Sayfa 44/1003 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 345 - 352 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Banka satış kurundan olur tabiki MB den neden olsun.bankadan 19.30 a alacaksın 19.10 MB ye devir edeceksin.normalde dolar.alacağım m.deseniz nasıl oluyorsa.o ..
    Zaten TL'den dolara geçmek isteyenler harhalalikarda son 6 aydır karlı .dolar yerinde saydığı için

2. Burada bugün yazılan çeşitli DDKKM konusunda faiz bilgileri vardı.

Bilgiler ya konuyu tam olarak anlamdan yanlış yazılanlar ya da ya da piyasa kızıştırmak için uydurma oranlar.

Benim bugün dönüşüm vardı ve ben de 3-4 bankaya sordum.

3 aylık Vade sonunda ana paranı senin hesabına doğrudan dolar olarak yatıran ve teşvik veya opsiyonu da peşin veren Garantinin verdiği BRÜT oran olan yüzde 13.5 tan yüksek oran yok.

ING net oran yüzde 11 (ki garanti ile aynıya geliyor) ve hsbc ise daha düşüktü.

Gerisi uydurma geldi bana...

Yüzde 8 + 16 diye bir oran ise tamamıyla şehir efsanesi.

Daha yüksek oranlar eğer dolar vade sonunda aynı veya düşük olursa verilebilenler. Dolar daha yüksek olursa (dolar bazında) beş kuruş para kazanamıyorsun. Ki bunlar bile yüzde 20 ler civarında değil.

Bir de faiz işine yeni girip burada ilk kez yazanların ise bu işte epey gideceği yol var.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. Aynen şehir efsanesi ben gaipten sesler alıyorum

Yıllardır paylaşım yaparım sonunda yalan söylüyorsun diyeni de gördük. Paylaşmamak lazım demek ki. Ne diye herkese ilan ediyorsun ki... Bak yalancı da olduk şimdi durduk yere.

burada defalarca yazdım , opsiyon olan ddkkm de , olursa kur artış farkı yok . bu riski alan %16 pirimle bağlar parasini

5. DDKKM de diğer bir konu ise opsiyonu resmi yapan tek banka Garanti. Diğerleri teşvik primi veriyor.

Bunun anlamı Garantide DDKKM yapıldığında stopaj- vergi peşin olarak yatıyor. Diğerlerinde ise stopaj yok ancak gelecek yıl Eurobond gibi gelir vergisi doğabilecek.

Bir de DDKKM resmen MB tebliği ile Ocak öncesi dolar alanlara yapılıyor. Kimi bankalar gelen paranın ocak öncesi olduğuna dair belge istiyorlar.

6. Dolarda resmi ilan edilenler artık serbest piyasada daha düşük kalıyor.

Doları bloomberg de 19.09 ancak serbestte bu 13,39 idi.

Kamu bankaları eskiden blommberg den bile çok uygun kur verirlerdi. Bugün verdikleri dolar 19,50 idi.

Artık deniz bitmiş gibi sanki...

KKM vade sonunda sizde resmi kur karşılığı para ödüyor.

Ancak seçim sonrası makas açılırsa bunun garantisi yok.

7. Tarım kredide kilosu 5 TL Şeker satıldığı zaman üç harfli marketlerdeki boş şeker raflarını unutmayalım.

Şeker ne zaman 20 TL ye çıkarılınca tekrar raflara geri geldi...

Döviz kıtlığının çaresi faiz artışı değil, gerçek değeri ile işlem görmeye başlamasıdır diye yorumlar var...

8.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Burada bugün yazılan çeşitli DDKKM konusunda faiz bilgileri vardı.

Bilgiler ya konuyu tam olarak anlamdan yanlış yazılanlar ya da ya da piyasa kızıştırmak için uydurma oranlar.

Benim bugün dönüşüm vardı ve ben de 3-4 bankaya sordum.

3 aylık Vade sonunda ana paranı senin hesabına doğrudan dolar olarak yatıran ve teşvik veya opsiyonu da peşin veren Garantinin verdiği BRÜT oran olan yüzde 13.5 tan yüksek oran yok.

ING net oran yüzde 11 (ki garanti ile aynıya geliyor) ve hsbc ise daha düşüktü.

Gerisi uydurma geldi bana...

Yüzde 8 + 16 diye bir oran ise tamamıyla şehir efsanesi.

Daha yüksek oranlar eğer dolar vade sonunda aynı veya düşük olursa verilebilenler. Dolar daha yüksek olursa (dolar bazında) beş kuruş para kazanamıyorsun. Ki bunlar bile yüzde 20 ler civarında değil.

Bir de faiz işine yeni girip burada ilk kez yazanların ise bu işte epey gideceği yol var.
    kendi adıma diyeceğim..

bugün paylaştığım 100K için garanti (12,40) ve odea (13,25) prim oranları burada paylaştığım her oran gibi gerçek oranlardı. sonrasında burada yazılan (16) rakamını görünce ddkkm işlem ayağı yapılmış ama opsiyon işlemi henüz yapılmamışken odea mt'yi aradım. mümkün değil dedi. siz yine de sorun dedim. sorup geri döndüğünde söylediği, oranları merkezde tek bir kişinin verdiği ve bugün böyle bir oran verilmediği, o miktar usd için verilmesinin de mümkün olmadığı idi. mt nin doğru söylemediği hk yemin edebilirim ama ispat edemem

yine de primi (14) e çıkardılar ne hikmetse!? ben de daha fazla kurcalamadım çünkü baştan 13,25 i bile kabul etmiştim zaten. artı ddkkm işlemi yapılmış, geri dönüşü yoktu.. prim yarın hesabıma yatacak. çok isterseniz özelden paylaşabilirim.

bununla birlikte burada kafa karıştıran bir konu bu oranların kkm deki gibi %5, %3, %0 gibi stopajları değil %20 stopajlı olduğu. yani verilen oranlar yabancı para vadeli mevduat karşılığı oranlar. onu unutmamak gerekli.

ha ama yine de akıl almayacak hatta "too good to be true" denebilecek cinsten endişe verici yüksek oranlar orası tartışılmaz. o yüzden inanmakta zorlanmanızı da anlayabiliyorum sn virtue.
    Son düzenleme : shorts; 28-03-2023 saat: 00:20.

Sayfa 44/1003 İlkİlk ... 3442434445465494144544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •