Sayfa 43/1122 İlkİlk ... 33414243444553931435431043 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    TR de biri Eurobond alsa gelir vergisine tabii.

Bunu yurt dışından bir yabancı alsa TR herhangi bir stopaj, gelir vergisi vs. talep ediyor mu?

Parayı büyüklerimin yaptığı gibi Mann adasına yollasak ve buradan Eurobond alsak Eurobond geliri net mi olurdu?
    TR yurt disinda vergi mükellefi olandan eurobond gelirlerinden vergi talep etmez. Ancak yasadiginiz ülkenin gelir vergi mevzuatina göre o ülkede kesinti yapilir. Örnegin GER bankasi yatirim hesaplarinda olan TR eurobond gelirlerinden %26,32 stopaj kesilir. Ülkeye göre bu rakam degisir.

Man adasi vergi mevzuatini bilmiyorum. Ancak orada 0 stopaj olsa da, yasadiginiz ülkenin mevzuatina göre vergi beyani vermek zorundasiniz. Yok yapmazsaniz vergi kacirmis olursunuz.
    TR vergi mevzuatinin diger ülkelerle pek bir farki yok. Vergi limitleri degisir o kadar.

2. İklim ve Enerji Bakanlığı'nın, "Düğmeyi çevirin" sloganıyla başlattığı enerji tasarrufu kampanyası kapsamında Hollanda'daki yaklaşık 200 devlet dairesinde kaloriferler iki derece kısılacak.
    Yazın da hükümet binalarında daha az soğutma sistemi çalıştırılacak.
    Kampanya kapsamında halka da kombi cihazlarını gündüz en fazla 19, gece de 15 dereceye ayarlamaları tavsiye edildi.
    Böylece derece başına yıllık 200 euro tasarruf sağlanacağını savunan hükümet, "Evde sıcak tutacak bir hırka veya kazak giyin. Evde aktif olarak çalışıyorsanız, termostatı birkaç derece daha bile düşürebilirsiniz" önerisinde bulundu.
    Hollanda halkından, duşta 5 dakikadan fazla kalmamalarını isteyen hükümet, böylece yılda 130 euro tasarruf sağlanabileceğini belirtti.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-60966248

Hollanda hükumeti, orta ve alt gelir gruplarının satın alma gücünün arttırılması ve krizden daha az etkilenmelerini sağlamayı hedefliyor.
    Bu nedenle akaryakıttan alınan ÖTV dünden itibaren düşürüldü. Artan enerji faturaları nedeniyle Hollanda'da düşük gelirlilere belediyeler aracılığıyla 800 euro yardım yapılması kararlaştırıldı.
    1 Temmuz'dan itibaren gaz ve elektrikten alınan KDV oranı yüzde 21'den yüzde 9'a düşürülecek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    Yabancılar zaten meyveyi taneyle alıyolardı....
    Kombilerini de mi kısacaklarmış....

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    TR de biri Eurobond alsa gelir vergisine tabii.

Bunu yurt dışından bir yabancı alsa TR herhangi bir stopaj, gelir vergisi vs. talep ediyor mu?

Parayı büyüklerimin yaptığı gibi Mann adasına yollasak ve buradan Eurobond alsak Eurobond geliri net mi olurdu?
    TR Eurobond’u ile ne işiniz var. Rezervler-50 milyar dolar. Ödeneceğinin bir garantisi var mı? Bende vardı hepsini elden çıkardım.
    Yatırım tavsiyesi değildir…

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Diyelim ki Almanya'ya tatile gittim .orada iş bankasi var iş Bankası hesabimdada para var oradan para cekebilir miyim ..bir engel var mı acaba
    işbankası hesabınızdan ydışı bankaların hepsinden çekebilirsiniz, komisyon ödeyerek haliyle.
    ama sizin demek istediğiniz ikisi de işbankası, masrafsız çekebilir miyim ya da şubeden çekebilir miyim? hayır, orası ayrı bir banka İşbank AG. şunu yapabilirsiniz, orada hesap açılabilir mi onu araştırın (kuveyt türk ün de almanya da bankası var, KT-Bank, birkaç evrak ile rahatlıkla Almanya Kt-Bank da hesap açabiliyorsunuz ve Türkiye kuveyt Türkten de hemen transfer yapabiliyorsunuz).

bu arada sayın samreit daha net açıklamış, ben sonradan gördüm.

6.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    işbankası hesabınızdan ydışı bankaların hepsinden çekebilirsiniz, komisyon ödeyerek haliyle.
    ama sizin demek istediğiniz ikisi de işbankası, masrafsız çekebilir miyim ya da şubeden çekebilir miyim? hayır, orası ayrı bir banka İşbank AG. şunu yapabilirsiniz, orada hesap açılabilir mi onu araştırın (kuveyt türk ün de almanya da bankası var, KT-Bank, birkaç evrak ile rahatlıkla Almanya Kt-Bank da hesap açabiliyorsunuz ve Türkiye kuveyt Türkten de hemen transfer yapabiliyorsunuz).

bu arada sayın samreit daha net açıklamış, ben sonradan gördüm.
    ING bank hesabı ile TR ve yurtdışında komisyonsuz çekilebiliyor deniyordu.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    ING bank hesabı ile TR ve yurtdışında komisyonsuz çekilebiliyor deniyordu.
    ING büyük bir banka ve aktif oldugu ülkeler yelpazesi genis, ancak böyle bir olanagi grup icinde bile vermiyor.
    Eskiden YKB vardi Unicredit ortakligi varken. Artik yok.
    HSBC premier üyeleri icin var benzer bir olanak sanirim. KT'yi okumustum ancak detay bilmiyorum.
    Kendi bankalarimiz hic vermiyor bu olanagi.
    Isbank, Ziraatbank vs. GER banka kartlariyla TR'de komisyonsuz para cekemiyorsunuz ama, Deutsche Bank para kartiyla TEB'den komisyonsuz cekebliyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    ING büyük bir banka ve aktif oldugu ülkeler yelpazesi genis, ancak böyle bir olanagi grup icinde bile vermiyor.
    Eskiden YKB vardi Unicredit ortakligi varken. Artik yok.
    HSBC premier üyeleri icin var benzer bir olanak sanirim. KT'yi okumustum ancak detay bilmiyorum.
    Kendi bankalarimiz hic vermiyor bu olanagi.
    Isbank, Ziraatbank vs. GER banka kartlariyla TR'de komisyonsuz para cekemiyorsunuz ama, Deutsche Bank para kartiyla TEB'den komisyonsuz cekebliyorsunuz.
    HSBC Premium müşterisi masrafsız yurtdışından para çekebiliyor...

Sayfa 43/1122 İlkİlk ... 33414243444553931435431043 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •