Sayfa 430/1009 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim engelli arkadaşım var Antep'te aradım Kılıçtaroğlu 8500 ikramiye verecek dedim. Kime oy vereceksin dedim. Kim çok veriyorsa dedi. Kılıçdaroğlu adam gibi adam dedi. Akp ye oy veren biriydi. Neşem yerine geldi. RTE den ikramiye adımı gelmezse ezerek aldık diye halay çekiyorum. Tabi mecazi olarak halay çekiyorum. Ayak yok bende ama ruhum çekiyor.
    Emekliler için hamle sırası reiste şimdi.
    Bakalım bu hamleye nasıl bir karşılık verilecek.

Bu kk hamlesi 100 seccade gücünde ))))))))

3. Benim görüşüm. Yeşil soğan 30 dan aşağı cari durdurmaz. Üretim maliyeti enerji maliyetleri şuan ki kur ile ihracat için değil ithalat için avantajlı. Kur 30 olunca faiz artışı ile buralardan biraz dizginlenir. MB para girişi olduğundan düşmesine izin vermez belirli bir rezerv oluncaya kadar. Bu da 100 milyar dolar girerse sıfırlıyoruz rezervi. Bu kadar para iki üç yılda ancak girer o zamana kadar serbest kur devam eder. Yüksek kur şu konjonktür de ihracat ve turizm meslek için avantaj diye düşünüyorum. Ben seçimden sonra 30 dan aşağı olacağını düşünüyorum. Şuan piyasa zaten bunu çoktan fiyatlandırdi. İhracat ve yatırımlar için gümrük birliğinden çıkmamız elzem. Ab ye girme durumu olmadığı sürece GB bize dezavantaj. Ab ye rest çekip ya bizi alın yada GB den çıkıyoruz dememiz lazım. GB den çıkmamız ab nin işine gelmez alırlar bizi sinir güvenliğini sağlama garantisini verirsek.

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Emekliler için hamle sırası reiste şimdi.
    Bakalım bu hamleye nasıl bir karşılık verilecek.
    İkramiye 8500 olmazsa reis CB seçimini vermek istiyor diye düşünürüm. MV seçiminde 360 i vermem planı ile. Bence RTE bombayı Kılıçtaroğlunun kucağına bırakma niyetinde. Bilmediğimiz veriler çok fazla. Zaten işin içinden çıkamadığı bir ekonomi var. Bunu yeni yönetimde 2-3 yıl çözemez. MV seçiminde 360 i geçerse muhalefet RTE nin tüm planları yatar.

5. Ben kazansam 360 MV ni de alsam ülkede ohal ilan ederim. Tüm akp kadrolarını ihraç ederim. Akp ye terör örgütü ülkeyi bölmek silahlı suikast vs den dava açarım. Sınan Ateş davasını da içine alarak ihaleler kadrolaşma vs komple akp ti torbaya koyar bitiririm. AYM deki RTE nin atadığı üyeleri ihraç ederim. YSK HSK Yargıtay Danıştay hepsini daha önceki yoldan bunu HSK HSYK olayına benzer çözerim. 360 milletvekilini bulmak önemli HDP ile birlikte.

6. MV de 360 i bulamazsak işler hiç iyi gitmez. Takoz formasyonu adım adım çalışır. 360 i bulursak da akp yi tarihe gömme formasyonu çalışır bu kadar net. CB yi tek başına almak yetmez. HDP dahil

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,033
    Anlamıyorum, mansur aday olsun dedikçe, anketler ilk turda kk kazanıyor, adaylık onun hakkı diye tepinenler şimdi oylar bölünmesin diyor, oylar bölünmeyecektide niye yalan söylediniz, şimdi biz bunu yazınca kötü b işz oluyoruz.
    Testi kırılmadanda dedik. Yok milleti balık hafızalı zannediyor bazıları.
    Another day in paradise

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,033
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ben kazansam 360 MV ni de alsam ülkede ohal ilan ederim. Tüm akp kadrolarını ihraç ederim. Akp ye terör örgütü ülkeyi bölmek silahlı suikast vs den dava açarım. Sınan Ateş davasını da içine alarak ihaleler kadrolaşma vs komple akp ti torbaya koyar bitiririm. AYM deki RTE nin atadığı üyeleri ihraç ederim. YSK HSK Yargıtay Danıştay hepsini daha önceki yoldan bunu HSK HSYK olayına benzer çözerim. 360 milletvekilini bulmak önemli HDP ile birlikte.
    Aklı selimin düş0ncesi bu. Ama bu düş0nce asla iktidar olamaz. Buna asla izin vermezler.
    Ben olsam ilk mit e el koyarım. Hf ı itirafçı yaparım. Zaten gerisi çorap söküğü. Keltoşun itirafçılık talebini hiç kaale bile almam. Turwuaz grubuna kayyum atarım. İstiklal mahkemelerini kurarım. Dini komple yasaklarım(çok radikal)
    Çünkü dinin topluma zerre kadar faydası yok. T azmsmen kişisel ve bencilce.
    Another day in paradise

Sayfa 430/1009 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •