Sayfa 43/339 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 2705 madde; 337 - 344 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1152901
    Şirket kiralanan alanın ücretlendirilmesiyle ilğili yeni bir kap atmış bölgede emsal kiralık yerler örneklenip kıyaslamalar yapmış pahalı olmadığı hatta ucuz olduğu anlatılmış
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

2. Europower bilanco geldi böylelikle mevsimsellik etkisi herkes tarafından anlaşılmış olacak.. bizim bilançomuz daha iyi hatta..

3. Eupwr ın bilanço gelmiş
    Buna göre pd/dd f/k sını kıyas yapabiliriz
    Eupwr ın CWENE
    pd/dd19,81 Pd/dd=10,99
    f/k=45,68. F/k=16,31

4. Eupower beklenti bitti olursa büyük ihtimalle enerjiler aşağı yuvarlanır

5. Cwene pahalı arz olmuş diye Bi yaftalama var ama herşey ortada kıyas siz yapın bence kap mevsimine kadar aşağı yukarı yapar silkelerler ardından yoluna bakar ayrıca depoda full fullemeyede devam edecek gibi gözüküyor 15 16 bin m2 yer boşa tutulmamıştır Bi öngörüsü olduğuna eminim bence diğerlerinden kaçanlar buraya gelir

6. Ayrıca cwene nin dolaşımdaki hisse sayısı da düşük sayılır gerisini siz düşünün işte

7. Faliyet raporunun bu kısmını okumuş muyudunuz sanırım ilk fırsatta fotovoltaik hücre yatırımı yapacaklar
    4. ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI
    CW Enerji, üretim süreçlerinin tamamını Ar-Ge ve Ür-Ge yaklaşımları ile şekillendirmektedir. Bu
    kapsamda yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Yeni teknolojilerin
    ülkenin yenilenebilir enerji kapasitesine kazandırılabilmesi için özkaynaklarla ya da ulusal kaynaklarla
    desteklenen pek çok Ar-Ge projesi ve faydalı model çalışmaları yürütülmektedir. Ar-Ge çalışmaları
    kapsamında uzun ve kısa vadeli olmak üzere iki farklı grupta projeler geliştirilmektedir. Uzun vadeli
    projeler şirketin gelecekte yapacağı yatırım alanını ve ürün grubunu belirlerken kısa vadeli projeler ile
    yeni ürün, teknik ve hizmet alanı belirlenmektedir.
    Ar-Ge Merkezimizde özkaynaklı olarak 2022 yılında başlatılmış ve yürütülmekte olan 3 adet proje aşağıda
    detaylandırılmıştır. Devam etmekte olan proje sayısının artırılması planlanmakta olup yeni eklenecek
    projeler güneş hücre geliştirmek üzerine ince film çalışmalarını içerecektir.
    Grafen Oksit Tabanlı Yapıştırıcıların Güneş Paneli Soğutma Sistemlerine Entegrasyonu:
    Proje kapsamında, gerçek ortam şartlarında çalışırken ısınan güneş panellerinin soğutulmasında
    kullanılacak soğutma sistemlerinin düşük maliyetli ve yüksek performanslı olması için elektriksel ve
    termal iletkenliği yüksek olan grafen oksit içeren yapıştırıcılar geliştirilecektir. Proje sonucunda uygun
    maliyetli soğutma sistemi geliştirilerek güneş panellerinin uzun ömürlü ve verimli çalışması
    hedeflenmektedir.
    Çift yüzlü IBC (Interdigitated Back Contact) Halfcut Panel Prototip Üretimi ve Performans
    Araştırması:
    Proje kapsamında, güneş hücre teknolojileri arasında yüksek verimlilik ve performansa sahip olan IBC
    hücrelerin çift yüzlü olanları ile yeni bir ürün olan çift yüzlü IBC halfcut paneli geliştirmektir. Ayrıca
    panelin farklı alanlarda saha testleri ve performans takibi yapılarak farklı uygulama alanlarına göre
    uygunluğu belirlenecektir. Proje sonucunda yüksek performanslı yeni bir ürünün geliştirilmesi ve
    piyasaya sürülmesi hedeflenmektedir.
    BIPV (Building Integrated Photovoltaics) Panellerde Hotspot Mekanizmalarının Araştırılması:
    Proje kapsamında, hali hazırda sahada testi yapılmakta olan termal yalıtımlı BIPV cephe panellerinde
    hotspot mekanizmaları araştırılmaktadır. Hotspotların kökeni belirlenmek üzere çalışmalar yapılmakta ve
    çözüm için yeni yöntemler geliştirilmektedir. Termal yalıtımlı BIPV cephe panelleri sıfır karbonlu
    binaların inşaası veya mevcut binaların sıfır karbon binaya dönüştürülmesinde büyük rol potansiyeline
    sahiptir. Proje sonucunda bölgesel gölgelenme veya kirlenme sonucunda oluşan hotspotlardan arındırılmış
    yeni termal yalıtımlı BIPV panelinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
    Şirket’imiz 04.11.2022 tarihinde Türk Patent Enstitüsüne 2022/016716 başvuru no ile “Paralel Bağlantı
    Kutusu†başlıklı Faydalı Model başvurusu yapmıştır. Buluş, aküler ve inverter (çevirici) arasındaki enerji
    iletiminde kullanılmak üzere iş güvenliği risklerinin ortadan kaldırılması ve verimliliğin arttırılmasını
    sağlayan ve IP67 güvenlik sınıfına dahil paralel bağlantı kutusu içermektedir.
    Ar-Ge çalışmaları kapsamında şirket uzun vadeli ve kısa vadeli projelerde üniversite-sanayi işbirliğine
    önem vermektedir. Bu kapsamda uzun vadeli olarak GÜNAM ve İleri ArGe Teknolojileri Mühendislik
    Yazılım Eğitim Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited şirketi ile güneş hücre teknolojileri araştırma,
    hücre üretim yatırımında teknoloji belirleme ve eğitim gibi alanlarda danışmanlık sözleşmesi 2022 yılında
    imzalanmış ve çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca GÜNAM ile yeni dış kaynaklı proje programlarına
    başvurmak üzere yeni projeler geliştirmek üzerine toplantılar gerçekleştirilmiştir. 2023 yılı içerisinde
    geliştirilmesi planlanan projelerde kamu ve özel kuruluşlarla işbirlikleri için görüşmeler yapılmaktadır.

8.  Alıntı Originally Posted by kilavuz Yazıyı Oku
    Eupwr ın bilanço gelmiş
    Buna göre pd/dd f/k sını kıyas yapabiliriz
    Eupwr ın CWENE
    pd/dd19,81 Pd/dd=10,99
    f/k=45,68. F/k=16,31
    şimdiki rasyolar böyle ve buna göre cwene daha ucuz...

cwene 123 milyonluk sermayeye karşılık 99 milyon kar yapmıştır...
    europower ise 220 milyon sermayeye karşılık 108 milyon kar yapmıştır...cwne düşük sermaye ile daha fazla kar yapmayı başarmıştır..

ciro cwene 1 640 mil. ciroya karşılık europower 741 milyon ciro yapmıştır...ciro olarak cwene üstündür kar marjını da biraz toparlarsa karı daha da artabilir..yalnız net kar marjı yönünden europower daha üstündür..

halka açıklıkta europowerin 60 milyon lotu varken ,cwenenin sadece 28 milyon lotu vardır..bu açıdan cwene daha avantajlı çünkü daha hafif ve çıkışları daha sert olabilir...

sektör hisselerinin tümü her yıl kat be kat büyüyorlar..hepsi de güzeldir...ikinci çeyrekte hem cwene hem de europowerin arzdan gelen nakitleri devreye girecek..bu nakit ile net kar marjları artacak..daha verimli olacaklar...ayrıca pd/dd rasyoları da ucuzlayacak...ayrıca yaptıkları yatırımlar ile daha da verimli olacaklar ve büyüyecekler...

şimdilik cwene daha ucuz...bundan sonrası arzdan gelecek nakitleri vede yaptıkları yatırımlardan gelecek ciro ve kar katkıları önemli olacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 43/339 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •