Sayfa 432/623 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 4982 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Sabancı İştirakleri fonuyla ilgili güncel bilgiler (alıntı):

"Risk Seviyesi 6
    Stopaj 0
    Minimum %80 Hisse taşıyacak.
    Alış Valör 1
    Satış Valör 2

En Güzeli İse
    Ak Portföy sever yüksek yönetim ücretlerini lakin burda toplam gider %2,19 da kaldı.
    @AkbankYatirimci
    bu oran için teşekkür ederiz. İnşallah ilerleyen dönemlerde veya haziranı görmeden yatırımcı var diye zam yapmazsınız."

Oran teşekkür edilecek, tapınılacak kadar düşük mü? Ben pek bakmadığımdan bilmiyorum. Tek bildiğim Ak Portföyün genelde kol gibi ücret geçirdiği.

Bu arada "Qnb dow jones İST 20 hisse senedi yoğun fon" diye bir borsa yatırım fonu varmış, ben bugün tanıştım haşmetliyle.
    Son düzenleme : ActuallyMelik; 22-02-2024 saat: 17:43.

2.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Forumda engelleme olayının var olduğunu şimdi öğrendim Çok normal bir şey ama, ne bileyim, bilgi amaçlı bir platformda insanların birbirini engellemek istemesi (troller hariç) garip geliyor kulağa. Birkaç kavgaya şahit oldum, o da ilginç. Sonuçta burada kimse (Instagram, facebook vs gibi), böbürlenme, caka satma veya başkasına üstünlük kurma, takipçi toplama peşinde olmamalı; bilen paylaşıyor, okuyan isterse yararlanıyor, birlikte iyi bir şeyler yapmaya, birbirimize faydalı olmaya çalışıyoruz sonuçta.

Bana kalırsa fon saatlerinin kısıtlılığı öğlen sona ermesi bizim aleyhimize. Borsa sabah eksi 2'lerde başladi diye heveslenip ohh fiyatlar düşecek diye tutam tutam hisse fon alıp öğleden sonra artı 1'e geçip de kucağımda kafamdaki rakama göre çok yüksek fonlarla öpüşüp kaldığım zamanları çok hatırlarım Ya da şu çıkış normal değil bir önümü göreyip deyip öğleden sonra kıpkırmızı bir endekse küfrettiğim zamanları
    valla takipçi istemem de: ) böbürlenme, caka satma, hava atma herkesin kendi bilgi-tecrübesine, başarısına göredir. bunu boşa yapan çekilmez tabi ama ben boş sallayan biri olduğumu düşünmüyorum. bu platformda eşitlik olduğuna inancımı bırakalı çok oluyor. investingden gelen kimiyle gerçekten uğraşılmıyor. ben insanların bir günde 100 binler kaybettiği bu platformu ciddiye alıyorum, yeni yazılmış her yorumu tek tek okuyup bilgim olanları mutlaka cevaplıyorum ama bu forumu öylesine gırgır muhabbet yeri olarak görenlerin mesajlarıyla vakit kaybetmek de istemiyorum. o bakımdan engelle butonu çok işimi görüyor. birine yanıt vermediysem kendisini engellediğimden emin olabilir.

misal valor süresi hakkında kendi fikrinizi yazmışsınız gayet güzel buna birşey diyen yok. muhtemelen likit hisse senedi fonlarını biliyorsunuzdur. evet uzun vadeli getirisi isim yapmış fonlar kadar değil ama sizin yazdığınızdan anladığım her an al sat yapmak istiyorsunuz gayet işinizi görür. her ne kadar kimseye tavsiye etmesem de hissiyatı, disiplini sağlam olan kıvırabilir. valor olayı benim çok işime yarıyor. ani ve fevri kararlar vermemi engellemesi bakımından. misal endeks bir desteği kırdı, satman şarttır, sonraki gün ani bir yeşil yaptı, o tuzağa düşmüyorsun, para 3-4 gün sonra dönüş yaptığından trend çoktan netleşmiş oluyor.

3. Yine bir videoda anneannem yaşında bir teyze, pahalılığı CHP yapıyor, Erdğan başa gelince pahalılığı bitirecek diyor, ahah.

Kusura bakmayın bunları paylaşıyorum çünkü ileriki günlerimizi düşünüp sinirlerim bozuluyor.

https://twitter.com/eda_lizm/status/1760662008628678866

Bu arada süt ve süt ürünlerine %18 zam daha gelmiş. Süt ürünleri tematik fonu yok mu?

4.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    -10 u görüyorsun saat1, satsan bir türlü belki yarina tepki yükselişi olacak zararın 7sini geri alacak..
    Satmadin diyelim, yarin da -10 yapıyor -20 zararı kucaklıyorsun.. son saatin en azından 4 olmasi iyi olurdu
    Yada en azından satımda para emir saatleri içerisinde yatsa. Pazartesi satım emri verdiğin T+3 fon perşembe saat 14:20'de hesapta Cuma alım emri verdiğinde pazartesi hesaba geçiyor bu nedir ya.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

5. yeşil enerjicilerin dikkatine CELC endeksi dip yaptı. AOY'da olanlar için 450 altında kapanış stop uyarısıdır 390'a kadar engel yok %15 kayıp potansiyeli oluşur. pozisyonda olmayanlar için de 450'den yukarı dönüş stoplu alım fırsatıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Hocam sessiz atın tekmesi pek olurmuş. Ekranda ve sokakta konuşulan değil genelde tersi olur. lakin bu kez döviz gerçekten çok pis gelecek gibi. Rezevler kötü. Putin istiyormuş nafakasını. Sonumuz hayır olsun.
    Çok yazdım bir çok mecrada … vatandaşı Tl ye inandırsan yastık altı ve kayıtdışıyı nispeten bitirsen yabancı parasına ihtiyaç da olmaz. O kadar fabrika kurum arazi ev satıldı yabancıya ilave sıcak para geldi sonuç? Yine döviz açığı. Yine döviz talebi. Önce kendi vatandaşını İK a edeceksin dolar alma altın alma diye. Bunu yaptın mı zaten sorun yok. Yeteri kadar dolar ve altın var ülkede.

7. Bist100 günlükde son durum.

7200 seviyesinden başlayan rallinin devam edebilmesi için 9400 seviyesinde bulunan direnci hacimli kırıp üzerinde kalması gerekli.

Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Olmaz ole sey
    kefime gore kupon odicem odemicem olmaz
    mueyyideleri olur sonracima

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Kar payı ödeyen dolar fonunun kar payı ödememe durumu var mı? Ya da bu fonlar atıyorum bir ay kar etmedim, kar payı vermiyorum, deyip öbür ay 2 kat kar payı verebilir mi? Veya hiç kar payı vermeyebilir mi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 432/623 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •