Sayfa 439/1005 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: Viop LII

Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    din üzerine şöyle sorsam yanlış anlaşılmadan tabiki, islam bir çok şeye yasak koyar iken köleliğe neden yasak koymamıştır acaba ? fikri veya bilgisi olan var mı? tşk.
    https://www.youtube.com/watch?v=nwTZ...l=DiniCevaplar

sayın tıfıl bu gönderdiğim video doktor arkadaşım Prof. Dr. Zeki Bayraktar 3 dakikalık sorunuza açıkça cevap vermiş..

Aslında gerek kölelik gerek cariyelik islam ile birlikte kaldırılmış.... KURAN da Muhammet suresi 4.ayet gayet açık ....
    (Muhammed 47/4):Kâfirlik edenlerle savaşta karşılaşınca boyunlarını vurun[1*]. Nihayet (kuvvetlerini kırıp) onları etkisiz hale getirince[2*] bağlarını sıkı tutun (esir alın). Sonra ya karşılıksız ya da fidye karşılığı serbest bırakın[3*] ki savaşın doğurduğu ağır sıkıntılar ortadan kalksın. Yapmanız gereken budur. Allah farklı tercihte bulunsaydı onların hakkından kesinlikle kendisi gelirdi. Bunu yapmaması, birinizi diğerinizle yıpratıcı bir imtihandan geçirmek içindir. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların işlerini asla boşa çıkarmaz.

Dip not:[1*] Enfal 8/12.

[2*] Enfal 8/57, 67.

[3*] Bu ayete göre savaş esirlerini, karşılıksız veya fidye karşılığı serbest bırakmak gerekir. Hiçbir ayette, onların öldürülmesine veya köleleştirilmesine dair bir işaret yoktur. Nebimiz, aldığı bütün esirleri, bu ayet gereği serbest bırakmıştır. Ama Şii - Sünni mezhepler dahil, ulemanın büyük çoğunluğu ilgili ayetleri ve Nebimizin uygulamalarını yok sayarak esirlerin öldürülebileceği, köle ve cariye yapılabileceği ve cariyelerle nikahsız cinsel ilişkiye girilebileceği konusunda ittifak etmişlerdir. Bunun için bazı ayetleri yok saymışlar (Bakara 2/221, Nisa 4/25, Nur 24/32-33), bazı ayetlerin de anlamını bozmuşlardır (Nisa 4/3, Mü’minun 23/5-6, Mearic 70/29-30).

2.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Bir insanı en çok acıtan şey parasal kayıp değil ..adam yerine konmamaktır ..çoook acıtır
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...92#post6480792

Beter acıtır ...

Dedim mi dedim
    Hayat hoş gerisi boş

3.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Ula dün gece yoktum her kademeye 500-500 kontrat ..ben geldim bu akşam kademelerde 1-2 kontrat

Korkma la pala ..bas yukarıya bassssssssss

7574.00

7579.75

Hadii palacim hadi da ..55 dk kaldı ..
    Hayat hoş gerisi boş

Doğanın bir kuralı vardır.
    İnsan çoksa özel mülk vardır.
    Sahipsiz Toprak çoksa insana ihtiyaç (köleye) vardır.
    Her devirde boş arazi sahipleri arazilerini elde tutmak için köle satın almış, insanları zorla köle etmiştir.
    Büyük şehirleri kurmak
    Bataklıklları kurutmak
    Şeker kamışı işi hep zorla kölelere yaptırılmış.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Bir yanda piyasadan umudunu kesmiş Zinedrimed üstad...

Bir yanda en son 3000 endekste şort diye zıp zıp zıplayıp, sonra tokadı yiyip 1 yıl sonra 6682 endeksde foruma gelip long long, ralli ralli diyen meczubi Mert31...

Forumun bu özelliğini seviyorum... Al sana forumu okuyarak yönü bulmaca...
    Yok Caho umudu kesmişliğim yok.
    Sadece son oluşan volatilite ve gelinen seviye benim için yeterli.
    Çok şükür yıllık hedefiminde üzerindeyim.
    O yüzden sadece yeni pozisyon için bekleme diyelim.
    Bu şartlar altında her şekilde boğayım ama 8-10% ciddi paralar artık.
    Bol şans.

6.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Ben senin kadar bilge olmadığım için bazen yanlış yapabiliyorum ..affola

https://www.youtube.com/watch?v=n3cP_hCinxc
    Bilgelikten değil, gördüğümüzü yazıyoruz. Berkimcans abi 6677 günün tepesini işaretledim Bozkurt dedi benim nickimi kullanarak seslendi sonra pala ince uclu matkapla deldi tepeyi 6700 oldu. Burda kendi atamızda takılıyoruz ama
    Büyük lokma ye büyük konuşma demişler, yanlışları uyarmak boynumuzun borcu mertabi
    Şort şort diyip milleti çuvala doldurup ben daytradeci değilim hedefim 100 point deyip akabinde şortları verip lönk olduğunu buraya yazman biraz garip karşılanıyor ister istemez.
    Herkes hata yapabilir, herkes terste kalabilir, herkes lönkte olabilir şortta olabilir ama 100 point diye büyük hedefler vermek bilemedim yani,
    bak Ayasofya bile bugün sen lönk açıp ekstreni yapıştırdığında ters indikatör müsün dedi.
    Big big abi gibi seninde nick gitti mertabi kusura bakma

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,778
    VİOP30
    Bear_Bull
    @BearBull26