Sayfa 430/981 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. Otomotivciler ağlıyor ancak rakamlar oldukça tatminkar. Bu yıl toplam 400bin satış bekliyorlardı. Öldük bittik diyorlardı.

Şu durumda ÖTV indirimi gelmez:

Trafiğe beş ayda 271 bin 298 aracın kaydı yapıldı.(Böyle devam ederse yıllık 650bin adeti bulur)

Mayıs ayında trafiğe tescil edilen 57.750 adet aracın yüzde 54,2'sini otomobil, yüzde 16,4'ünü kamyonet, yüzde 14,2'ini motosiklet, yüzde 8,2'sini traktör, yüzde 3,7'sini kamyon, yüzde 2,1'ini minibüs, yüzde 0,9'unu otobüs, yüzde 0,3'ünü özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

ANCAK;
    Mayıs'ta geçen yılın aynı ayına göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında ise yüzde 42,5 azalış görüldü.

Milletimiz yüksek cc aracı seviyor:
    Ocak-Mayıs döneminde trafiğe kaydı yapılan 152 bin 646 otomobilin yüzde 38,1'i 1501-1600, yüzde 27,3'ü 1401-1500, yüzde 15,8'i 1301-1400, yüzde 11,7'si 1300 ve altı, yüzde 5,9'u 1601-2000, yüzde 1,2'si 2001 ve üstü motor silindir hacmine sahip araçlar olarak dikkati çekti.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ülkenin temel dinamikleri düzelmedikçe parası olan da olmayan da huzursuzdur. Dairemi 2 yıldır satamıyorum. Boş olursa kolay satılır diye kiraya da vermedim. Kira kaybı, aidat zararı vb. Emlakçı '' müşteri 350 teklif ediyor, siz 380 den aşağı olmaz dediniz ama yine de ileteyim '' diyor. Geçen hafta -tamam 350 keş paraya veriyorum, yarın tapuda buluşalım kaporanı al- dedim. 4 saat sonra kem, küm, felan filan yani yalan dolan..... Herkes olmuş manipülatör. Amaç almak değil, piyasanın dibini görmekmiş.

Malım var derdim var. Param var uykum yok. Adalet arayacak yer yok. En basit konular bile özellikle karmaşık hale getiriliyor. Vatandaş çaresiz kalıyor. çaresiz insandan korkacaksınız. şahsen ben korkuyorum.
    Çok haklısınız bizde ev bakıyoruz önümüzü görüp ve güvenip bir alamadık.

3. S400 den yana sorun cikmicak bence cavusoglunun son aciklamasi herseyi acikliyor senatör graham ile uyumlu aktiflestirme mevzusu dönüyor yine acil durumlarda aktiflertirecegiz demis cavusoglu durup dururken neden devreye girsin bir defa maliyeti cok yuksek denmis elektrikle calismiyo mu bu ne masrafi olucak r basladi

4. Ankara'dan S-400 Formülü: Aktif hale gelecek şekilde kurulacak ancak barış zamanlarında, bakım, tatbikat gibi olaylar dışında açılmayacak
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Bir gelsinde s400 bunlar s400 ayağına doları iyi baskıladı şu konsolidasyon bitsin hele inşaat sektörüyle enerji sektörü sorunları bir ortaya çıksın hele.
    Şimdilik herşeyi s400 le baskılıyorlar reel problemleri unutturma operasyonu.

S-400'ler Pazar günü yükleniyor
    https://www.haberturk.com/son-dakika...eniyor-2501255

Hadi hayırlısı.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

*merkez bankası brüt döviz rezervi 28 haziran itibarıyla 73,54 milyar dolar oldu(önceki $74,23mlr)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi ZK'lardan kaynaklı olmuş olabilir.

Değilse yastık altına ya da yurtdışına kaçmış olabilir.

Bozulan döviz kadar TL mevduat hesapları artmadıysa yukarıda yazılanlar olmuştur. Yani para sistemden kaçmıştır.

Tam veriler 14:00'dan sonra açıklanır bir bakarız ne olmuş...
    Büyük düşüş tüzel kesimdeymiş. Bu da aslında düşüşün kredi çevriminden kaynaklandığını teyid ediyor olabilir.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Cari fazla verirsen borç azalır. Atatürk dönemi gibi 15 sene fazla verirsen borç morc kalmaz hakikaten imf ye borç verirsin.

Bunun için halk gibi halk lazım bizim necip türk milleti harcamayı gösterişi çok sever üretmeyi sevmez üretim diyen hükümeti de kesinlikle seçmez. Borç alıp tatlı hayat yaşatacağım diyen oyu kapar bu memlekette. Borçlar dağı aşıp çark dönmez olunca da beceremedi denir tukaka yapılır gönderilir 2 3 sene ya darbe ya sıkıyönetim olur teknokratlar gelir azıcık düzelir gibi olunca da millet yeni borç getirip para yedirecek tipi itina ile bulur seçer.

Mesela berat ne yapsın abi??? Adam kucağında 500 milyar dolar borç üstüne açık bilmemne ile bildiğin enkaz devraldı, kimse o açığı yapanlara hesap soruyor mu? Ben beratı sevmem ama yemin ederim üzülüyorum adama ne yapsın yok yani batmış bitmiş kucağında bulmuş doğru olanı yapsa seçim kaybediyor yapmasa artık borç alacak şey kalmamış nedir yani çözüm önerisi?

Reddi miras hakkı.Babadan kalan borçları ben almıyorum diyebilir.Ben katılmıyorum.Babası ona güvenmiş sonuçta...Oda babasına...

Sayfa 430/981 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •