Sayfa 434/1002 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. TI3'ün başarısını neye bağlıyorsunuz.
    Son 1 ay, 3 ay ve 6 ayın lideri durumunda.
    Son 1 yılın da 3.sü.
    Devamı gelir mi sizce?

2. Bir zamanların gözdesi MPS ise her zaman diliminde çok kötü durumda
    Ne olmuş bu fona?

3. TI3 İşbankası iştirakleri fonu. İş bankası şişecam , işgyo vb. iştirakleri enflasyon nedeniyle süper kazanç yazınca fonda güzel getirdi. Pazartesi sabah bakacağız kaç para zarar yazdığına. Son bir ay elinde sabırla tutan için çok bir şey kaybettirmez ama benim gibi haftalık, 15 günlük gir - çık yapanlar patinaj çekeceklerdir.

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    TI3 İşbankası iştirakleri fonu. İş bankası şişecam , işgyo vb. iştirakleri enflasyon nedeniyle süper kazanç yazınca fonda güzel getirdi. Pazartesi sabah bakacağız kaç para zarar yazdığına. Son bir ay elinde sabırla tutan için çok bir şey kaybettirmez ama benim gibi haftalık, 15 günlük gir - çık yapanlar patinaj çekeceklerdir.
    TI3 sınırlı bir portföyü var ama
    1 yıllıkta bile 3. durumda
    1-3-6 ayda ise 1.durumda.
    İlginç bir durum.İş bankası iştirakleri 1 yıldır iyi getiriyor demekki.

5. Eskinin süper starı AFT şimdilerde en çok kaybettiren olmuş.
    1 ayda ve 3 ayda tüm hisse fonların sonuncusu durumunda.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kendimi '' uyanık '' sanarak , tüm fonlarıma cuma sabah satış verdim. İçimden bir ses - bayram tatili uzun, kimse bu kadar riski almaz. Herkes pazartesi- salı satışa geçer , sen erken davran '' demişti. Gün içinde ABD vadelilere rağmen saat 17 ye kadar idare eden BIST , aniden ortamı mahvetti.

Normalde %1 düşüşe göre bile 10 günde anaparaya % 6 kazanmıştım. 10 günlük emeği 1 saatte gömdük. Bayramdan sonra bende BIST ' i gömenlere sürpriz yapmayı düşünüyorum.
    Sn ressam siz hisse alim satim ve trade islerinden anliyorsunuz onceki mesajlarinizdan okudugum kadariyla. Uzun zamandir da piyasanin icindesiniz, vaktiniz ve tecrubenizde var diye biliyorum. Neden fonlarla vakit kaybediyorsunuz veya fonlarda vur-kac yapma ihtiyaci duyuyorsunuz ? Genellikle fonlara haftalik veya 15 gunluk yatirim yaptiginizi dusunerek soruyorum. Saygilar.
    Son düzenleme : Black Mirror; 23-04-2022 saat: 19:46.

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Sn ressam siz hisse alim satim ve trade islerinden anliyorsunuz onceki mesajlarinizdan okudugum kadariyla. Uzun zamandir da piyasanin icindesiniz, vaktiniz ve tecrubenizde var diye biliyorum. Neden fonlarla vakit kaybediyorsunuz veya fonlarda vur-kac yapma ihtiyaci duyuyorsunuz ? Genellikle fonlara haftalik veya 15 gunluk yatirim yaptiginizi dusunerek soruyorum. Saygilar.
    En büyük acımı depreştirdiniz ! Borsa bir hastalıktır. Tıpkı uyuşturucu bağımlılığı gibi dersem abartı olmaz. Sürekli ekran takibi ve araştırmaya harcanan zaman nedeniyle eşlerime ve çocuklarıma zaman ayıramadım. Çok para kazandım ama hanımlara tazminat ve nafaka olarak gidince adeta onlara çalışmış oldum. Şimdi , gözlerim çok iyi görmüyor, elde kalan hanımı da kaçırmamak için borsa ve bazı ayaklı ticaret işlerini bıraktım . Sadece döviz - fon vb. idare ediyoruz.

Birde borsa da robotlar çıktı mertlik bozuldu. Viop ayrı bir dert. Bu yıl sonu ekonomi bitirecek olan kızıma borsa işini devrettim. Zaten aklı erdiğinden bu yana küçük küçük al-sat yaptırıyordum . Yani artık benden geçti. Bol kazançlarınız olsun.

8. Mps Koronavirüs düşüşü sonrasındaki bist 100 dışı hisse senetlerinin rallisinde iyi iş çıkardı. Sonradan ivme bist 30 a kayınca geride kaldı maalesef.

Sayfa 434/1002 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •