Onemli Gunler Banner
Sayfa 43/416 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 3327 madde; 337 - 344 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sermayeye mi ekler, temettü mü verir, yoksa yatırıma mı yönlendirir göreceğiz...
    Saniyorum bu nedenle hisse fiyati saglikli bir cikis yapamiyor.

Gecen yil, 1.5 TL.temettu beklerken 14 kurus vermesi bu seceneklerden en kotusunu dusunduruyor.

Yatirimci gecmis yil karlari kaleminde on milyonlar gormekten bikti.

Eger bu karliliga ragmen yine 30 kurus filan verirse, fiyat yeniden 14-16 TL.lere geri doner diye dusunuyorum.

Hisse secerken yatirimci tercihlerinden biri , sirketin kar'li olmasindan cok, %12 enflasyonda, kucuk ortaklarin kar'li olmasidir.

Yoksa bekler dururuz.

Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Saniyorum bu nedenle hisse fiyati saglikli bir cikis yapamiyor.

Gecen yil, 1.5 TL.temettu beklerken 14 kurus vermesi bu seceneklerden en kotusunu dusunduruyor.

Yatirimci gecmis yil karlari kaleminde on milyonlar gormekten bikti.

Eger bu karliliga ragmen yine 30 kurus filan verirse, fiyat yeniden 14-16 TL.lere geri doner diye dusunuyorum.

Hisse secerken yatirimci tercihlerinden biri , sirketin kar'li olmasindan cok, %12 enflasyonda, kucuk ortaklarin kar'li olmasidir.

Yoksa bekler dururuz.
    açıkcası büyüme için parayı kasada tutup bize de yatırımlarla ilgili şeffaf bilgi paylaşımı yaparsa benim için sorun yok. Şuan yatırımlar ve bilgi paylaşımından yana şirket aşırı ketum.
    Öte yandan gelen yeni kanunla karı içeride tutsa bile sermayeye eklemesi ek vergi yönünden avantajlı.
    Ben sermayeye ekleyip tahta derinliğinin artmasını tercih ediyorum
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Seans sonu son iki saat 30ar dakikalık periyot..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. böyle hisselerde teknik falan hikaye ama düşerse nereye kadar düşer acaba...yakında 9 aylık kar gelir o zaman bakalım nasıl tepki verecek...

Huzurla 9 aylık bilançoyu bekliyoruz...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Evet bilançoya 1 aydan kısa bir süre kaldı. Sırasıyla
    2014 ciro 18,8 milyon TL
    2015 ciro 35 milyon TL
    2016 ciro 31 milyon TL
    2017 6 aylık ciro 18,1 milyon TL
    Bu çeyrekte Genel Kurulda Coventya'nın bahsettiği yatırımlar henüz hayata geçmemiş olsa da Coventya network ü ile satışların ne kadar artabildiği hakkında fikir sahibi olacağız sanırım. Şirketin ağırlıklı satışlarını yılın ikinci yarısında yaptığını düşünürsek en azından 40 milyon üstü yıl sonu bilançosu görmemiz normal. Üstü ise pozitif olur...

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Evet bilançoya 1 aydan kısa bir süre kaldı. Sırasıyla
    2014 ciro 18,8 milyon TL
    2015 ciro 35 milyon TL
    2016 ciro 31 milyon TL
    2017 6 aylık ciro 18,1 milyon TL
    Bu çeyrekte Genel Kurulda Coventya'nın bahsettiği yatırımlar henüz hayata geçmemiş olsa da Coventya network ü ile satışların ne kadar artabildiği hakkında fikir sahibi olacağız sanırım. Şirketin ağırlıklı satışlarını yılın ikinci yarısında yaptığını düşünürsek en azından 40 milyon üstü yıl sonu bilançosu görmemiz normal. Üstü ise pozitif olur...
    Eyvallah

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 15lerden veda ettiğim Poltk'e tekrar geri döndüm, herkese selamlar, yerimizi alalım burada

Sayfa 43/416 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •