Sayfa 428/1252 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Ya faizler %30 olacak ekonomi az da olsa rayına oturacak
    Ya da faize dokunmayıp doları 6-7 lira yaparak stokta ki konut stoğunu yabancılara dayayacaklar ki yıllardır olan emlak odaklı büyüme devam etsin.

İktidarda Siz olsanız hangisini yapardınız?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bir açıklama bile yok daha geçen 4.30 üzeri köpük deniyordu bu ne acaba
    Bu kadar yalan dolan . Ve beton. Fakat bile bile tl de kalmak. Bu merkez bankası ve ekonomi yöneticileri nin görevi kötüye kullanması izah edilemez . % 50 para kaybı yuuuuuuuh

3.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Noldu gerçekten bu ülke bitti mi? Çok az olan tl birikimci si veya tasarrufcusunun sonu geldimi. Tasarruf sağlayalım derken Türk lirası mevduatcisinin sonunu mu getirdiler. Herkese geçmiş olsun
    küresel sistemin oyunu bunlar (şaka bir yana gerçekten de öyle)

peki ne yapılabilir? bu saatten sonra hiçbirşey.. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.. sadece iyi niyetle ülke yönetilemez, sadece kötü niyetle de yönetilemez.. kötünün farkına varmak gerekir, iyiyi kötüden ayırabilmek gerekir..

bunları yapamıyorsanız küresel sisteme boyun eğmek zorundasınız, hek boyun eğmezseniz, hem bunları yapamıyorsanız. şuanki durumu yaşamamak mucizedir..

ben ak partinin fakiri koruma konusunda samimi olduğunu düşünmek istiyorum, bu böyleyse çok ciddi faka bastılar.. küresel sistem önce ülkemizi 500 milyar dolar borca soktu, sonra faiz istedi vermezsen doları uçuşa geçiririm dedi ve dediğini yapıyor.

sonuç; zengin zenginleşiyor, ülkenin yönetilemedğini düşünen ve parasının eriyeceğini düşünen dolar alıyor, kötü niyetliler zaten dolar aldı ve alıyor., akp nin istemedği oluyor fakir fakirleştikçe fakirleşiyor, kötü niyetliler ve parasının eriyeceğini düşünenler zenginleşiyor.. yapacak birşey yok,, bana göre kötü niyetliler herzamanki gibi haksız. parasının eriyeceğini düşünenlere hak vermemek çok zor,, fakire acımamak imkansız..

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Ya faizler %30 olacak ekonomi az da olsa rayına oturacak
    Ya da faize dokunmayıp doları 6-7 lira yaparak stokta ki konut stoğunu yabancılara dayayacaklar ki yıllardır olan emlak odaklı büyüme devam etsin.

İktidarda Siz olsanız hangisini yapardınız?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1.siniyapmazdım

Alıntı Originally Posted by kozalak_1 Yazıyı Oku
    Hesaplamada bir yanlış var. Saygılar...

ALE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben 6 aylık performansa baktım da tüfenin altında kalmış görünüyordu o yüzden sormuştum.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bir açıklama bile yok daha geçen 4.30 üzeri köpük deniyordu bu ne acaba
    sahibini sesi dilin kemiği yok.!
    Bu başlıkta dolar 2 tl iken cesaret edip dolar alamayan yüzlerce TL mevduatçı var.!!
    Ekonomik okur yazarlık çok önemli.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. Tahvil 19 larsayken mevduatlar 19 civarına gelmişti, tahvil 22 ye geldi mevduatlar yerinde sayıyor

8. aylık 7 milyar usd dış ticaret açığı olan bir ekonomi de faizi 30 yapsan ne olacak

dolar yinede köpürür,

şimdi ilkönce köpürdiyorlar ki,

merkezin tek silahı olan faiz işe yarasın
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 428/1252 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •