Sayfa 43/384 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 3072 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,467
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK-adese

31 aralikta dolar 4.9x olmak durumunda.

sirket ve banla bilancolari rahatlar.

1- abd, trump ve bazi fed'cilerin hedefi de buna yarayacak. fed aralijta faiz artirmazsa dolar fiyati daha gevser.

2- petrol fiyatlari dusuk seyrederse cari acik bizi zorlamaz.bu durum da tl'nin degerlenmesine vesile olabilir.

3- hukumet tasarruf tedbirlerini ocak ayina kadar kesin surdurur. yil sonu rakamlari istedigi gibi gelebilsin diye. bu da faizi dusurur. tl degerlenir.

bakalim analez tutacak mı ...bea..!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Sn Selka full Vakıfbank tasınız sanırım üstteki mesajda öyle yazmışsınız. Fiyat hedefiniz nedir ilgili bankada? Garan da 15 beklentiniz var sanırsam. O zaman 130-140 arası bir endeks beklentisi yapar anladığım kadarıyla. Vakıfı sormamın sebebi vob harici poz almıyorum yıllardır korelasyon içinde endeks ve garan bakarım sadece. Siz yazınca bugün baktım da 84.600 den gelen çıkışa ayak uyduramamış. Özel bir durumumu var?
    Sn.Tospa Garanti de ve AKBNK da tepe hedef beklentim 20 TL dir.. Vakbn da tepe hedef 12 TL dir.. Ama bu olucak demek değildir.. TR gibi yüksek enflasyonda seneye bu hedef 15 TL olucaktır...

Yüksek ennflasyon belki birkaç çeyrek banka karlılığını eritir gibi görünsede önümüzdeki yıllarda artık çeyrek dilimlerde 1, Milyar TL altında kar eden banka kalmayacaktır...

Yani enflasyon herşeyi şiddetle eziyor...

VAKBN ın özelinde gelince endekse ayak uyduraramam sebebi herhangi bir nedenle değil. Tamamen algritmik robotik işlemlere bağlıyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    31 aralikta dolar 4.9x olmak durumunda.

sirket ve banla bilancolari rahatlar.

1- abd, trump ve bazi fed'cilerin hedefi de buna yarayacak. fed aralijta faiz artirmazsa dolar fiyati daha gevser.

2- petrol fiyatlari dusuk seyrederse cari acik bizi zorlamaz.bu durum da tl'nin degerlenmesine vesile olabilir.

3- hukumet tasarruf tedbirlerini ocak ayina kadar kesin surdurur. yil sonu rakamlari istedigi gibi gelebilsin diye. bu da faizi dusurur. tl degerlenir.

bakalim analez tutacak mı ...bea..!
    Neden 31 Aralıkta? Yani 4.90 dan dolar satma niyeti olan varsa neden 6.50 den 3 günde düşmedi de 5 ayda düşüyor? Ucuz dolar satmak istiyorsan şimdi sat,gelen TL sayesinde de bir süre o kadar yüksek faiz vermek zorunda kalmazsın değil mi? Mesela adam ben 7 den satarım dolarımı diyor 3 günde 7 ye çıkıyor?
    Yoksa şairin dediği gibi aheste çek kürekleri mehtap uyanmasın mı?

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Neden 31 Aralıkta? Yani 4.90 dan dolar satma niyeti olan varsa neden 6.50 den 3 günde düşmedi de 5 ayda düşüyor? Ucuz dolar satmak istiyorsan şimdi sat,gelen TL sayesinde de bir süre o kadar yüksek faiz vermek zorunda kalmazsın değil mi? Mesela adam ben 7 den satarım dolarımı diyor 3 günde 7 ye çıkıyor?
    31 aralikta dolar kac lira olabilir?
    Gerekçeleriniz neler?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6. dolarda düşüş kaçıRılmaz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    31 aralikta dolar kac lira olabilir?
    Gerekçeleriniz neler?
    USD 5 TL altını bekliyorum...

Gerekçelerimi sıralayım...

1. Papazın bırakılması...
    2. Texas 'ta bir Fetö'cünün Türkiye'ye iadesi (Kanımca çok ciddi bir olay- piyasa es geçti- Devamı artarak TR nin mantıklı hareketleri ile gelecektir.)
    3. Her türlü ekonomik sıkıntıya rağmen İstanbul Havalimanı , Türk AKIM ve SOCAR yatırımlarının tamamlanmış olması.
    4. Suriye konusunda Rusya ve ABD ile dengeli dış siyaset izlenme kararı alınmış olması.
    5. Türkiye 2019 büyüme hedefini %2 koyması (USD ın bu şartlarda artmasını beklemek SAF lık olur)
    6. Türkiye iki aydır 1,5 milyar USD toplamda son iki ayda +3 milyar USD cari fazla vermesi (sert Frene basmak-USD talebini sıfır hale getirir)
    7. Dünyada borcunu çevirememiş batık Arjantin de dahil ondan daha fazla FAİZ vermemiz. (%25)
    8. Kamu maliyesi, hazine nin dilinin artık sütten yandığını ve yoğurdu dahi üfleyerek yemesi..
    9. USD dan YF ların yeterince nemalandığını USD a 7-6 TL lerde yatırım yapanların iyice bıktırmadan yeniden yukarı seviyelere gelmesinin mantıklı olmaması...

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Sn.Cumartesi tüm yatırımcıların anlamak istemedi şey şudur...,,

TR ekonomisi güçlü bir ekonomimidir? Zayıf bir ekonomimidir?

Bence TR ekonomisi hem çok güçlü bir ekonomidir hem de çok kötü bir ekonomidir...

Sebebine gelince...

Bizde ekonomik durumlar V şeklindedir... Bir anda dibe inerken TR battı, bittik, mahv olduk deriz...

Yukarı çıkarken de pembe hayaller içinde süperiz, Almanya olduk, bizden kralı yok deyip BMW Mercedes Audi satışlarını patlatırız...

Sebebi çok basittir...

Türk Ekonomi ve Üretim modeli %85 ithalata dayalı bir modeldir...

Türk siyaseti dış ve uluslararası politikalarda mantıklı davranıp YF ları TR yeye çektiği sürece üretim ve imalat ve hizmet sektörümüz ile kimse yarışamaz...

Tersi durumda da dibe aynı hızla ineriz...

Mesela SOCAR... 10 milyar USD lık devasa bir yatırım. Ham Petrolü bulduğumuz sürece yılda net 2,5 milyar USD para kalacak...

Ham Petrol yoksa SOCAR demir yığını HURDALIKTIR..

SOCAR bizim klasik ekonomi modelimize tam bir örnektir..

O sebeple

USD 7 TL olması içinde 4 TL olması içinde bu ülkede sebep çoktur...

Sayfa 43/384 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •