Sayfa 435/446 İlkİlk ... 335385425433434435436437445 ... SonSon
Arama sonucu : 3563 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

1. Iyi bir bilanco sonrasinda cusan i hic bir sekilde tutamazlar, cunku sektorun onu ihracat acisindan cok olumlu,her gecen gun kagit uv yatirimcisinin eline geciyor, hic bir sekilde al sat yapmiyorum, bakalim dolar olarak nereye gelecegiz, 2 dolar olsa 71 mil hisse var piyasa degeri 140 mil dolar ederki ..fk 10 icin hisse basi 20 cent kar etmemiz lazim, yani senelik 14 mil dolar kar lazim bize ,,oda ne yapar 14 mil X 18.60= 260 mil senelik kar lazim

2. Ağzından bal damlıyor Yavuz hocam 😁 260 civarı kar ulaşılabilir rakam ve bize süpriz olmaz, işlerinde çok iyi gittiğini gösterir. Bu kar gerçekleşirse ki Benim beklentimde 220-240 arası, 35-40 lira hissenin Nşa da normal eder fiyatı olur. 3. Çeyrek açıklansın zaten ne olduğu belli olacak gibi.

3. sanayi şirketleri içinde en ucuz ve en sessiz kalmış hisse...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4. Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

5. CUSAN büyüme odaklı şirketler arasında olduğunu ispat etmişti...

6. Metal, mimari ve endüstriyel profil sistemlerinde tasarım ve üretim yaparak 5 kıta da 50 ülkeye ihracat gerçekleştiren Çuhadaroğlu'nun Genel Müdürü Kenan Aracı,"KOBİ'ler yatırımlarımızdan ve ihtiyaçlarımızdan ilham alarak, ihracatçı firmalara dönüşüyor" dedi.

Çuhadaroğlu'nun temelde bir mühendislik şirketi olduğunu belirten Aracı, 750 çalışanın 150'sinin mühendis ve mimar olduğunu vurguluyor. Cirolarının yüzde 10'unu Ar-Ge'ye harcadıklarını kaydeden Aracı, "Ar-Ge ve tasarım merkezimiz var. Kendi sistemlerimizi kendimizi geliştiriyoruz. Alüminyum olarak kendi ürünlerimizi fason üretmiyoruz. Dikey entegrasyon yaptık. İleriyi görerek yazılım ve sistem geliştirmeye odaklandık. Geçen yıl yaklaşık 1,5 milyar TL ciro yaptık. Dolar bazında 2,5 kat büyüdük. Bu büyümeye rağmen memnun değiliz. Çünkü hedefimiz daha yüksek. FAVÖK'te yüzde 11'den 19'lara çıktık. Bu oranı daha yukarıya çekebilirdik. Hedefimiz yüzde 30'ları yakalamak. Daha fazla katma değer yaratarak hem kendimize hem ülke ekonomisine katkı sunmak istiyoruz" ifadelerini kullanıyor.

https://borsaseans.com/haber/cuhadar...hracatci-yapti

7. https://m.youtube.com/watch?v=k4rh6P...ature=youtu.be

Nejat cuhadaroğlunun dün ekotürkteki programı.

8. Günaydın arkadaşlar. Belki bilançoyu görene kadar beklemem gerekirdi ama dayanamadım, bugün sabahtan sahiplik oranımı %35 arttırdım. Maliyet düşürmek mecburiyetten olur ama insana mutluluk ve umut verir çaresizliği gizler. Maliyet yükseltmek ise daha zor ve moral bozucu oluyor onu anladım Allah utandırmasın, hepimiz bu hisseyi İstediğimiz noktada görürüz umarım.

Sayfa 435/446 İlkİlk ... 335385425433434435436437445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •