Sayfa 439/1000 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,505 - 3,512 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by il-.-li Yazıyı Oku
    Yaklaşık 2 yıldır eurobondları takip ediyorum. Burayı okuyarak çok şey öğrendim. 1,5 yıldır ufak ufak çeşitli bondlari portfoyume ekliyorum. Aw05 sürekli radarimda ancak 100 nominal altı sadece 1000 tane alabildim. 18.03.2020'de bourse.lu fiyatı 96,504'tü. Cds 586. Ziraat temiz 99,323 kirli 101,061. Ben vakıf internetten 99,351 kirliden sadece 1000 alabildim. O zamandan beri de bana başka alım fırsatı vermedi.
    AW05 en yakın vadede getirisi yüksek diye talep çok oluyor galiba. 22 nisanda 1010'a aldığım bond bugün 1050 civarıydı tebte. Ben de 982'den CT57 aldım.

2.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    AW05 en yakın vadede getirisi yüksek diye talep çok oluyor galiba. 22 nisanda 1010'a aldığım bond bugün 1050 civarıydı tebte. Ben de 982'den CT57 aldım.
    CT57'yi parçalı veriyor mu TEB. İş yatırımda 200.000$ minimum alım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    CT57'yi parçalı veriyor mu TEB. İş yatırımda 200.000$ minimum alım.
    Devlet eurobondlarını parçalı bulma ihtimaliniz var. Ama bankaların yok diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Merhaba Arkadaşlar,
    Forumunuzun eski takipçilerindenim, 2008-2015 yılları civarında aktif kullanıcıydım. Uzun süredir ilgilenmediğim için 2017 deki forum geçişinde hesabım silinmiş ne yazık k.i Yeni hesabımla tekrar aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum.
    Türkiyede uzun dönemli (5-6) yıl döviz birikimi yapmayı düşünüyorum. DTH hesapları faizlerinin 1 in altına gerilemesiyle Eurobond alımı gerçekleştirmeyi düşünüyorum. İş bankasınının fiyatlarını uygun gördüğünüzü okudum. Garanti bankasıyla Eurobond deneyimi olan var mı acaba? Yapı Kredi ne yazık ki internet şubesinden satış imkanı tanımıyor. Teşekkür ederim şimdiden.
    Son düzenleme : gurbetci88; 15-05-2020 saat: 22:07.

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Devlet eurobondlarını parçalı bulma ihtimaliniz var. Ama bankaların yok diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sanırım her kurum kendine göre farklı parçalı bond bulunduruyor. İşyatırımın listesinde 3-4 adet parçalı devlet bondu vardı. Ama ct57 yoktu. Belki diğer kurumlarda da farklı bondların parçalı versiyonları var dediğiniz gibi.

Finansal kuruluş olarak bankaların büyük ihtimal ile bütün olarakalıp parçalayıp , parçalı satış yapma kabiliyeti var. Ancak ben bankaya birleştirme yapıp yapamayacaklarını sormuştum. Örneğin eğer 2 farklı tarihte AW05 aldıysam bunların nominallerini tek kağıtta birleştirebilirmisiniz demiştim. Bunu yapamayız demişlerdi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sanırım her kurum kendine göre farklı parçalı bond bulunduruyor. İşyatırımın listesinde 3-4 adet parçalı devlet bondu vardı. Ama ct57 yoktu. Belki diğer kurumlarda da farklı bondların parçalı versiyonları var dediğiniz gibi.

Finansal kuruluş olarak bankaların büyük ihtimal ile bütün olarakalıp parçalayıp , parçalı satış yapma kabiliyeti var. Ancak ben bankaya birleştirme yapıp yapamayacaklarını sormuştum. Örneğin eğer 2 farklı tarihte AW05 aldıysam bunların nominallerini tek kağıtta birleştirebilirmisiniz demiştim. Bunu yapamayız demişlerdi.
    İşbankası online bankacılıkta otomatik birleştiriyor. Ekleme ya da cıkarma yapabiliyorsunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    İşbankası online bankacılıkta otomatik birleştiriyor. Ekleme ya da cıkarma yapabiliyorsunuz.
    Burgandaki mt yapamayacağını söyledi. Konuya hakim olmayabilir belki. Zira nominallerin birleştirilmesi her zaman mümkün olmalı. Sonuçta bond alındıktan sonra kimin kaça aldığının önemi kalmıyor. Tek gerçek nominal 100 ve kupon faizi.

İş yatırıma virmanlama konusunu da sordum. Eğer dar mükellefiyete geçersem ileride o bondu taşındığım ülkedeki bir bankaya virmanlayabilir misniz demiştim. Şube müdürü virmanlayabileceklerini söyledi.

Acaba bu işlemi yurt içinde de yapmak kolay mı? Mesela ziraat bankasından uygun bir TL kredi bulduk. Nakit karşılığı olursa faizi daha da düşük olacak örneğin. Bondların yeteri kadar kısmını ziraate virmanlatıp TL krediye teminat olarak yaratılabilir mi?

Böyle bir şey yapan forumdaş oldu mu hiç?

8. Merhaba,

Menkul kıymetlerin aynı banka içinde virmanlanması ile ilgili bir sorum olacak.

Şirketin dövizi var. Ve bu dövizi ortaklarına dağıtmadan belirli bir süre bünyesinde taşıması gerekiyor.

Bu nedenle şirketin 2020 tarihinde 26.4.2029 itfa tarihli bir eurobond aldığını düşünelim. (5 ayrı parça olarak alındı )

2022 , 2024 ve 2026 yıllarında alınan işlerin yapısına göre şirketin yüksek temettü dağıtacağı hesaplanıyor.

Soru şu:
    Temettüyü dağıtırken ortaklara nakit ödeme yapmak yerine şirket bünyesinde bulunan eurobondları virmanlasak.
    Bunu yapmaktaki amacımız uzun vadeli eurobondun dalgalanan fiyatı nedeniyle eurobondu bozmadan direk menkul kıymet olarak ödeme yapmak. Kıymetin o an için nakitleştirilmesi ile oluşacak muhtemel zararı engellemek.

İşin vergisel boyutunu sormuyorum. Ancak banka boyutu hakkında bir fikir verebileceğinizi düşündüm.

Bankaya desek ki , rxpu ltd adına 5 parça halinde 10 yıllık bir eurobond al.

Kar dağıtım yıllarında da ortaklara 1'er parçasını virmanla.

Banka bunu yapar mı?

Yaparsa bunu bir satışa aracalık olarak gördüğü için yüksek bir komisyon talep eder mi?

Sonuçta kıymet bir tüzel kişilikten , bu tüzel kişiliğin ortağına virmanlanacak.

Kişinin kendi hesapları arasında başka bankalara virman yapılabildiğini biliyorum, ancak her iki hesap ta yine aynı bankada olmak koşuluya bir tüzel kişiden , o tüzel kişiliğin ortağı olduğu şahsa virman yapılabilir mi?

Teknik olarak mümkünse ve banka ücret talep ederse kabaca nereye kadar zorlanabilir? (Bankanın iyi bir müşterisi için hiç ücret almama şansı var mı teknik olarak)

Sayfa 439/1000 İlkİlk ... 339389429437438439440441449489539939 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •