Sayfa 429/999 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. ABD de işler terse sarmaya başladı sanki en sonunda...Borsaları da düşmeye başladı BUGÜN...

ABD'de perakende satışlar ve ÜFE gerilerken işsizlik başvuruları arttı

Perakende satışlar Aralık'ta %1,2 ile yılın en sert düşüşünü yaşadı. Çekirdek kalem de %1,8 gerileme gösterdi. Yakıt ve otomobil hariç satışlar Aralık'ta %1,4 düştü.

Perakende satışların tüm kalemlerinde Aralık'ta son ayların en sert düşüşü yaşanırken ÜFE tarafında ise Ocak rakamları beklentileri karşılayamadı.

ÜFE, Ocak'ta aylık %0,1 gerilerken yıllık ÜFE de %2,5'ten %2'ye geriledi. ÜFE tarafındaki düşüşte maliyet azaltan unsur olarak petroldeki düşüş etkili oldu.Çekirdek ÜFE endeksi Ocak'ta aylık %0,3 ve yıllık %2,6 ile beklenti üzerinde geldi.

Haftalık işsizlik maaşı başvuruları son haftada 4 bin kişi artarak 239 bine yükseldi, 4 haftalık ortalama ise 231 bin oldu.

Gün içinde yükseliş yaşayan ABD Dolar Endeksi ABD seansı ile 96,96 seviyesine gerileyerek negatif bölgeye geçti.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hazine'de eksik borçlanma yaparak fazla parayı piyasada bırakıyor. Merkez frene basarken maliye gaza basmıyor belki ama debriyajdan ara ara ayağını çekiyor. Hazine borçlanma stratejisi ile merkez bankasının para politikası arasında bir eşgüdümsüzlük var. Merkez sıkarken Hazine likiditeyi gevşetiyor. Bu tür uyumsuzlukların bedeli çok ağır oldu geçmişte.

Ana mantık sanırım merkez sıkı para politikası uygularken hazinenin bunalan ekonomiyi likidite yaratarak rahatlatması. Tamam güzel de merkez kan pıhtılaştırıcı ilaç enjekte ederken hazinenin kan sulandırıcı enjekte etmesi işi bozar. Her ikisinin de faydaları tümden zarara dönüşebilir.
    Yazdığın gibi likidite açığı düşmeye devam ederse TL istenmeyen nesne olmaya başlar bankalar için iyiden iyiye.. MB nın etkisi azalır ..
    Bu da TL mevduat faizlerini iyicene düşürür..
    Kredi faizleri düşer..Amma velakin bankalar dönmeyeceğini düşündüğünden yine de kredi vermiyorlar..
    Çok ilginç noktalara doğru gidiyor olabiliriz..

Enflasyon var
    Faizler düşüyo (mecburen çünkü banka için de TL maliyet demek üzerinde oturup da turşusunu mu kuracak)
    Yurtdışından dolar gelmiyor..

Bilemiyorum..

3. Vakıfbank 300K dolar swap 32 gün 4.35

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yandaş bir tv kanalında şuan , tanzim satış sonrasında fiyatlar yarı yarı düştü diyor, patates de güya 2 tl imiş. az önce özellikle migros a uğradım soğan da patates de 5 tl. indirim filan göremedim.
    Evet bende bugün özellikle A101 , Bim , Migros ve Gürmar a uğradım. Patates en düşük 3,75 , soğan 4,5 tl. Dikkatimi çeken ise Elma roketliyor şimdi de . geçen hafta 2,5 tl olan elma 4,25 olmuş. Baklagiller uçuşa geçmiş. Yani her türlü soyuluyoruz. Belki de İktidar yanlıları özellikle seçime yakın düşman yaratmak amaçlı kendileri yapıyorlardır. Zira konuşmaya korkulan bir ülkede aklını mı yemiş ki marketler keyfi fiyat artıracak ? Bu iş danışıklı dövüş gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Herkes dolarda iken çıkmaz dolar .Gram altın almak dolar almaktan daha mantıklı geliyor ufak ufak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    pardon, gram veya diğer çeşitleri avro ile mi satılıyor. Ya da Tl. ile mi birim fiyat belirleniyor ? 1 ons saf altın 31,10 gr civarı olup dolarla ölçülür. Bu ülke de her hangi bir kuyumcudan altın almak yada satmak isterseniz anlık dolar / tl paritesine bakılır.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Evet bende bugün özellikle A101 , Bim , Migros ve Gürmar a uğradım. Patates en düşük 3,75 , soğan 4,5 tl. Dikkatimi çeken ise Elma roketliyor şimdi de . geçen hafta 2,5 tl olan elma 4,25 olmuş. Baklagiller uçuşa geçmiş. Yani her türlü soyuluyoruz. Belki de İktidar yanlıları özellikle seçime yakın düşman yaratmak amaçlı kendileri yapıyorlardır. Zira konuşmaya korkulan bir ülkede aklını mı yemiş ki marketler keyfi fiyat artıracak ? Bu iş danışıklı dövüş gibi.
    3 farklı market gezdim Allah afetsin nerede çürük çarık patates, patlıcan soğan var Migros getirmiş fiyat tanzimle aynı ... Yazık mu millete

Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    3 farklı market gezdim Allah afetsin nerede çürük çarık patates, patlıcan soğan var Migros getirmiş fiyat tanzimle aynı ... Yazık mu millete
    Bugün a101de biber 10,95’ti nerede indirim var ?

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    pardon, gram veya diğer çeşitleri avro ile mi satılıyor. Ya da Tl. ile mi birim fiyat belirleniyor ? 1 ons saf altın 31,10 gr civarı olup dolarla ölçülür. Bu ülke de her hangi bir kuyumcudan altın almak yada satmak isterseniz anlık dolar / tl paritesine bakılır.
    evet tl ile
    ve o yuzden o kadar kar yok

Sayfa 429/999 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •