Sayfa 433/896 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon
Arama sonucu : 7164 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1. Yazdım yazdım sildim, böylelerine en güzel cevap hiç cevap vermemek. Hisse kendilerine gereken cevabı verecektir zaten, en güzel cevapta o olacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Yazdım yazdım sildim, böylelerine en güzel cevap hiç cevap vermemek. Hisse kendilerine gereken cevabı verecektir zaten, en güzel cevapta o olacaktır.

Sayın Serkalgo;

Hisseden bir halt olmayacağını tekrar edenleride anlamak lazım.Sonuçta belkide yıllardır şirket tarafından bezdirilmiş hayalleri yıkılmış insanlar bunlar.

Devlet ayrı hükümet ayrıdır.Bu yapılan hamleleri kimin yaptığını iyi anlamak gerekir diye düşünüyorum.Bu zamana kadar yaşanılan acıları unutun.Bir dev uyanıyor diyorum kendi adıma.Son bir kaç gün veya haftanın içersindeyiz.Kısmet olursa ayın 14 ünde gelecek paramı tamamı ile buraya gömeceğim.Büyük ihtimal beni beklemeyecek ama yinede yolu açık olsun.Türk ün gücünü bütün dünya duysun.

3.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Sayın Serkalgo;

Hisseden bir halt olmayacağını tekrar edenleride anlamak lazım.Sonuçta belkide yıllardır şirket tarafından bezdirilmiş hayalleri yıkılmış insanlar bunlar.

Devlet ayrı hükümet ayrıdır.Bu yapılan hamleleri kimin yaptığını iyi anlamak gerekir diye düşünüyorum.Bu zamana kadar yaşanılan acıları unutun.Bir dev uyanıyor diyorum kendi adıma.Son bir kaç gün veya haftanın içersindeyiz.Kısmet olursa ayın 14 ünde gelecek paramı tamamı ile buraya gömeceğim.Büyük ihtimal beni beklemeyecek ama yinede yolu açık olsun.Türk ün gücünü bütün dünya duysun.
    2010 yılından beri bu şirketi ve ortakları arasında ki itilaf ile ilgili gelişmeleri takip ediyordum sayın arkadaşım, ve bu 10 yıl zarfında tek lot almadan sadece takip ettim. Stratejimin temel argümanı bu itilafın çözülmesi, çözülmeden de tatmin edici bir performans olmayacağı yönündeydi. Nitekim geçen bu 10 yıllık süre zarfında zaman beni haklı çıkarttı.

Dile kolay 10 yıl sabırla bu meselenin çözülmesini bekleyip pozisyon almamak hiç kolay değildi. Stratejiye disiplinle bağlılı ve geniş sabır istiyordu çok şükür becerdim. En nihayetinde yıl 2020 olup bir sabah ansızın meselenin çözüldüğü haberi gelince gözümü dahi kırpmadan portföyümün UV kısmına 1 numara yaptım. Bundan sonrası kısmet olursa bir 10 yıl daha aynı sabır ve disiplin ile tcell in yıllardır biriktirdiği değerlerin olmayan fiyatlamasının olmasını beklemek ve şirketin değerine ulaşmasına iştirak etmek.

Yanlış zamanda alıp yanlış stratejilerinin bedelini ödeyip buralara gelen ve kinini kusanlar o nahoş sözlerini aynanın karşısına geçip içine düştükleri halin sorumlusu olan aynada gördükleri zatı muhtereme o nahoş sözleri söylesinler. Burada kendi hatalarının bedelini başkalarına yıkmaya kalktıklarında çok komik ve rezil oluyorlar.

4. Bu sektörde şirket maliyeti hesaplamak kadar kolay birşey yok. Diğer şirketlerdeki kriterlere den farklı olarak, abone başına göre, gelir durumuna göre, ileriye dönük potansiyel teknolojik yatırım durumuna göre gibi kriterler den hesap yapılabilir.
    Hatta dünyadaki benzer şirketlerin ederi dikkate alınarak da hesap yapılabilir. Nerden yaparsanız yapın halka arzın çok üstünde bir değer bulursunuz. Peki olay ne? Birileri(yabancı yatırımcı) bu hazineyi yok pahasına kapatmak istiyor.

(Kesinlikle tavsiye değildir dediklerine aldırmayın ben hislerimi söyledim.)

5. Şunu da yazayım, Turkcell içinde 3 tane daha Turkcell var ve bu gizli değerlerin yeni yönetim ile önümüzde dönemde halka arzlar ile açığa çıkacağını ve o bahsi edilen 25 milyar dolarlık değerlere ulaşılacağını düşünüyorum. Bunu sağlayacak olan hissedar yapısında ki sorunun çözülmesi idi ve bu oldu. İşte hissedarlık sorununun çözülmesinin en büyük katmadeğeri bize bu olacak. Ancak sabrı ve disiplini kuvvetli olanların harcı olacak bu. Çay çorba eşrafı, sabrı sayıf çenesi düşüklerin harcı değil bu iş. Onlar her daim buralara gelip kinlerini kusup giderler, bizde güler geçeriz.

6. 3 aylık bilanco pandemi sonrası güçlü gelecek bence..

7.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Yazdım yazdım sildim, böylelerine en güzel cevap hiç cevap vermemek. Hisse kendilerine gereken cevabı verecektir zaten, en güzel cevapta o olacaktır.
    Gerçekten çok güzel cevap veriyor hisse....

8. Haziran ayında yabancılar tarafından en yoğun çıkış yapılan üç hisse....TUPRAŞ(-69 MN DOLAR) TCELL(-67 MN DOLAR) EREGL(-49 MN DOLAR) Varlık fonuna pek güvenmiyorlar sanki.....

Sayfa 433/896 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •