Sayfa 433/645 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bolunmesinde aranmiyor, ama holding halka acik degil ki. Yani halka arz edilmesi baska bir asama. Bilancosu olmadan nasil olur ki bu is? 3 yil otelenmiyorsa hikayesi buyuk demektir yakin zaman icin.
    Bu "iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme" yöntemi "ani dönüşüm" prensibi ile gerçekleşecek. Tebliğler ve yönetmelikler hakkında uzman değilim ama tecrübem sorun çıkmayacağını ve İş Holding hisselerinin mevcut hissedarlara dağıtılması mevzusunun SPK tarafından onaylanmasını müteakiben borsada işlem görmeye başlayacağını düşünüyorum.

Tabii, bu arada İşbankası da iştiraksiz bir solo bankaya dönüşmüş olacak.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Bence yanilyorsun o konuda. Borsada islem gormesi icin halka arz edilmesi gerekmez mi. Ortada bir holding var, sahibi Is Bankasi hissedarlari. Ama halka acik degil yani. Ben de yaniliyorum olabilirim tabi ki.

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    TH gerçekten ilginç insansın. En son uyarı yapıp teknenle gezmeye çıkarken endeks kaçtı? Verdiğin bilgiler için sağol ama benim gözümde başka işlerini bilmem BİST için bal yapmayan arı gibisin kusurabakma.

O yıllar ile bu yıllar arasında dağlar kadar fark var. Büyük olasılıkla senin o beklediğin piyasa not artırımları ile millete verilecek coşkudan sonra ancak olur. Daha dur burası henüz başlamadı bile.

Birileri hisselerinde milletin elinden malını ucuza alabilmek için operasyon yapıp kastırmaktan para mı kazandı ki borsa yıkılsın?

Hele şu İş bankasına olmuşken ben çökeyim için teklif ettiğin para tam bir efsane idi. Hey gidi günler. Bu topicte arşivde neler var neler.

Neyse herkese hayırlı bol kazançlar dilerim. Buralarda mecburen bu kadar mesai bile bazen fazla.
    Zdx selam. Borsa benim için her zaman ikinci plandadır, birinci öncelik kendi işlerimi takip etmek. AKP'den Allah razı olsun, yarattıkları bu çarpık ekonomik düzen sayesinde ben ve benim gibilerin elindeki kurumsal varlıklar harika bir performans sergiledi son 3 yılda. Ha bu arada fakir çok daha fakirleşti ama AKP'yi tekrar işbaşına getiren de onlar, yani hak ediyorlar. Öte yandan benim dahil olduğum en tepedeki %1 lik kesim AKP'nin uyguladığı ekonomik politikalardan çok memnun, onlardan tekrar Allah razı olsun.

O bahsettiğin çökme mukabili teklifi Hakan'a elettim ama bana yürü git dedi. Teklif aslında doğru idi. Madem piyasa bu bankayı doğru fiyatlamıyor ve gereksiz yere çok yüksek bir iskonto uyguluyorsa bu durumu fırsat görüp girişimde bulunmak hiç de saçma değil, tam tersine yapılması gereken bir şeydir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Sevgili TH bak dikkat et biraz daha onun argümanlarına karşı yazarsan seni de tukaka ya da yandaş ilan etmeye kalkışabilir. Tehlikeli sularda yüzüyorsun. )

Sana ve o % 1 lik kesime de bir güzellik yapıcam işin sonunda vergisel az birazcık sabret. Bir düze çıkabilsinler azıcık ilk geldikleri gibi Hey gidi bir unakıtan amcamız vardı. Rahmetliye bu topiclerde giydirmekten bir hal olmuştum. Şimdi olmuşuz yandaş haberimiz yok.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bence yanilyorsun o konuda. Borsada islem gormesi icin halka arz edilmesi gerekmez mi. Ortada bir holding var, sahibi Is Bankasi hissedarlari. Ama halka acik degil yani. Ben de yaniliyorum olabilirim tabi ki.
    Burada söz konusu olan şirketlerin büyük çoğunluğu halihazırda halka açık şirket. Ani dönüşüm ile İş Holding borsada hemen işlem görmeye başlar diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bir de Hele senin gibi yurt dışından kurumsal imkanı olan birisi bu

halka arz furyasında malı götürmek varken neden tekne ile gezer esas orası çok ilginç.

Birileri de burada konuları bilmeden riw riw ediyor.
    Teknenin yeri ayrı, o benim yaşam tarzım. Onun verdiği keyif parayla satın alınamayacak türden.

7.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Fon bulmaya calisiliyor. Rus kara parasi ile bir yere kadar.

En son Mehmet Simsek'in yatirimci gorusmesinden notlari Bank of Amerika burda gecmis: https://www.hisse.net/topluluk/showt...04#post6588004

Ne dusunuyorsun bu konuda acaba? Ingiliz fonlari yememis, ama ABD'li fonlar bakani samimi bulmus deniliyor orda.
    Yanliz konserdeki 30 ulkeden 1200 kisiyi patlatan Hamas teroristleri mucahitmis denildi. Simdi bu fonlarin hepsinin sahibi Yahudiler. Zirnik koklatirlar mi?
    Evet, İngiliz fon yöneticileri taş koydular ve koymaya da devam ediyorlar. Mesela bir kaç ay önceki 8.5 milyar dolarlık sukuk ihracına İngilizler karşı çıktı ve bu sukuk donduruldu.

8.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    hocam hos geldiniz bu arada
    nedendir bilinmez, siz bu forumda her yazdiginiza dogru hissede oldugum hissine kapiliyorum - rhyme'a dikkat
    Selam Depeche. Hisse kesinlikle doğru ama zamanlaması doğru mu değil mi onu da zamanın kendisi gösterecek.

Sayfa 433/645 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •