý ayrý muamma olacak. Ýsvicre ETF'i luxembourg domicilesi dolar ile iþlem görüyor ne çýkacak göreceðiz.
    https://www.ubs.com/nl/en/asset-mana...dholdings.html

YTD

8.  Alýntý Originally Posted by oguzvortex19 Yazýyý Oku
    Satýp aynýsýný alacaðým ayný anda bu sene pas geçeceðim bu olayý :D
    Vergi olayý ayrý muamma olacak. Ýsvicre ETF'i luxembourg domicilesi dolar ile iþlem görüyor ne çýkacak göreceðiz.
    https://www.ubs.com/nl/en/asset-mana...dholdings.html

YTD
    Diyelim ki dolar çakýldý. Bu durumda vergi çýkmayacak. Dolar bazlý kar etmiþ olacaksýnýz. Bu ihtimalde var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Sayfa 428/611 ÝlkÝlk ... 328378418426427428429430438478528 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •