Sayfa 43/925 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 7399 madde; 337 - 344 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Maliyeti çok yüksek arkadaşlara sabırlar dilerim. Ancak gübrenin buralara kadar düşmesi bir iki yıl vadede muazzam bir şans addediyor. Az cok demeden gubreyi bir iki de özel sektör hissesi var kelepir lot artır arkana bakma. Grafik momentum gauss mauss dönemi değil. Babaanne mantığı ucuzsa al yükselirse sat. Tkfen, trkcm, sise, tcell ve tabii ki thyao nun bir iki yıl önceki hareketlerini hatırla. Thyao 4.87 den hatırı sayılı aldım. aile üyelerinin baskısı ve kriz cekinceleriyle % 12 gibi cüzzi bir karla sattım. Gitti zeytinburnunda daire fiyatı latife bir yana kim derdi ki thyao, o bistin hicbir olumlu gününe ayak uydurmayan düşüşlerde bozuk peynir gibi dağılan hisse 12 lere dokunup %200 leyecek. Gönlünüz huzurla dolsun.

2.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Bu saatten sonra grafik anlamsız ama bir bakayım dedim

Dolar Euro Altın Borsa ne kadar enstrüman varsa hepsine göre dibini boylamış...

Son zamanlarda bunu sadece fetö şirketlerinde görmüştüm 1 doların da altına indi REZİL....
    bende sıkıntı var sanırım potansiyel gördüğüm 5 hissede yerlerde geziyor hiç endekse ayak uydurmadılar düşüşte ön sıradalar....boluc-tmsn-brisa-doas-gubrf bunlar sürekli yatırım yapıp büyüyen şirketler ve bana göre potansiyelleri çok fazla ama gel gör ki hisse fiyatları yerlerde geziyor....kendimi gubrf satmamak için zor tutuyorum...zararına gibi sattıklarına bakmayın lot artırmanın derdindeler....zararına ancak ky satar by tekrar alttan koyar yerine fazlasıyla...

3. şirketin kasasında 400 milyon para var bunu birşey yap yok...yatırımcıya dağıt veya bir miktar bedelsiz sermaye artır...hiçbirşey yapmayan uyuz bir yönetim var....bu adamları kovdurmak lazım güzellikle değil bence...buna gücü yetecek çevresi olan bir yatırımcımız varsa gerekeni yapsın...bizi takan yok...

4. Günaydın lar kaba bir hesap yaptım

Gübre toplam 333000000 gibi bir değere sahip
    %25 halka açık 80000000 tutar ort.
    Piyasa değeri ise 1.150 milyon civarı

80m lot *3.56=284 mily.

284 mil + 224 mil öz sermaye = 500 milyon ortalama desem

Piyasa değeri 1 milyar olan bir şirket

Suan yarı fiyatına işlem yapıyor olmaz mı ?

Basit mantık rakamlar net değil cepten yazıyorum bende. Bunhissedeyim yorumlarınızı ilgiyle bekliyorum

5. Piyasa değeri 1.150.000.000 rakam yanlış anlaşılmasın

6.  Alıntı Originally Posted by bonjovi_30 Yazıyı Oku
    Günaydın lar kaba bir hesap yaptım

Gübre toplam 333000000 gibi bir değere sahip
    %25 halka açık 80000000 tutar ort.
    Piyasa değeri ise 1.150 milyon civarı

80m lot *3.56=284 mily.

284 mil + 224 mil öz sermaye = 500 milyon ortalama desem

Piyasa değeri 1 milyar olan bir şirket

Suan yarı fiyatına işlem yapıyor olmaz mı ?

Basit mantık rakamlar net değil cepten yazıyorum bende. Bunhissedeyim yorumlarınızı ilgiyle bekliyorum
    bence olamaz ama burası bist herşey mümkün..sadece raziye 1 milyar dolar para gitti fili olarak...

7. Abim 1.150.000.000 değeri olan bu şirketin

%25 halka açık

1.150 milyar %25 = 287.500 milyon lira eder

287.500 milyon / 80 mil fili dolaşımdaki hisse = 3,59 yapar

Yani 3,59 artı eksi siz de yorumlayın

8.  Alıntı Originally Posted by bonjovi_30 Yazıyı Oku
    Abim 1.150.000.000 değeri olan bu şirketin

%25 halka açık

1.150 milyar %25 = 287.500 milyon lira eder

287.500 milyon / 80 mil fili dolaşımdaki hisse = 3,59 yapar

Yani 3,59 artı eksi siz de yorumlayın
    % 75 halka açık olmayan kısmın şirket hissesi üzerinde hiç mi ederi yok...şirketin ederi ne ise o ister % 10 halka açık olsun ister % 50 farketmez...şirketin bir ederi var ortakları ne oranda olduğu önemli değil...3,5 milyar bu şirketin toplam varlığı ödenmiş sermayesi 334 milyon....burada tek sıkıntı fk çok yüksek öz sermaye karlılığı çok düşük hisse ondan çok pahalı görünüyor....tabelada kar olmayınca istediği kadar toplam varlığı yüksek olsun yatırımcı kar yoksa bakmıyor....örneğin aselsn sermaye 1 milyar yıllık karı 1,2 milyar....bizimde en azından ödenmiş sermyenin % 60-70 i kadar kar yazmamız lazım ki hisseye ilgi gelsin...oda 250 milyon civarı kardır....250 milyon civarı kar yakın zamanda orta vadede mümkün değil deniyorsa fiyatlar pahalıdır ucuz neresi derseniz bu biraz algı meselesi....bana göre 7,5 tl de ucuzdu o gün ki şartlarda bugün ki şartlarda pahalı denebilir ama gelecek fiyatlandığı için...geleceği düşünerek yatırım yaparsan ucuz...ben daha çok ödenmiş sermaye ile toplam varlığını kıyaslarım...

Sayfa 43/925 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •